Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slonju77    29

U mnie też są takie miejsca ale to wina suszy i iłu z kamieniami który jest miejscami ,słabszy system korzeniowy i wcześniej pszenica odczuwa suszę

Edytowano przez slonju77

XTRO    644

u Was też w tym roku tyle owsa głuchego i perzu wyskoczyło ?

Robiłem ostatni zabieg w pszenicy i dużo tego badziewia, zwłaszcza owsa 

hardkor113    187

Ja pryskane jakimiś wynalazkami to u ludzi powyskakiwał owies u mnie brak.A perz to zależy w jakiej kulturze pole utrzymane

Wiadomość z agroFakt.pl

XTRO    644

wynalazkami ta... pola raczej też mam w ch*jowej kulturze

XTRO    644

pszenice prawie wszystkie mam po rzepaku, wszystko było robione tak jak powinno być, na 2 kawałkach 2 lata  temu był też glifosat po ściernisku. Perz rośnie głównie w najmokrzejszych miejscach, od miedzy ale zdarza się też, że i gdzieś w polu.  Owies nie wiadomo skąd się wziął...

Tomek90    558

Z materiałem siewnym albo miałeś zasoby w glebie. Perz sam sobie odpowiedziałeś bo od miedzy wiadomo potrafi się namnożyć. 

XTRO    644

to perz to tam rybka, teraz będzie po pszenicach rzepak to perz się zlikwiduje, gorzej owies bo narobi mi zanieczyszczeń teraz

XTRO    644

oby, nigdy nie miałem z nim problemów w oziminach, czasami tylko od miedzy. Ale własnie nie przypominam sobie, żeby się osypywał do żniw

Tomek90    558

Osypie się albo odmłodzi się i będzie naganiać wilgotność jak nie pójdzie glifosat, zależy od przebiegu pogody. 

Anatom    0
Proszę o poradę. 20 maja opryskałem pszenice ozima na T2 mieszanina menara 0,5l/ha +makler 0,5l/ha + bi 58 na skrzypionke 0,5 l/ha + 10 kg siarczanu magnezu. mieszanina rozpuszczona w 300 l. Po tygodniu pojawiły się przebarwienia na liściach i uschnięte czubki liści. Teraz uschły lokalnie całe liście a kłosy robią się białe. Czy to jest wina zbyt dużej dawki czy suszy.

A czy można dolistne opryskac pszenicę teraz podczas nalewania ziarna aby ziarnista były większe i parametry ziarna były lepsze?

kamilc017    139

Kolego ja u siebie też stosowałem 0.5l menary + 0.5l Makler + 0.2 Tytanit + pyretroidto końcówki na fladze też mam lekko przyjarane, ale ma prawie 4 zielone liście. Kwieceń 42mm, Maj 47mm, Czerwiec 12mmpszenica_desamo_l_afe9576e47b8e56c038f536f0d44bd5f.jpg

2 minuty temu, adrianooo1234 napisał:

A czy można dolistne opryskac pszenicę teraz podczas nalewania ziarna aby ziarnista były większe i parametry ziarna były lepsze?

Możesz zastosować 5% roztwór ale to raczej wpłynie lekko na parametry niż na masę.

Anatom    0

U mnie wyglada to gorzej jak na zdjęciu. 

5B10902F-9555-4FA7-A323-0774B97CCA1C.jpeg

Edytowano przez Anatom

hej pojawiło się na mojej pszenicy fuzarioza kłosa początkowe objawy mam pytanie czy mogę jeszcze opryskać pszenice(po kłoszeniu   pszenica ) jak mogę to jakim  fungicydem  ? falcon 460 ? czy cos dodać na insektycyd  ? czy pryskacie teraz na insektycyd i czym??? 

Tigon    97

Dołączam się do pytania czy warto pryskać jeszcze t3 tebukonazlo + prochloraz pszenica przekwitła, nie robiłem nic bo było sucho teraz mocno popadało

andrzej1988    153

U mnie tez sucho. Przez ostatnie dni popadało po 1,5 litra. Z 4 litry w sumie spadło od poczatku czerwca. T3 nie bede robił bo jeszcze pogorsze. Można jeszcze gorzej podpalic a pozatym nie miałem w planach w tym roku robic t3

darek154    84

Panowie czego to przyczyna, że w pszenicy jarej ości na samym czubku robią się białe i tak jakby się wyginały, grzyb? A te żółte końcówki na liściach też będzie grzyb? Dwa, trzy górne liście jeszcze zielone reszta od dołu usunięta od suszy. Dwa tyg temu na T2 poszedł duett ultra 0,6l. Pszenica w trakcie plonowania.   

DSC_0432.JPG

DSC_0440.jpg

Edytowano przez darek154

galan99    1358

Podpalić lub nie ale pszenica sama się dopala dojrzewa w oczach jadąc do Zamościa to widać jak bieleją pszenice zimowe .

Andrzej24871    12
Dnia 11.06.2018 o 11:40, galan99 napisał:

Z doświadczenia się wypowiem ale mego że żniwa na zimowe pszenicę będą na 10 lipiec jak teraz popada to jare będą miały jeszcze szansę na dobre wypełnienie kłosa bo są jeszcze zielone .

Natomiast co do zimowych zaczynają już dojrzewać .

Dojrzewać? Czy usychać . Bo mi to się wydaje że przynajmniej u mnie to pszenica bardziej usycha niż dojrzewa ......

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

galan99    1358

Usycha dokładnie ale co powiedzieć dojrzewa bo słoma bieleje .

Ale teraz to co napiszę to Polska gospodarka leży na deskach czeka nokaut .

Małe gospodarstwa do 60 tyś Euro będą mieli dopłaty 100 % .

Gospodarstwa co przekroczą 60 tyś Euro będą mieli dopłaty cięte pomniejszane .

Gospodarstwa co maja powyżej 100 tyś Euro nie będą mieli dopłat w ogóle .

Będzie sam dobrobyt ...

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez mlody1126
      Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

• Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez Harnas16
      Cześć. Będę siał pszenicę jarą czy 200 kg saletrzaku i 200 kg polifoski na 1ha,wystarczy?
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj