Polecane posty

marian_machler    324
wiesiek63zmc napisał:

2 minuty temu, ravoj napisał:

5 tydzień i 4 dzień bez deszczu

Jak odliczasz w ten sposób to może lepiej przerobiony centymetr krawiecki Kto był w armi za czasów gdy służba była obowiązkiem to wie o czym mówię 

👍🍻

ravoj    255

Ale żeście się przyje...li 😎

Dobra napiszę inaczej " u mnie już w ch*j bez deszczu i jeszcze dłuższego ch*ja go nie widać. " 

• Haha 3

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Wiadomość z agroFakt.pl

dami24stdk    0
Napisano (edytowany)

W jakich dawkach stosujecie tilt+unix? Mam mirage ale nie wiem czy ono rozwiąże problem z podstawą zdzbla w pszenicy 

Edytowano przez dami24stdk

ravoj    255

Ja mam ładniejszą pszenicę od "somsiada" więc daję po 0.6, a no i jesienią był T0 i powiem.... warto było. 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

dami24stdk    0

No ja żałuję że t0 nie zrobiłem a teraz już mam placami problem z podstawą i plan był tilt mirage ale zamienię chyba na unix troche pewniejszy że sobie da radę z tym 

Mareg    37

W fazie szpilki po deszczu można rozlac rsm? 

ravoj    255

No ba, jak wcześniej nie było azotu to pewnie. Fajnie mieć pola na ukrainie (specjalnie z małej). 

Tom Clancy 

szymek    11

Panowie a yamato na T1 w pszenicy przy 230N to rozwiązanie po taniosci ale czy skuteczne?

loquito    155

Wolałbyś dac o 10÷15% mniej azotu a w zamian te pieniądze przeznaczyć na ochronę. Kto wam doradza te Topsiny i yamato na T1 bo to juz któraś osoba która się pyta czy to dobry środek.

• Like 1
  • Thanks 1

ravoj    255

I wcale nie takie tanie to rozwiązanie.

Tom Clancy 

rafal4610    77

@witejus a ten Mocarz to jest na dwuliścienne? Bo może wystarczy dodać to tego coś na miotłe itp i byłaby fajna mieszanka

Karol06    178

Yamato na agrofoto się reklamuje, może dlatego takie popularne :D

szymek    11

Nikt mi nie doradza po prostu wychodzi mi przy dawce 1.5l 107zl dlatego pytam bo nigdy nie stosowałem 

witejus    1210
20 minut temu, rafal4610 napisał:

@witejus a ten Mocarz to jest na dwuliścienne? Bo może wystarczy dodać to tego coś na miotłe itp i byłaby fajna mieszanka

tak Mocarz jest na dwuliścienne w zbożach i kukurydzy i można by dodać na miotłę ale co i ile to nie powiem bo nie sieję zbóż tylko kukurydzę musisz sam poszukać informacji

BENNY82    177
2 godziny temu, Mareg napisał:

W fazie szpilki po deszczu można rozlac rsm? 

poczekaj zboże do 3 liscia własciwego ciągnie z ziarna . sucho masz to czekaj jak padało to lej bo nie wiadomo co bedzie.

2 godziny temu, szymek napisał:

Panowie a yamato na T1 w pszenicy przy 230N to rozwiązanie po taniosci ale czy skuteczne?

głupota wiecej korzysci jak wylejesz za płot na t3 jak najbardziej ale nie solo

• Thanks 1

knoro93    206

Panowie jaka minimalna temperatura do oprysku. Modus t1 odzywki mikro? 10-12 stopni i słonecznie w dzien, 1-2 stopnie w nocy wystarczy czy zabieg bedzie nie skuteczny? Ogólnie wiem ze powinno byc cieplej ale chodzi mi o te minimum bo za bardzo mi nie pasuje nastepny tydzien wtedy jak ma byc cieplej.

ravoj    255
Napisano (edytowany)

No tak to  się nie da tego pogodzić, ale jak musisz teraz a nie możesz później to ja nie wiem.

W najgorszym wypadku podziała w 40% i do żniw będzie leżeć. Bo jak za trzy tygodnie warunki będą idealne i pszenica ruszy do tineksapaku etylu w niej już nie będzie 100g Moddusa działa przez tydzień dlatego daje się 3 setki żeby działał w tym newralgicznym momencie silnych wzrostów. A jak dasz teraz a pszenica ruszy później to zbędny zabieg tak jakby. Ale jak rośnie Twoja pszenica wiesz tylko Ty, Jeżeli przyrost jest spory to chłodne noce za bardzo nie przeszkadzają, byle nie przymrozki. 

To moje zdanie i tam kilku jakiś specjalistów artystów co piszą eseje w Farmerze. 

Edytowano przez ravoj

Tom Clancy 

Mareg    37

Ja sie zastanawiam kolejny rok czy mieszać znowu zupę t1 r1 i odżywki czy r1 osobno, w tamtym roku w przejazdach bez mocznika było okej ale juz z i na nawrociach przypalenia były 

dzikiWschód    54
Dnia 9.04.2019 o 21:29, 3kusy3 napisał:

W przyszłym roku to się dobrze zastanowię czy wogule siać cokolwiek jak w tym roku będzie kolejna susza, koniec z zakupem śro i nawozami wcześniej bo nic się nie przewidzi leży w garażu zamrożone kilka tyś zł i nie wiadomo czy sypać albo pryskac żeby znowu nie dolozyc

tommy66692    222
5 godzin temu, szymek napisał:

230kgN i chcesz dac Yamato na T1? 

Zmien doradcę 

• Like 1

kapec22    37

wczoraj n2 250kg saletry dziś coś pada to może w końcu coś odżyje ta pszenica

• Like 1

ravoj    255
32 minuty temu, Mareg napisał:

Ja sie zastanawiam kolejny rok czy mieszać znowu zupę t1 r1 i odżywki czy r1 osobno, w tamtym roku w przejazdach bez mocznika było okej ale juz z i na nawrociach przypalenia były 

Dwa wyjścia:

- jak pole blisko to oddzielnie (ja już nie mieszam) 

- jak daleko to nieco mniejsze dawki triazoli i strobiluryn ( o kilka procent) albo  więcej uwagi na uwrociach skoro w łanie nie było poparzeń.  

• Like 1

Tom Clancy 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj