Skocz do zawartości

Polecane posty

pablo1988    1

Witam pytanko mam do forumowiczow w poniedzialek pryskałem pszenice i pszenzyto akurat wtrafilem w ladna pogode wiec dobrze sie wchlonelo tylko przyslo zimno i nie wiem czy nie wyrzucilem pieniedzy w bloto ze wzgledu na niska temp.a nie mialem wyjscia bo zboze ladnie w gore poszlo a pozniej by bylo za poznoa a opryskalem toto 75 (metsulfuron + tifensulfuron)+galaper(FLUROKSYPYR )+monarchi(

fenoksaprop-P-etylu) plus asystent jest szansa ze wogole cos zadziala mimo niskich temp. prosze o pomoc.

ChiquitaB    50

No ja slyszalem wlasnie ze modus plus grzybowka i ccc i wieksza szansa na przypalenie pszeniczki.
Ja bylem dzisiaj sie przejsc przez pole to ladnie pszenica wyglada po moczniku. Tescia po saletrze duzo gorsza na druga dawke. Kolanko ok 0.7cm takze jak przyjdzie pogoda bedzie czas wjechac z opryskiem

dziubek    4

panowie a mozna w pszenicy stosowac preparaty na skrocenie razem z fungicydami czyli grzybowka ? bo mi jeden sprzedawca mowil zeby moddusa nie mieszac z grzybówką ?

Kolego ja tak od lat mieszam,nic sie nie dzieje i jest ok,nic nie przypala ani sie nie wazy,ani kisi. Jak nie ma warunkow albo czasu to wiadomo ze sie gnojowke robi z paru srodkow i pryskamy. Ps. Dla tego sprzedawcy powiedz niech kupi sobie mlotek gumowy i sie w leb pierd...ie

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    84

Ja nie mieszam regulatora z grzybówką ,bo jeszcze dochodzi mikro  i siarczan,10 razy będzie OK ,a 11 coś się wydarzy,a że nie przypaliło ,to nie znaczy że działa tak jak powinno

luk7530    0

ile czasu po zabiegu herbicydowym trzeba czekać aby móc wjechać z T1 i ewentualnym skracaniem? chyba 1 kolanko ucieknie to czym mogłbym skróci pszenice i pszenżyto zamiast CCC?

wilhelm    401

Jak ktoś ma 2 ha. to może sie pier**lić z każdym psikaniem osobno. Odkąd pamiętam, zawsze robiliśmy fungicyd + regulatory i nadal tak robię. Zresztą jakbym wśród znajomych bambrów powiedział, że nie łączy się fungi z regulatorami, to chyba by mnie śmiechem zayebali :D

SawekBraczyk    14

Też miałem w planie lecieć osobno odżywki i fungi i grzyb ale z tą pogodą ostanio na pszenżyto leciałem z moddus + stabilan + mirage + tilt turbo + siarczan magnezu + Dr.Green Zboża + ferti agro19.19.19 wszystko razem zmieszałem no i nic sie nie stało ani zważyło i zabieg też myśle że sie udał z tego co widze . 

slawek2209    78

pszenice łatwo przypalić jeśli pomieszamy moddusa z tebukonazolem  przy temper.powyżej 20 stopni

ravoj    45
Napisano (edytowany)

kuźwa faktycznie zapomniałem, że oglądałem Kulę, jak bełta to wszystko razem i jedzie na pole, ...sorry, .. ze łba wyleciało.
Ja w przyszłym tygodniu albo później, - zobaczymy kiedy pszenica uderzy w źdźbło - będę jechał takim o to mixem:
dr green zboża+dr green energy+siarczan magnezu 5%+Moddus+CCC+Tilt Turbo + Prochloraz
I wtedy sam się przekonam. Ale myślę, że to tak sprawdzona mieszanka, że się nie pogryzie i zbożu nie zaszkodzi.
Mocznika nie daję.
A oto obiekt testowy. Natula pod koniec krzewienia.

post-186700-0-22035000-1492288096_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

wilhelm    401

Dobrze że chociaż z mocznika rezygnujesz. Ja bym jeszcze wywalił w pizdu te wszystkie śmieszne proszki, kryształki i inne ciulstwa, i te pieniądze przeznaczył na fungicyd z górnej półki na T1. Więcej pożytku z tego byłoby.

antek4    1

Panowie mam problem na pszenicy ozimej występują żołte przebarwienia, na całym polu był dany azot 1 dawka 200 kg saletry w chwili obecnj nie ma opcji wjazdu z 2 dawka bo jest mokro i czekamy. 

pole wygląda tak, może wiecie co jest przyczyna takiego stanu rzeczy i jak można działac w zaistnialej sytuacji

post-67413-0-14138200-1492292737_thumb.jpgpost-67413-0-85045400-1492293028_thumb.jpgpost-67413-0-34127300-1492293159_thumb.jpg

Mały problem się pojawił pszenica odchwaszczana ostatniego marca lancetem było tydzien ładnej pogody wszystkie chwasty dwuliścienne wypaliło tylko miotłę jakoś marnie bierze przychamowało wzrost ale jest taka jasno zielona nigdy nie miałem takiego problemu  jaka może by tego przyczyna .Na drugim kawałku pryskane tego samego dnia atlantis +gold jest ok wzieło perz oraz miotłę

ravoj    45

Wilhelm. Będę obserwował działanie tych proszków, bo to śmiesznie małe dawki P i K w porównaniu do tego czego pszenica potrzebuje w ciągu doby. Mikro zostanie.
Wesołych świąt.

milanreal1    290

A czemu jak jest  zimno to nie wolno dokarmiać dolistnie?  Oby w czasie zabiegu było cieplej, żeby roślina wchłonęła mikro i makro. Kilka godzin ciepełka i słonka jej wystarczy, bynajmniej tak  mi się wydaje,  a później to już same korzyści chyba. 

Myślę, czy tam wnioskuję, że pszenica lepiej będzie się rozwijać w taką badziewną pogodę  jak będzie zaopatrzona dolistnie w potas, fosfor azot i mikro, przecież to dla niej pożywka mniam mniam i to szybko przyswajalna. Po to są nawozy dolistne, żeby pomagać roślinom prawidłowo się rozwijać w trudniejszych warunkach. Resztę składników ma ciągnąć przez korzeń.  Wątpię żeby kasa na dokarmianie roślin w czasie chłodów poszła na marne. 

No chyba, że te 10-15 stopni w dzień to za mało żeby przyswoiła makroelementy. Może niech się ktoś mądrzejszy wypowie.

Ja nie widzę nic złego w dokarmianiu w taką pogodę. W poniedziałek z mocznikiem poszły makro i mikro i efekt jest piękny. Wrzucę fotkę jak będę przejeżdżał obok pola. 

Raczej nie jestem zwolennikiem dokarmiania dolistnego przed zapowiadanymi przymrozkami. Niektóre makro czy mikro wchłaniają się kila godz, niektóre nawet kilka dni. Jedno jest pewne, do dobrego wnikania potrzebne jest otworzenie aparatów szparkowych, jeżeli przed przymrozkiem się nie zamkną to może roślinie zaszkodzić.

Artis    14
Napisano (edytowany)

Wilhelm. Będę obserwował działanie tych proszków, bo to śmiesznie małe dawki P i K w porównaniu do tego czego pszenica potrzebuje w ciągu doby. Mikro zostanie.

Wesołych świąt.

a ile potrzebuje w ciągu doby?

Edytowano przez Artis

warchest    44

a jak 2 dawke saletry bym dal na zboza to za ile dni pryskac moddusem i grzybowka ?

jahooo    257

Ja dawałem jednego dnia fungi i drugą dawkę saletry w ubiegłym roku. Co ma jedno co drugiego, że ma być oddzielnie ?

warchest    44

Ja dawałem jednego dnia fungi i drugą dawkę saletry w ubiegłym roku. Co ma jedno co drugiego, że ma być oddzielnie ?

do fungi nic ale do moddusa tak bo rosliny musza intensywnie rosnac na moddusa

jahooo    257

Jak dałeś I dawkę i nie przespałeś terminu II to one właśnie intensywnie rosną. To się też wiąże z temperaturą, te 10 stopni w nocy i 15 w dzień na moddusa powinno być.

warchest    44

Jak dałeś I dawkę i nie przespałeś terminu II to one właśnie intensywnie rosną. To się też wiąże z temperaturą, te 10 stopni w nocy i 15 w dzień na moddusa powinno być.

no wlasnie poszla tylko 1 dawka ok 200 kg saletry na ha 27 marca były posiewane pszenica i pszenzyto

jahooo    257

Policz od tego czasu 3 tygodnie, nim ten nawóz jest w pełni dostępny dla roślin. Możesz śmiało sypać II dawkę i jak jest już pierwsze kolanko, skracać

antek4    1

Panowie mam problem na pszenicy ozimej występują żołte przebarwienia, na całym polu był dany azot 1 dawka 200 kg saletry w chwili obecnj nie ma opcji wjazdu z 2 dawka bo jest mokro i czekamy.

pole wygląda tak, może wiecie co jest przyczyna takiego stanu rzeczy i jak można działac w zaistnialej sytuacji

attachicon.gif20170415_1701231.jpgattachicon.gif201704

15_1702011.jpghttp://

www.agrofoto.pl/forum/public/style_images/

agro_new/attachicon.gif 201704

15_1701281.jpg

panowie czy to faktycznie świadczy o niedobrze magnezu?

Co można zrobić żeby zniwelować skutki tego faktu?

KlimekPL    123

Jak tam u was pogodowo? U mnie (wschodnie Mazowsze) właśnie pada sobie śnieżek, temperatura +4. W nocy ma być do -3. Zastanawiam się, kiedy zboża się w końcu śmielej ruszą, bo idą jak krew z nosa przez tą pogodę. Kolanko już co prawda zaczęło się odrywać ale plantacje wyglądają tak, że nie chce się zaglądać na pola. I czy faktycznie "azot się nie zmarnuje"? B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.