Polecane posty

major_89    36

To prawda że saletrzak wolniej się rozpuszcza, ale sam azot uwalniany jest w ciągu tygodnia. Pozostałości które widzimy gołym okiem  to siarczan wapnia (gips) wypełniacz tak jak pisze @Tomek 90. Tak więc trzeba się zdecydować a nie na sile kombinować i doszukiwać się niewiadomo jakich zależności. 

melon10641    375

tak łatwiej się uprawia, już to widzę ...

Niby czemu miałbym kłamać? Mam Ci screeny wysłać mapy glebowo-rolniczej? Dodam, że kompleks pszenny dobry. 

masa24    245

moze mnie wysmiejecie za pytanie.   ale skad wiecie jakiego kompleksu jest dana gleba? gdzie to sprawdzic?

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    264

Faktycznie macie racje, ale w Saletrzaku mamy wapń i magnez, także dodatkowe składniki, których pszenica pobiera po 4kg na tonę,  nie warto go rozsiać? 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

ansu    333

Wapń i magnez w saletrzaku ma inne zadanie

ravoj    264

Wapń i magnez w saletrzaku ma inne zadanie

czyli jakie, bo nie mogę doczytać?

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

koniu    477

Niby czemu miałbym kłamać? Mam Ci screeny wysłać mapy glebowo-rolniczej? Dodam, że kompleks pszenny dobry. 

Ale jak nie dociekam jak u Ciebie jest i nic nie potrzebuje żebyś mi wysyłał tylko napisałem jak to u mnie wygląda. Tylko ktoś kto ma pola tam gdzie ja to wie co to znaczy uprawiać i zbierać plony z gleb klasy II a z klasy V.

loquito    156

Czy stosowaliście u Siebie w pszenicy takie nawozy dolistne jak K-Leaf albo Yara Kalisol? Jak tak to w jakich dawkach 

koniu    477

pewnie ktoś stosował i pewnie w dawkach zalecanych przez producenta.

MALY74    1

Artis- na 6 ton 2 zabiegi ze średniej półki.

a co powiesz na t1 wituoz na t2 reveler.

ravoj    264

Wracam do pytania z Saletrzakiem, jakie "inne zadanie" ma wapń i magnez w Saletrzaku?

Tom Clancy 

Agrest    5739

Jest to wypełniacz dolomitowy i działa przeciw zbrylaniu się granul.

iron    880

koniu zgadzam się z tobą co do tego ze jak ujowa ziemia to ile by kie dać to i tak to się nie zwróci. jak ktoś tu pisał 350kg.poli 6 i tylko 6.5 tony gdzie tu opłacalność

koniu    477

@Iron nie bardzo rozumiem do czego to napisałeś? ;)

poderwa    5

a co powiesz na t1 wituoz na t2 reveler.

Ja właśnie wracam w tym roku ,do wirtuoza na t1.

mi się wydaje że cenowo porównać do jakości to wirtuoz słabo wychodzi...nie lepiej tilta i mondatak razem zmieszać? cenowo podobnie a zabieg troche lepszy

APT    1

sprawdzone rozwiązanie Mondatak 0,8  l/ha + Halny 0,15 l/ha + Soprano 0,5 l/ha

masz rozwiązanie zabezpieczające przed mączniakiem, ochronę przed septoriozami i na podstawę masz prochloraz, tanio i dobrze ewentualnie jak będzie już dużo mączniaka zrezygnował bym z soprano i przerzucił je na T2 a w to miejsce dodał Lotusa 0,35 l/ha

Na T2 dorzuć Treorisa  lub Aylora z Soprano na T3 Tebukonazol lub Zamir.

Wszystko zależy od pogody, terminu, techniki wykonania zabiegu czasami proste mieszaniny poradzą sobie z ochroną :) 

:)

losktos    229

@TheRadzio124

jak wychodzi cenowo? Jedyną rzeczą która mi sie w nim nie podoba to tebukonazol

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

lukaszm    11

Jaką pszenicę jarą polecilibyście, doświadczeni Forumowicze, na najsłabsze gleby?

Edytowano przez lukaszm

TheRadzio124    29

@TheRadzio124

jak wychodzi cenowo? Jedyną rzeczą która mi sie w nim nie podoba to tebukonazol

No właśnie nie wiem bo jeszcze nie miałem z nim doczynienia byłem ciekaw waszych opini o tym produkcie. Edytowano przez TheRadzio124

slawek2209    134

Arabella jest polecana na słabsze stanowiska.U mnie na 4a 4b daje 6t siana po pszenicy ozimej

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj