Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
derek2223    26
1 godzinę temu, 258michal napisał:

Trzeba było to w odwrotnej kolejności zrobić , najpierw chwasty później T1 , po co karmić chwasty ??

Jak bym jeszcze trochę poczekał z tym grzybem to bym musiał pług zapinać, a nie myśleć o chwastach. Już od kilku dni żółknie coraz bardziej ale do tej pory wiatr nie pozwalał wjechać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
12 minut temu, gustaww napisał:

Dziś poszła super zupka na pszenicę,

opti pH 0,4l/ 1000l wody

Siarczan siedmiowodny 12,5 kg /h

2kg NPK

1kg Mikro

Medax Max 0,35 + stabilan 0,9l - skracanie

Duett Star 0,8 + Faxer 0,8l/h  - Grzyb

10 dni temu poszły aminokwasy.

Co do aminokwasów, pszenica wyraźnie się różni od kontrolnego pasa 2m na którym zabiegu nie wykonywałem. Liście wyraźnie zmieniły barwę  na zdrowszy cimno zielony kolor, wydaje mi się że zaczęła się lepiej ukrzeniać.

 

czy dawka medaxu max nie jest troche zamała 40 stabilanu 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, kuliberda napisał:

czy dawka medaxu max nie jest troche zamała 40 stabilanu 1

są to dawki wg etykiety,  tak też mi doradca napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
kapec22 napisał:

33 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

https://tinypic.pl/si9zg8zeuddu

od czego te żólte liście?

dużo osób ma z tym problem.. na każdej stronie ktoś wrzuca zdjęcie z taką pszenicą u mnie i u sąsiadów tak samo... trochę się boje że to żółta karłowatość, ale może być też grzyb, u mnie patras najbardziej pożółkł, belissa już mniej, dzisiaj dałem duett star 0.8 i mirage 0.8 na najgorszy kawałek resztę myślę w poniedziałek

W pszenicy żółta karłowatość akurat przybiera barwę pomarańczowo - czerwoną, nie żółtą.. To napewno nie jest ten wirus. U mnie to samo, Patras najbardziej żółknie. Rdza żółta to też nie jest, bo nie ma żadnego nalotu na liściach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat93    36

Było już takie pytanie ale proszę o odpowiedz tych którzy tak robili czy po oprysku t1 i skracanie mogę dać zaraz saletrę tego samego dnia ? Jaki odstęp od herbicydu do fungicydu i regulatora bo niektórzy mówią tydzień inni 3 dni a inni że jadą dzień po ktoś ma jakieś spostrzeżenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Saletre mozesz byle by nie bylo rosy. A jeszcze inni mieszaja regulator z herbicydem:) lepiej odczekac wiecej zeby nie przypalic, nikt ci nie powie ile dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czy odżywki cu mo mn osobno w płynie po 4 latach mogły stracić swoją wartość? Normalnie mnie coś bierze jak otwieram kolejne pudło a tu takie daty. Podobno na wszystko mają rok aprobaty, chyba w tym roku tej firmie powiem też Baypaa

7 godzin temu, mat93 napisał:

Było już takie pytanie ale proszę o odpowiedz tych którzy tak robili czy po oprysku t1 i skracanie mogę dać zaraz saletrę tego samego dnia ? Jaki odstęp od herbicydu do fungicydu i regulatora bo niektórzy mówią tydzień inni 3 dni a inni że jadą dzień po ktoś ma jakieś spostrzeżenia ?

Po t1 i skracaniu saletre możesz dać tego samego dnia, nie raz tak robiłem, to nic nie przeszkadza. Co do herbicidu najlepiej jest odczekać jakieś 5 dni pomiędzy wyżej wymienionymi zabiegami , ja zawsze czekałem tydzień  w tym roku pryskalem na jesień więc nie muszę

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
1 godzinę temu, Mareg napisał:

Czy odżywki cu mo mn osobno w płynie po 4 latach mogły stracić swoją wartość? Normalnie mnie coś bierze jak otwieram kolejne pudło a tu takie daty. Podobno na wszystko mają rok aprobaty, chyba w tym roku tej firmie powiem też Baypaa

Po t1 i skracaniu saletre możesz dać tego samego dnia, nie raz tak robiłem, to nic nie przeszkadza. Co do herbicidu najlepiej jest odczekać jakieś 5 dni pomiędzy wyżej wymienionymi zabiegami , ja zawsze czekałem tydzień  w tym roku pryskalem na jesień więc nie muszę

Czym jechałeś na jesieni? Jakieś poprawki musiałeś teraz robić? Albo na dwuliścienne jakiś zabieg teraz wiosną? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Również dzisiaj druga dawka RSM. Niby w nocy ma coś kapnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strazak93    4

W Małopolsce miało coś kapnąć a tu nic, odrobina chmur, dobrze że było okno pogodowe i kilka nocy na niewielkim plusie (4-6 stopni) to chociaż na chwasty udało się prysnąć, T1 narazie czeka bo warunków brak, choć przydało by się już zrobić zabieg. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez strazak93
Pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Parę dni temu salmag dałem leży jak bym go przed chwilą wysiał a w czwartek miało padać i teraz jak nie popada to nieciekawie będzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66
14 minut temu, eddi87 napisał:

Od herbicydu ile czekać z t1?

Naprawę tak ciężko zerknąć parę postów wyżej? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
16 minut temu, eddi87 napisał:

Od herbicydu ile czekać z t1?

3 dni bym poczekał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
Mareg napisał:

14 minut temu, eddi87 napisał:

Od herbicydu ile czekać z t1?

Naprawę tak ciężko zerknąć parę postów wyżej? 

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

1180brutto za 10l Capalo dobra cena? 

I czy 1,5l/ha Capalo bd wtedy dobrym zabiegiem w porownaniu do innych za te cene ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Kiedyś coś pomieszałem z ciśnieniem i wyszło mi 1,15l Capalo na ha i do t2 było czysto i plon też był ok

Capalo w dawce 1,5l na ha wychodzi coś ok 175 zł, ja w tym roku dam 0,7l Tiltu + 0,7l Faxera - wychodzi ok 125 zł 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37
23 minuty temu, krilan06 napisał:

Kiedyś coś pomieszałem z ciśnieniem i wyszło mi 1,15l Capalo na ha i do t2 było czysto i plon też był ok

Więc co, twoim zdaniem zejsc z tej max dawki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
2 minuty temu, szymonidas9 napisał:

Więc co, twoim zdaniem zejsc z tej max dawki ? 

Jak chcesz ciąć koszty to zejdź do 1,3-1,4l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Jak chcesz ciąć koszty to zejdź do 1,3-1,4l/ha

W tym roku przy mega presji chorób to raczej kiepski pomysł że schodzeniem z dawek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Presja chorób jest ale co z tego jak deszczu brak - 3 tyg temu ostatni deszcz, w prognozach nic nie widzę. Niedługo się okaże, że poprzedni rok nie był wcale taki zły 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj