Polecane posty

przemo89    17

Jak mierzycie opad zimą ? To co wpadnie śniegu do deszczomierza to raczej nie jest miarodajne. trzeba by się chyba bawić w jakiś prostokąt 1m na 1m i topić śnieg który spadnie na niego i mierzyć dopiero.

Edytowano przez przemo89

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo89    17

No nie tak samo, przy największym uproszczeniu 1 mm słupa wody to 1 cm śniegu, a deszczomierz masz wyskalowany dla wody, więc napewno nie nadaje się on do pomiaru opadu śniegu. Poza tym opady śniegu są różne raz leci gęsta krupa innym razem puszyste płatki, lub też śnieg z deszczem.

Uziu92    7236

ja topilem śnieg w deszczomierzu i wychodziło, może nie jest to idealny pomiar ale to nie apteka, pi razy oko wiadomo ile spadło

Witam, mam posiana arkadie na 4/5 klasa moje pytanie brzmi jaki oprysk na chwasty i miotle zastosować, wiadomo ze na takiej klasie ziemi plonu nie ma co się spodziewac wiec chcialbym jakis tanszy oprysk? 

MarekUA    868

Miotla potrafi zabrac 30 procent plonu... jak jest duża na wiosne nie warto bawic sie w tanie zamienniki stracisz kilkaset zlotych kosztem 40 zlotych. axial czy puma albo tansze ale czy dobre atlantis ,huzar,  Na jesień troche no taniej zrobiłbys.

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Audi213    130

Ja stosuję Lancet i jeszcze w życiu na polu miotły nie widziałem.

Edytowano przez Audi213
  • Like 1

Gość   
Gość

To po co stosujesz skoro nie ma ?

Edytowano przez zetorki12

Thorod    23

Capalo w dawce 1,5l czy boogie xpro w dawce 1,2. Co bedzie lepszym rozwiązaniem?

Audi213    130
30 minut temu, zetorki12 napisał:

To po co stosujesz skoro nie ma ?

Stosuję więc nie ma, ale przecież są też inne chwasty a lancet przecież tylko na miotłę co nie ?

Ulman    5068

Ucapalo lepsze na mączniaka boogie na septoriozy.. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

galan99    6723

Boć tu mądry człowieku co lepsze , co gorsze , mamy luty połowa a tu temperatury ciepła do 12 stopni i tak do końca lutego nic dobrego , wegetacja ruszyła , pszenica będzie mokra cały czas , wahania ciepła pomiędzy dniem a nocą duża różnica   presja chorób może być dość duża 

Ulman    5068

Szykujcie się koledzy na T0 w tym roku

Agrest    22447

W pszenżycie to już by się przydało.

A kontakt w postaci siarkolu to jeszcze ktoś stosuje?

Thorod    23
2 godziny temu, galan99 napisał:

Boć tu mądry człowieku co lepsze , co gorsze , mamy luty połowa a tu temperatury ciepła do 12 stopni i tak do końca lutego nic dobrego , wegetacja ruszyła , pszenica będzie mokra cały czas , wahania ciepła pomiędzy dniem a nocą duża różnica   presja chorób może być dość duża 

Pytam głównie na przestrzeni lat a nie co w danym roku lepiej zadziała bo jak mówisz temp juz wysokie, dzis 12 stopni nastepne dni okolo 9, na szczęście ze spadkami w nocy to myślę jeszcze wegetacja nie ruszy, dolny zachod kraju ma gorzej, tam rzepaki pewnie odczuja przez dyrektywe brak azotu

galan99    6723

Pszenica przy plus 4 stopniach i kilku dniach  już rusza a dni bywają słoneczne więc natury nie zatrzymasz , a wszystkie dni lutego na plus .

tommy66692    1824

Panowie u was też pszenicę tak zbrazowialy? Przez ostatni tydzień strasznie zgubily kolor 

Thorod    23

Niby średnia dobowa 5, pszenice tego tak nie odczuja, gorzej rzepaki. 

Belissa zieloniutka, nie wiem jak dalej, przez okno nie widze dobrze 😄

miwigos    2802
6 godzin temu, Ulman napisał:

Szykujcie się koledzy na T0 w tym roku

A co byś dał ,jesli póżniej pójdzie delaro-variano i T-3 tebukonazol

Andrju65    35
31 minut temu, tommy66692 napisał:

Panowie u was też pszenicę tak zbrazowialy? Przez ostatni tydzień strasznie zgubily kolor 

Jutro pojadę na pola to się okaże:)

Ulman    5068
23 minuty temu, miwigos napisał:

A co byś dał ,jesli póżniej pójdzie delaro-variano i T-3 tebukonazol

Delaro i Variano to sa preparaty  na T2. Chyba Bayer nie miał co  z nimi zrobić i pakiet sklecili. 

Na T0 jeśli byłoby coś koło 10 C to jakis tebukonazol. Przy nikich temperaturach sens mają morfoliny i prochloraz. Pewnie jako preparat powierzchniowy sprawdził by sie chlorotalonil. 

kamilc017    163
19 godzin temu, przemo89 napisał:

No nie tak samo, przy największym uproszczeniu 1 mm słupa wody to 1 cm śniegu, a deszczomierz masz wyskalowany dla wody, więc napewno nie nadaje się on do pomiaru opadu śniegu. Poza tym opady śniegu są różne raz leci gęsta krupa innym razem puszyste płatki, lub też śnieg z deszczem.

Ja robie tak samo jak Uziu po opadach śniegu biorę deszczomierz w ciepłe pomieszczenie i wtedy wychodzi.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

• Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj