Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    68

W takim razie czym kierował się koncern wprowadzając Medax Max zamiast Top, skoro piszecie, że jest gorszy?

marcin2057    20

co polecacie na pszenice ostrogę po pszenicy na pierwszy zabieg T1  i tak mam do dyspozycji : Lotus, promax, Tebush, mystic, mondatak, Soligor, bumper i duet star, jaką mieszaninę zrobić na 1 ha ?

A co powiecie na taka pszeniczke??Poszło 200 kg saletry na start.Rozkrzewień 3-4 z jednego krzaczka.Mój doradca od środków stwierdził że nie ma sensu dokrzewiac bo jest dobrze, a szkoda tracić energii na niepotrzebne rozkrzewienia które później zredukuje roślina. Tylko problem mam już z chwastami bo jesienią nie zdążyłem prysnąć, na razie nie ma jak wjechać bo pogoda nie pozwala.

Chociaż nie, z pryskaniem się chyba jeszcze wstrzymam.Jakoś tak chyba do czerwca myślę.....

post-148692-0-40666900-1492586212_thumb.jpg

post-148692-0-75843800-1492586227_thumb.jpg

post-148692-0-15060900-1492586243_thumb.jpg

post-148692-0-83997600-1492586257_thumb.jpg

post-148692-0-58129000-1492586274_thumb.jpg

post-148692-0-09917400-1492586287_thumb.jpg

post-148692-0-03080900-1492586415_thumb.jpg

post-148692-0-54512100-1492586426_thumb.jpg

post-148692-0-90351300-1492586436_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

No piękna okrywa śnieżna, tu nawet najlepsze środki nie pomogą he he

melon10641    158

Szkoda, że nie masz przedniego tuza to z przodu podpiąłbyś pług do śniegu a tyłu od razu opryskiwacz :) 
A co do rozkrzewień to chyba dobrze Ci powiedział. Ze zdjęć widać, że obsada ok to i rozkrzewień nie musi być dużo. Co innego jak rzadka pszenica wtedy musi być więcej. U siebie też zrezygnowałem z dokrzewiania. 

antek4    1

Panowie co zastosować na niedobór manganu w pszenicy na te żółte przebarwienia ?

ravoj    45

No mangan z caldeny
Agravita Mangan 16% Caldena
Pod warunkiem, że to brak tego mikroskladnika a to już wróżenie.
Ale jak dasz do tego siarczan, mikro, może mocznik to coś na pewno pomoże a koszt nie będzie wielki.

antek4    1

No mangan z caldeny

Agravita Mangan 16% Caldena

Pod warunkiem, że to brak tego mikroskladnika a to już wróżenie.

Ale jak dasz do tego siarczan, mikro, może mocznik to coś na pewno pomoże a koszt nie będzie wielki.

ile siarczanu i ile mocznika? a jakie mikro masz na mysli?  przy jakich temperaturach mozna to stosowac? 

MIKROVIT MANGAN 160 5L INTERMAG a cos na temat tego środka mozecie powiedziec?

Cezar81    6

U nas - okolice lublina nie pada ale wieje wiatr i jest całe 10 stopni, nawet słońce wygląda ale to chyba na nocny przymrozek. Zabiegi w pszenicy porobiłem poza odchwaszczaniem bo zastanawiam się czy Lancet czy inna mieszanka ale jakoś nie mam pomysłu, co polecacie jakieś rady ............

bools    13

cezary 

jelsli ma 1 kolanko to mi wie wydaje ze axialem opryskaj lancet roznie dziala kolega w tamtym roku musial 10 ha poprawic po lncecie wlasnie axilem i axial dal rade , ale to tylko moja wypowiedz 

petrus87    6

możesz polecieć axialem komplet pak na jedno i dwu. ja pryskałem nim przed ochłodzeniem i dzialal elegancko. można pryskac do 2 kolanka

co polecacie na pszenice ostrogę po pszenicy na pierwszy zabieg T1  i tak mam do dyspozycji : Lotus, promax, Tebush, mystic, mondatak, Soligor, bumper i duet star, jaką mieszaninę zrobić na 1 ha ?

T1 mondatak+duet star lub mondatak+bumper+lotus

milanreal1    290

W takim razie czym kierował się koncern wprowadzając Medax Max zamiast Top, skoro piszecie, że jest gorszy?

Nie zawsze to co nowe jest lepsze, czasem to delikatna zmiana opakowana lepszą reklamą żeby lepiej się sprzedało. Po prostu jeżeli firma kilka lat poleca to samo to w oczach konsumentów wygląda że nie dąży do lepszego.

Choć w tym wypadku bym nie twierdził że medax max jest gorszy od medaxu top.

Agrest    347

Medax Top był masowo wykupowany przez sadowników i stosowany zamiast kilkukrotnie droższego Regalisu. Może tu częściowo leży przyczyna w wycofaniu?

kicki12    35

Panowie co będzie lepsze  z tych trzech Huzar Activ , Lancet czy taka mieszanka Nomad 75 WG 120 g/ha + Dassoil 0,5 l/ha + Mustang Forte 195 SE 1 l/ha ?

milanreal1    290

A czemu nie może być jeden środek tylko łączone?

To możesz dać wirtuoza czy capallo. Następnie porównaj cenę i już będziesz wiedział.

aezakmi666    1

Panowie proszę o poradę mam pszeniczkę sianą w październiku późno ponieważ wcześniej była tam qq  i została zasiana pszeniczka tam ok 20 października w ilości ok 250kg na h ziemia ciężka . Po zimowej obserwacji ok wschody dobre dostała 200kg/h saletrosanu potem pogoda poszła paskudna i kolo wtorku planuje dać jej mieszankę lancetu plus bold 175 ec plus shorti 725 sl  następnie nawóz jaki polecicie ?   na zime jara corn poszła w optymalnej dawce więc teraz tylko azot i mikro ale co polecicie ? woj lubelskie

ravoj    45

Nie wiem jak reszta kraju, ale najbliższe dni odpadają z oprysku czym kolwiek w naszych stronach. Nie wiem jak azot rozsiać tak pizdzi, niechby już czekał na ciepło.

Panowie proszę o poradę mam pszeniczkę sianą w październiku późno ponieważ wcześniej była tam qq i została zasiana pszeniczka tam ok 20 października w iloścu i ok 250kg na h ziemia ciężka . Po zimowej obserwacji ok wschody dobre dostała 200kg/h saletrosanu potem pogoda poszła paskudna i kolo wtorku planuje dać jej mieszankę lancetu plus bold 175 ec plus shorti 725 sl następnie nawóz jaki polecicie ? na zime jara corn poszła w optymalnej dawce więc teraz tylko azot i mikro ale co polecicie ? woj lubelskie

Nie znam się ale nie za bogata ta mieszanka wyjdzie?

KlimekPL    121

Nie wiem jak reszta kraju, ale najbliższe dni odpadają z oprysku czym kolwiek w naszych stronach. Nie wiem jak azot rozsiać tak pizdzi, niechby już czekał na ciepło.

U nas pod Warszafko podobnie, w dzień max +6, w nocy do -2 spada, od piątku kilka dni deszczu.

Zboża mimo to podgoniły trochę ze wzrostem, bo właśnie dziś patrzyłem to kolanko jest idealnie 1cm nad węzłem...

ukaszProcho    22

Jutro sprawdzę jak soe nazywa który kupiłem i płaciłem 120 ha. A ile wychodza te wasze mieszane? Tzn ile taniej

bools    13

kicki12 : dodam cos od siebie pryskalem huzarem 3 lata temu powiedzialem sobie nigdy wiecej nic mietly nie wziol a bylo pryskane w super warunkach odradzam tego sirodka  , jak masz lancet to bierz lancet  axial jest lepszy od lanceta ale jak nie ma u cb to lancetem próbuj 

pozdrawiam :)

aezakmi666    1

Ja kupowałem w krasnymstawie w ARGANI Bis  tam Pani doradziłą mi w moim przypadku taka mieszankę na jeden raz dodam ze moja poźno siana , A sklep raczej jest w porządku mogłem dać modusa ale taniej wychodził ten BOLD

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się