Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    899

Na  T2 sprawdzi się mieszanina 1,2 l Olympus + 0,4 l Menara (2 triazole: propikonazol i cyprokonazol) .

Wiadomość z agroFakt.pl

gustaww    65

Dziś poszła super zupka na pszenicę,

opti pH 0,4l/ 1000l wody

Siarczan siedmiowodny 12,5 kg /h

2kg NPK

1kg Mikro

Medax Max 0,35 + stabilan 0,9l - skracanie

Duett Star 0,8 + Faxer 0,8l/h  - Grzyb

10 dni temu poszły aminokwasy.

Co do aminokwasów, pszenica wyraźnie się różni od kontrolnego pasa 2m na którym zabiegu nie wykonywałem. Liście wyraźnie zmieniły barwę  na zdrowszy cimno zielony kolor, wydaje mi się że zaczęła się lepiej ukrzeniać.

Mich9    492

Na t2 myślałem nad 0,8 elatus ery, ale będzie to za słabe, chyba, że zrobią dobrą cenę to wtedy 1 litr, albo adexar plus, albo propikonazol, jakaś strobiluryna z eposkykonazolem i powinno być dobrze, co dajecie na T2? W jęczmieniu ze względu na wycofanie tocaty trzeba przejść na priaxora.

zibi400    1

Też mam podobną pszenicę. Wysłałem zdjęcie na aplikacji scouting to odpisali że to rynchosporioza 

derek2223    8
1 godzinę temu, 258michal napisał:

Trzeba było to w odwrotnej kolejności zrobić , najpierw chwasty później T1 , po co karmić chwasty ??

Jak bym jeszcze trochę poczekał z tym grzybem to bym musiał pług zapinać, a nie myśleć o chwastach. Już od kilku dni żółknie coraz bardziej ale do tej pory wiatr nie pozwalał wjechać. 

kuliberda    9
12 minut temu, gustaww napisał:

Dziś poszła super zupka na pszenicę,

opti pH 0,4l/ 1000l wody

Siarczan siedmiowodny 12,5 kg /h

2kg NPK

1kg Mikro

Medax Max 0,35 + stabilan 0,9l - skracanie

Duett Star 0,8 + Faxer 0,8l/h  - Grzyb

10 dni temu poszły aminokwasy.

Co do aminokwasów, pszenica wyraźnie się różni od kontrolnego pasa 2m na którym zabiegu nie wykonywałem. Liście wyraźnie zmieniły barwę  na zdrowszy cimno zielony kolor, wydaje mi się że zaczęła się lepiej ukrzeniać.

czy dawka medaxu max nie jest troche zamała 40 stabilanu 1

gustaww    65
2 minuty temu, kuliberda napisał:

czy dawka medaxu max nie jest troche zamała 40 stabilanu 1

są to dawki wg etykiety,  tak też mi doradca napisał.

marian_machler    324
kapec22 napisał:

33 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

https://tinypic.pl/si9zg8zeuddu

od czego te żólte liście?

dużo osób ma z tym problem.. na każdej stronie ktoś wrzuca zdjęcie z taką pszenicą u mnie i u sąsiadów tak samo... trochę się boje że to żółta karłowatość, ale może być też grzyb, u mnie patras najbardziej pożółkł, belissa już mniej, dzisiaj dałem duett star 0.8 i mirage 0.8 na najgorszy kawałek resztę myślę w poniedziałek

W pszenicy żółta karłowatość akurat przybiera barwę pomarańczowo - czerwoną, nie żółtą.. To napewno nie jest ten wirus. U mnie to samo, Patras najbardziej żółknie. Rdza żółta to też nie jest, bo nie ma żadnego nalotu na liściach..

mat93    30

Było już takie pytanie ale proszę o odpowiedz tych którzy tak robili czy po oprysku t1 i skracanie mogę dać zaraz saletrę tego samego dnia ? Jaki odstęp od herbicydu do fungicydu i regulatora bo niektórzy mówią tydzień inni 3 dni a inni że jadą dzień po ktoś ma jakieś spostrzeżenia ?

Paramonov    12

Saletre mozesz byle by nie bylo rosy. A jeszcze inni mieszaja regulator z herbicydem:) lepiej odczekac wiecej zeby nie przypalic, nikt ci nie powie ile dni.

Mareg    39

Czy odżywki cu mo mn osobno w płynie po 4 latach mogły stracić swoją wartość? Normalnie mnie coś bierze jak otwieram kolejne pudło a tu takie daty. Podobno na wszystko mają rok aprobaty, chyba w tym roku tej firmie powiem też Baypaa

7 godzin temu, mat93 napisał:

Było już takie pytanie ale proszę o odpowiedz tych którzy tak robili czy po oprysku t1 i skracanie mogę dać zaraz saletrę tego samego dnia ? Jaki odstęp od herbicydu do fungicydu i regulatora bo niektórzy mówią tydzień inni 3 dni a inni że jadą dzień po ktoś ma jakieś spostrzeżenia ?

Po t1 i skracaniu saletre możesz dać tego samego dnia, nie raz tak robiłem, to nic nie przeszkadza. Co do herbicidu najlepiej jest odczekać jakieś 5 dni pomiędzy wyżej wymienionymi zabiegami , ja zawsze czekałem tydzień  w tym roku pryskalem na jesień więc nie muszę

Edytowano przez Mareg

derek2223    8
1 godzinę temu, Mareg napisał:

Czy odżywki cu mo mn osobno w płynie po 4 latach mogły stracić swoją wartość? Normalnie mnie coś bierze jak otwieram kolejne pudło a tu takie daty. Podobno na wszystko mają rok aprobaty, chyba w tym roku tej firmie powiem też Baypaa

Po t1 i skracaniu saletre możesz dać tego samego dnia, nie raz tak robiłem, to nic nie przeszkadza. Co do herbicidu najlepiej jest odczekać jakieś 5 dni pomiędzy wyżej wymienionymi zabiegami , ja zawsze czekałem tydzień  w tym roku pryskalem na jesień więc nie muszę

Czym jechałeś na jesieni? Jakieś poprawki musiałeś teraz robić? Albo na dwuliścienne jakiś zabieg teraz wiosną? 

• Like 1

ansu    323

Również dzisiaj druga dawka RSM. Niby w nocy ma coś kapnąć.

strazak93    2

W Małopolsce miało coś kapnąć a tu nic, odrobina chmur, dobrze że było okno pogodowe i kilka nocy na niewielkim plusie (4-6 stopni) to chociaż na chwasty udało się prysnąć, T1 narazie czeka bo warunków brak, choć przydało by się już zrobić zabieg. 

Edytowano przez strazak93
Pomyłka

Andrju65    35

Parę dni temu salmag dałem leży jak bym go przed chwilą wysiał a w czwartek miało padać i teraz jak nie popada to nieciekawie będzie:(

Mareg    39
14 minut temu, eddi87 napisał:

Od herbicydu ile czekać z t1?

Naprawę tak ciężko zerknąć parę postów wyżej? 

• Like 1

eddi87    8
Mareg napisał:

14 minut temu, eddi87 napisał:

Od herbicydu ile czekać z t1?

Naprawę tak ciężko zerknąć parę postów wyżej? 

Tak

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj

Produkcja roślinna

Ciągniki

Kombajny