Polecane posty

tomi86    2

Nie wiem jak u Was, u nas na pomorzu robimy podczas siania ścieżki technologiczne... :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rdza żółta rzeczywiście ostro zaatakowała. I sporo septoriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
5 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

Ciekawe gdzie? U mnie na pograniczu lubelskiego i podkarpackiego ledwo +3

Nie zadawaj zbędnych pytań.zajrzyj na mój profil i będziesz wiedział gdzie była ta temperatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
fcbarcelonacule napisał:

Kraśnik lubelskie Lancet 0,2kg/ha poszło na chwasty plus odżywka z Ekoflory. Jak Panowie radzicie sobie z szerokimi polami przy opryskach? Jest jeszcze ktoś kto wbija tyczki czy tylko nawigacja? :)

ja jeszcze wbijam kawalek cienkiego patyka i wieszam kawakek bialej foli z kiszonki sciezek nie mam bo mam siewnik 2.7 m 😠


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Panowie jeśli dzisiaj zrobiłem T1 + mikro to w poniedziałek mogę wjechać z herbicydem ( Lancetem)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
258michal    2
20 minut temu, derek2223 napisał:

Panowie jeśli dzisiaj zrobiłem T1 + mikro to w poniedziałek mogę wjechać z herbicydem ( Lancetem)?

Trzeba było to w odwrotnej kolejności zrobić , najpierw chwasty później T1 , po co karmić chwasty ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

A ja dziś pryskalem herbicydem a w poniedziałek najdalej wtorek planuję wjechać z Grzybowka + mikro. Myślicie że 3 dni wystarczy żeby po herbicydzie wjechać z fungi i mikro?

Edytowano przez dzikiWschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
12 minut temu, marian_machler napisał:

Siarkol 😝

To to ja piję na popitke po wódeczce 😂 pytam serio, jak nie to podniosę cenę do 150zl 😂 a taki duet ultra jest coś warty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

@rolnik115 Na pewno warte jest poczytanie składu środka, Duett Ultra nie bardzo na T1. Proponuję klasyk który średnio tu na forum co najmniej 3 razy dziennie jest polecany, Tilt 0,8-1l + Prochloraz 450g/l 0,8l/ha, lub zamiast Tilta Duett Star 1l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8
rolnik115 napisał:

12 minut temu, marian_machler napisał:

Siarkol 😝

To to ja piję na popitke po wódeczce 😂 pytam serio, jak nie to podniosę cenę do 150zl 😂 a taki duet ultra jest coś warty ?

Trza pierw wiedzieć jaka choroba grzybowa występuje, potem dobierać środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
1 minutę temu, loquito napisał:

@rolnik115 Na pewno warte jest poczytanie składu środka, Duett Ultra nie bardzo na T1. Proponuję klasyk który średnio tu na forum co najmniej 3 razy dziennie jest polecany, Tilt 0,8-1l + Prochloraz 450g/l 0,8l/ha, lub zamiast Tilta Duett Star 1l 

Dzięki kolego, spisze na kartkę to co napisałeś i zapytam się pracownika w ogrodniku co by bardziej polecał. To co napisałeś czy to co on zaproponuje i oczywiście cena wszystko zweryfikowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam, susza i grzyby postępują, N2 na razie nie wchodzi w grę więc zastanawiam się czy nie połączyć Grzybowski + mikro i właśnie mocznik w ilości ok 12kg żeby nie przesadzić a dodatkowo pasuje mi w opryskiwacz bo mam działki po 2 ha i worek na 500l stosował ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a kiedy sie powinno dawac 2 dawke n na pszenice ? jak pierwsza poszla 9 marca w postaci saletry , tylko ze susza u nas jest to co trzeba dac za jaki czas i wiadomo przed spodziewanym deszczem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37
33 minuty temu, KULAWA_KOZA napisał:

https://tinypic.pl/si9zg8zeuddu

od czego te żólte liście?

dużo osób ma z tym problem.. na każdej stronie ktoś wrzuca zdjęcie z taką pszenicą u mnie i u sąsiadów tak samo... trochę się boje że to żółta karłowatość, ale może być też grzyb, u mnie patras najbardziej pożółkł, belissa już mniej, dzisiaj dałem duett star 0.8 i mirage 0.8 na najgorszy kawałek resztę myślę w poniedziałek

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Na  T2 sprawdzi się mieszanina 1,2 l Olympus + 0,4 l Menara (2 triazole: propikonazol i cyprokonazol) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś poszła super zupka na pszenicę,

opti pH 0,4l/ 1000l wody

Siarczan siedmiowodny 12,5 kg /h

2kg NPK

1kg Mikro

Medax Max 0,35 + stabilan 0,9l - skracanie

Duett Star 0,8 + Faxer 0,8l/h  - Grzyb

10 dni temu poszły aminokwasy.

Co do aminokwasów, pszenica wyraźnie się różni od kontrolnego pasa 2m na którym zabiegu nie wykonywałem. Liście wyraźnie zmieniły barwę  na zdrowszy cimno zielony kolor, wydaje mi się że zaczęła się lepiej ukrzeniać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Na t2 myślałem nad 0,8 elatus ery, ale będzie to za słabe, chyba, że zrobią dobrą cenę to wtedy 1 litr, albo adexar plus, albo propikonazol, jakaś strobiluryna z eposkykonazolem i powinno być dobrze, co dajecie na T2? W jęczmieniu ze względu na wycofanie tocaty trzeba przejść na priaxora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Też mam podobną pszenicę. Wysłałem zdjęcie na aplikacji scouting to odpisali że to rynchosporioza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj