Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    246

Wirtuoz w pszenicy ozimej to 1,25l/ha, górna dawka, jesli ma iść sam. To i tak średni fungicyd , ale na podstawę źdźbła sam go stosuję.

Co do mączniaka - u mnie jest dość sucho, zimno i wiatr, więc na oprysk nie ma szans, porywy są do 15m/s . Wieczorem niby spokojnie, to około 7-8m/s

ravoj    45

kuźwa, nawozu rozsiać się nie da, a co mówić o oprysku, z resztą mróz w nocy to i tak bez sensu. 

JozB    20

U nas po ustąpieniu śniegu wygląda na to że pszeniczka będzie miała utrudniony wzrost. Akurat u mnie nie ma kolanka, ale pszenica jakby połamana leżała. Ciekawe jak to odbije się na plonie

Wiadomość z agroFakt.pl

koniu    70

u mnie końcówki liści na Bohemii przyjarało. Pytanie czy to mróz czy oprysk CCC 1l + odżywki. Ale pryskana była 3 tygodnie temu. Na jęczmieniu ozimym tak nie widać jak na pszenicy.

ukaszProcho    22

No ten oprysk ma być stosowany jako T1 ale narazie śnieg leży. A 1 l na hektar mało będzie? To co polecacie na to żeby było miarę tanio a dobrze? T2 idzie na ok 22 ha. 12 pszenzyto i 8 pszenicy.

JozB    20

Szybciej jak we wtorek przy dobrej pogodzie nie ma co marzyć o wjezdzie na pole. Oby tylko się wjechało, po znów na długoterminowej opady przez tydzien od środy, bynajmniej w moich okolicach

jahooo    246

Z gotowych środków na T1 niewiele się znajdzie poza Wirtuozem, trzeba skłądac z kilku środków

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Sialem przed chwilą mocznik 1/4 z zaksanem i cacy, nic się nie zbrylało i ładnie równo leciało. Także z tą papką to może w wilgotne dni, ale godzinę pół tony wymieszane stało i nic złego. Druga dawka azotu z głowy. Czekamy na T1 i ciepło,
Jeszcze nie widać w przekroju pędu głównego śladu kolanka. Albo ja ślepy jakiś.

Edytowano przez ravoj

warchest    44

panowie a jak zastosowany byl srodek apyros i camaro i one maja fiolka polnego srednio wrazliwy . i dzis wchodze na jedno pole co jest pszenica i tam jest mnostwo tego i nic nie zolknie ni nic prawdopodobnie jest to fiolek polny .czym to pozniej opryskac te pole by ten fiołek polny zniszczyc jakim srodkiem i mnieje wiecej jaki koszt by był ? ob mam lanmcet plus z zeszlego roku to w jakiej dawce by go trzeba bylo dac ?

krzysztofsb    3

na fiolka metsulfuron metylu

Ja w tym roku zastosowalem diflufenikan 0,1l na wiosne pieknie wyczyscilo fiolka

Oczywiscie im wczesniejsza faza tym lepiej jak zacznie kwinac ciezka bedzie go ruszyc

warchest    44

na fiolka metsulfuron metylu

Ja w tym roku zastosowalem diflufenikan 0,1l na wiosne pieknie wyczyscilo fiolka

Oczywiscie im wczesniejsza faza tym lepiej jak zacznie kwinac ciezka bedzie go ruszyc

a jaki srodek stosowales ze zawiera te substancje ? i do keidy mozna go stosowac ?

PUSSY    5

panowie a jak zastosowany byl srodek apyros i camaro i one maja fiolka polnego srednio wrazliwy . i dzis wchodze na jedno pole co jest pszenica i tam jest mnostwo tego i nic nie zolknie ni nic prawdopodobnie jest to fiolek polny .czym to pozniej opryskac te pole by ten fiołek polny zniszczyc jakim srodkiem i mnieje wiecej jaki koszt by był ? ob mam lanmcet plus z zeszlego roku to w jakiej dawce by go trzeba bylo dac ?

Mustang Forte

krzysztofsb    3

Teraz to raczej metsulfuron metylu w pelnej dawce preparaty to Pike Galmet itd. Cena na hektar z 25zl

warchest    44

bo jak te srodki mialy wziasc tego fiołka to juz by wziely tak i ten Pike to w jakiej dawce trzeba by bylo dac jakby te 25 żł na hektar wychodzilo ?

krzysztofsb    3

w roznych opakowaniach sprzedaja np 50g Galmet to jest na 2ha ale lepiej dac 30g ha i powinno byc ok 

antek4    1

panowie co powiecie na AGRITOX 500SL mam taki srodek tylko nie wiem czy jakikolwiek wfekt osiągne przy jego zastosowaniu?moze coś do niego dodać?

ravoj    45

panowie co powiecie na AGRITOX 500SL mam taki srodek tylko nie wiem czy jakikolwiek wfekt osiągne przy jego zastosowaniu?moze coś do niego dodać?

no przecież masz napisane na etykiecie - to MCPA i w dawce 1,5 litra/ha weźmie Ci

dymnica pospolita, komosa biała, mak polny, tasznik pospolity, tobołki polne, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, bodziszek drobny, maruna bezwonna, przetacznik perski, przetacznik rolny, rdest powojowy, samosiewy rzepaku

to taki zwykły Chwastox

Dorzuć to tego metsulfuron metylu (Galmet)  i efekt powinien być fajny. Dwie różne grupy i całkiem inne działanie.

antek4    1

tylko teraz kwestia czy jeszcze moge nim popryskac. bo u mnie jest raz ze zimno a dwa mokro i ciezko z wjazdem w pole

ravoj    45

To wjedziesz jak się pogoda poprawi i dasz nieco większe dawki. Ograniczenia na etykietach  podane w fazach rozwojowych - np do fazy pierwszego kolanka - wynikają z faz rozwojowych chwastów, żeby nie były za duże, licząc, że wcześniej niczym je nie zwalczano. To takie zabezpieczenie producentów, bo faz rozwojowych chwastów przecież nie ma, znaczy na etykietach nie ma.

Nie chodzi tu w każdym razie o uszkodzenie pszenicy, bo nic się jej nie stanie. Więc i tak musisz poczekać a później dasz do tego jakiś adiuwant i wolniejszy dokładniejszy zabieg.

1991Mateusz    0

Panowie czy mogę mieszać herbicyd z fungicydem ? Posiadam Lancet plus i chciałbym zmieszać z nim coś skutecznego na grzyba. Jeśli można to proszę o polecenie dobrego środka grzybobójczego. 

Zbigniew3003    18

Kolego ravoj tak nie do końca.Co prawda było to dawno temu ale z braku kasy wykonałem oprysk pszenicy ozimej aminopielikiem D tak około 10-15 maja i niestety pszenica wykształciła bardzo drobne ziarno.Co ciekawe tam gdzie  zrobiłem omijak ziarno było grube (wskaźnikiem były rosnące chwasty).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się