ktos

Elektronarzędzia do warsztatu

Polecane posty

KAROL4    5

Trochę popracowalem za "miedzą" i mam przekonanie tylko do DE WALLT, wkrętarki XRP-3 z bateriami 18v, 3ah -super i piły zajeb...e precyzyjne.(Tylko nie wspomnę o cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

No tak wiadomo. że porządny sprzęt np. Makita musi kosztować. Ja ostatnio używam elektronarzędzi Einchell a teraz nazywają się Bavaria. Szlifierka kątowa 800W kosztuje ok. 80-90zł i wytrzymuje ok roku. Ale po oddaniu na gwarancje nieważne co jest, nawet mogą być zużyte szczotki, to przysyłają zawsze fabrycznie nową, a nie naprawianą. Tak więc jedna kątówka wystarcza no ok 3 lata. A gdybym kupił taką za 350zł to nie wiem czy wytrzymała by mi 12lat.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jak intensywnie używasz tej szlifierki? Bo u mnie ten szajs nie wytrzymał 30 minut pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Trudno określić, jak intensywnie jest użytkowana. Wiadomo w gospodarstwie zawsze jest cos do zrobienia. To trzeba poremntowac płoty czy karmiki w szopie, to przy ciągniku czy maszynach cos przyspawać bo sie urwie, to coś tam w garażu się robi. Także trochę się nachodzi.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Na 99% uszkodzony jest silnik tej szlifierki. Jaki obraz jest na szczotkach podczas pracy? Jak ze szczotek wali ogniem- masz wirnik do wymiany.

 

Jak masz aktualna gwarancje- odeslij. 

 

Oczywiscie maszyna nie byla/jest przeciazana, uzytkowana wg zalecen producenta. tzn np. szyn kolejowych nia nie ciołeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekZF    0

No najbardziej nagrzewa się ta glowica, ale może tylko dlatego ze jest metalowa :) No może odeśle... jak znajdę paragon.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Szlifierka ma określoną moc przy której może pracować długotrwale(np 500 W). Jeśli obciążysz ją mocniej to będzie pobierać prąd większy od znamionowego i zacznie się nagrzewać. Takim sprzętem trzeba pracować z wyczuciem, a nie dociskać aż ręka boli i narzekać jaki to Bosch słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja kupiłem keidys taką za 50 zł 4 lata trzymała bardzo dużo robiła :D Ale jak trolla troche ciąłem to mi przekładnia poszła. Teraz mam tez nic specjalnego bo einhell czy jakos tak. 1100W dzie jak burza 170 zł. 3 lata gwarancji. Prawie codziennie pracuje Najwięcej w zapyleniu, czyszczenie pod malowanie. Noi wiadomo ma byc efekt piaskowania więc dostaje ostro nie grzeje się narazie a pracuje dlugo. burty od 14 tonowej przyczepy czyściła non stop tylko wyłączana na zmiane pozycji.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

ja mam szlifierke kątowom 125 makity 2 rok i nienarzekam mam tesz boscha na dużę tarcze 3 rok i takrze jestem zadowolony a robie nimi dosyć często bo robie łychy do turów i takie tam wiertarke ręczną mam skila ale dórzo nią nie wierce bo wszystko co możliwe wierce w wiertarce stołowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grohol    0

Ja bym proponował tych producentów:

-Bosh Professional [niebieski]

-Makita

-Celma ;)

 

Ja to bym jedynie kolejność odwrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabareciarz    0

Jestem pod wielkim warzeniem, że Celma nieprzerwanie od dziesiątek lat prowadzi taką samą politykę. Produkuje niezawodne narzędzia, bardzo wysokiej jakości i nie reklamując się nigdzie. Dzięki temu firma ma swoich oddanych użytkowników, ludzi którzy się faktycznie znają i polecają te narzędzia innym. Starczy zobaczyć opinie jakie ma firma na Ceneo czy skąpcu. To mówi samo za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie brałbym natomiast Boscha, bo jest drogi, a coraz gorszy.

Ale bzdury ;)

 

Bosch spośród narzędzi profesjonalnych nie jest wcale taki drogi. Wszyscy producenci na dziś dzień produkują podobnej jakości sprzęt. To który z nich wybrać, to kwestia użytkownika, okresu gwarancji i bliskości serwisu.

 

Na pewno jeśli ktoś kupi oryginalne narzędzia takich firm jak: Bosch Professional (niebieski), Makita, Hilti, DeWalt, Metabo, Hitachi lub Milwaukee to może być pewien że kupi solidny sprzęt. Różnice między tymi producentami są bardzo niewielkie. Reszta producentów to już narzędzia dla majsterkowiczów.

 

Tak jak ze wszystkim dzisiaj, jakość idzie w dół i to że ktoś ma 20 letnią szlifierkę i tnie nią do dziś, nie oznacza, że nowa tego samego producenta będzie działać tyle samo.

 

Kupując cokolwiek z oferty wymienionych wcześniej producentów, zwrócił bym uwagę na okres gwarancji i bliskość serwisu, oraz na bogactwo asortymentu.

 

Naprawdę ciekawą ofertę posiada Milwaukee, jednak serwis tej firmy w porównaniu do reszty jest mizerny. Ale sprzęt jest naprawdę ciekawy.

 

Hilti jest dobre dla kogoś, kto na firmę bierze więcej sprzętu. Łatwo uzyskać większe rabaty dzięki temu, dla zwykłego użytkownika sprzęt wychodzi bardzo drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas stosujemy jak najtańsze elektro narzędzia. Nie kupujemy Boscha ponieważ bardzo łatwo trafić na podróbe

A jak tatania się posuje to nikt nie ma żalu, bo wiemy co my kupowali, Gorzej jak taki Bosch zawiedzie :lol: :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tylko, że marketowy szajs zawsze zawodzi wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najtańsze nie powinno się kupować,bo wiadomo co to może być.Trochę droższe. I patrzeć żeby miało 2 lata gwarancji.Albo zamiast jednego kupić 2-3 to wtedy jest zapas. Jak się pracuję co dzień z 4-6 godzin to lepiej kupić dobry sprzęt.

Ja kupiłem za 70 zł małego fleksa 125 z regulacją obrotów.Czyli najtańszego.A po to żeby wyczyścił przyczepę 8 tonową, i do reklamacji albo wyrzucenia. Tydzień chodził od rana do nocy i nic. Teraz ma z 3 lata i tylko kable i szczotki zmieniam. To zależy jak się trafi. Kiedyś kupowałem używane, teraz się nie opłaca bo nowe taniej wychodzą.

Koło Świdnicy na złom przywożą co parę tygodni tirem takie sprzęty z reklamacji. Raz kupiłem tam 6 fleksów 125 i 5 pomp. Z 6 szlifierek po tygodniu zostało 3 a po roku jedna. Ale ta jedna to się nachodziła. Ale lepiej było kupić jedną nową niż te 6 po 15 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radian    0

Osobiście użytkowałem szlifierkę 125 firmy Ferm, za jakieś 80zł. 4 razy była na gwarancji w przeciągu ok 3 miesięcy. Nigdy więcej... Teraz tylko Bosch niebieski, Celma, Parkside (z Lidla ze względu na opinie i 3 lata gw.). Jakbym miał kasę to napewno Hilti;) Nikt nie liczy kosztów dojazdu do serwisu i zdenerwowania kiedy potrzebujesz coś zrobić a tu zonk... Wg. mnie zakup lipnego sprzętu to chwilowa oszczędność chyba że używasz go raz w miesiącu lub trafisz jakiś udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Tata zakupił dwa lata temu 3 elektronarzędzia firmy einhell. Pierwsza wkrętarka działa do dziś ale chyba więcej jak dwa wkręty nie wkręci baterie padły... co nie podlega gwarancji tak więc leży i prawie dobra. Następna wiertarka z udarem pierwsze problemy były z główką samozaciskową , którą wymieniliśmy następnie przy -5 stopniach łamiący się kabel ,który również został wymieniony w domu przez co gwarancja nie została uznana gdy padła przekładnia. Następna w kolejce szlifierka ten sam problem z kablem który się rozleciał a następnie padła przekładnia i leży szlifierka w kącie ... Ale mogę powiedzieć że silniki mają dobre żaden nie padł i nigdy się nie grzał nawet wiertarka z wiertłem 16 w 2cm. blachach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Co jest bosza to do kosza :P

A jak bosch to tylko niebieski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Ja też mam dylemat jaka szlifierke kupić chodzi o 230mm. Miałem einhela żółtedo dwa lata i padł po miesiąc od zakończenia gwarancji. Teraz zastanawiam się czy kupić einhela niebieskiego ok 300zł, lub dołożyć i kupić metabo wx2000 ok 620zł, ewentualnie po środku niebieski bosh za ok 500zł w promocji i gratis mała szlifierka 115mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj