Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

warchest    44

pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. nie dość że chłodno to deszcze i wietrznie. teraz jak się trafi na moment dobra pogoda to można pojechać moddusem start bo lepiej znosi mniejsze temperatury ale i tak trzeba uważać by nie było przymrozkow w nocy. do pierwszego kolanka moim zdaniem można jeszcze mieszac modusa z ccc, pózniej już nie ma sensu.

jeśli już to raczej koło południa i jak będzie w miare dobra pogoda. a wszyscy teraz wiemy jak to z nią bywa. jak ktoś wspomniał wcześniej rośliny potrzebują kilka godzin na wchłonięcie moddusa. jak zapowiadają przymrozki to w nocy to nie robiłbym. ja na razie wstrzymuje sie. jak będzie chłodniej to rosliny nie będą tak szybko rosnąć a teraz to i tak co chwila pada. póki będą przymrozki to przestaje pryskać u siebie na razie.

skraca i wpływa dobrze na korzenie i zboze lepiej pobiera substancje. teoretycznie do liścia flagowego ale im szybciej tym lepiej. myślę że lepiej najpierw nawóz. i tak teraz za bardzo nie ma jak pryskać

ok mysle ze za tego pszenica i pszenzyto nie wyglada wiec dam polowe dawki moddusa zawsze cos pomoze jak na pszenzyto idzie 0,6 to dam 0,3 a na pszenice 0,2 dam bedzie dobrze ?

petrus87    6

takie "połówkowanie" nic nie da bo za mało substancji wniknie do roślin. nie bez powodu dają takie zalecenia a nie inne. na jeden zabieg w pszenicy jak już to 0,4l. jak chcesz zmniejszyc na 1 oprysk to mozesz dać 0,3 + ccc.  tylko pytanie kiedy chcesz w ogole teraz to pryskac...

Terry24    17

Teraz pryskanie czy to na chwasty czy T1 w moim przekonaniu wydaje sie bezcelowe w dzien zimno max 9 st a w nocy szkoda gadac tylko 2st.?Obawiam sie ze w przyszlym tyg bedzie jeszcze gorzej patrzac na prognozy zapowiadaja w nocy -2st.Prawie każda substancja traci (lub ogranicza) swoje wlasciwosci poniżej 5 st.Decyzja czekac do wyższych temperatur

Wiadomość z agroFakt.pl

wolny77    2

Popieram, opryski raczej nie podziałają tak jak należy. pryskanie na własne ryzyko.

wilhelm    401

pier**licie kocopoły! Mam przykład na własnym rzepaku, jak działają same triazole w tych temp. Rzepak pryskany tydzień temu, a różnica w wys. już dobre 10 cm, kolor też zupełnie inny.

KlimekPL    123

Ten sezon jest wyjątkowo niesprzyjający, zwłaszcza zbożom ozimym, przynajmniej w moich stronach. Jesienią nie dało sie zasiać w terminie, potem paskudna pogoda i rośliny w ogóle się nie rozwinęły, teraz wiosna bardziej chłodna niż ciepła i uprawy nie nadrabiają w rozwoju. Jeżeli o mnie chodzi to w tym roku z większym optymizmem patrzę na jare zasiewy niż ozime. Kolanko już zaczyna się odrywać w ozimych a w prognozach pogody nic dobrego. Rekordowych plonów nie będzie

warchest    44

takie "połówkowanie" nic nie da bo za mało substancji wniknie do roślin. nie bez powodu dają takie zalecenia a nie inne. na jeden zabieg w pszenicy jak już to 0,4l. jak chcesz zmniejszyc na 1 oprysk to mozesz dać 0,3 + ccc.  tylko pytanie kiedy chcesz w ogole teraz to pryskac...

kiedys sie pomylilem i na pszenzyto zamiast 0,6 poszlo 0,3 i nie polozylo sie zreszta jak narazie te zboza nie sa jakos tege

a jakby chcial na zboze dac tylko jeden zabieg od grzyba to np tak w okresie gdzies t2 bym dał i mysle jakby dac duett ultra ale cos jeszcze dolozyc do etgo by na jeden zabieg bylo tylko

TOREZ    34

dokrzewiac Arkadie siana bardzoooo pozno? koniec listopada...  teraz 3-4 liscie co myslicie?

A co Ty chcesz tu dokrzewiać???????

Późno siana pszenica ma 3-4 liście to i przyrosty korzeni ma słabe, zapewne poniżej 3-4 cm.

Syp azot - szczególnie formę saletrzaną.

Wykonaj oprysk siarczanem magnezu + stymulator (albo odżywka mikroelementów + fosfor).

Teraz masz za zadanie stymulować roślinę do krzewienia i rozwoju systemu korzeniowego.

CCC hamuje silnie rozwój korzeni bo substancja działa poprzez nie, a trinespak (moddus) potrzebuje wysokiego nasłonecznienia + temperatury minimum przez 5-6 dni a tych warunków szybko nie spełnisz.

ansu    73

Połówkowanie więcej daje jak jeden zabieg Jeśli jeden zabieg na grzyba to na dobre pierwsze kolanko, chyba że po dobrym przedplonie to później.

warchest    44

Połówkowanie więcej daje jak jeden zabieg Jeśli jeden zabieg na grzyba to na dobre pierwsze kolanko, chyba że po dobrym przedplonie to później.

czyli twoim zdanie moge dac tylko pol dawki moddusa ? bo zboza niezbyt tegie sa zreszta tylko pojdzie na niektore pola to . a co bys polecil od grzyba na raz ? jakas mieszanine ?

Marco_94    1

Panowie jakim środkiem opryskać pszenice ozimą w celu skasowania chawstów?Najbierdziej chodzi mi o owies głuchy oraz przytulię,co poradzacie,puma będzie dobra?A i jeszcze mam pytanko czy do tego oprysku mogę zastosować niewielką ilość mocznika oraz siarczanu magnezu?

Kondziu1832    180

Jednoliścienne - Axial po Pumie pszenica może trochę oberwać, dwuliścienne - Mustang Forte. Pamiętaj że herbicydy zawsze osobno!

ravoj    45

Nie znam się za bardzo, ale tak na zdrowy rozsądek - grzyby - atakują i rozmnażają się jak jest ciepło i wilgotno - więc nie ma kompletnie dla nich warunków i wątpię żeby komuś w warunkach bliskich 0o a nawet przymrozku pojawiła się choroba grzybowa, przecież na nie mróz czy chłód też działa,  a każdy środek stosuje się w momencie pojawienia się choroby albo prewencyjnie. Więc myślę, że T1 nie musi być tak precyzyjny jak CCC na skracanie, gdzie jak ucieknie kolanko to nie ma sensu go stosować. Będzie cieplej, to będę wykonywał zabieg T1, zwłaszcza że na każdym ze środków na T1, których nazwy się tu pojawiły napisane jest wyraźnie, że można go stosować niemal do kłoszenia. No chyba że się mylę i źle rozumuję, co się zdarza.

Tak samo skracanie, też nie ma co panikować. Jak ucieknie kolanko, to CCC nie ma po co stosować. On nawet nie działa w niskich temperaturach i trzeba zwiększać dawki. Pszenica musi silnie rosnąć, rozwijać się po zabiegu, wtedy jego działanie jest najskuteczniejsze a obecnie warunków ku temu nie ma kompletnie, więc po co panikować.

Później jak będzie cieplej i nagle wszystko ruszy do życia to śmiało będzie można dać  Trineksepak albo Medax przecież, który działa całkiem inaczej niż CCC i jego termin stosowania jest optymalny. Wtedy też zastosuję T1, bo presja grzybów będzie większa.

Nie wiem ile mam racji, ale jak tak na spokojnie pomyślę, to wydaje się, że nie ma pośpiechu. 

Marco_94    1

Czyli jak rozdzielić te dwa zabiegi i w jakim odstępie czasowym?I jak to jest z tym mocznikiem i siarczanem magnezu,można dodać czy nie?

hardkor113    19

Odstep to 3-4 dni przynajmniej ja tak robie.
Zadnego mocznika czy siarczanu nie dawaj.
Mustangu 1l na ha
Axial 0,6l na ha jak wiecej jednolisciennych to zwieksz.

ansu    73
Napisano (edytowany)

Choroby podstawy do pierwszego kolanka CCC i TE działa najlepiej gdy kolanko 1cm nad ziemią Później chorób podstawy nie zwalczy które jesienią się zaczynają i skracanie coraz mniej skuteczne. Reszta to tylko marketing

Edytowano przez ansu

ogar118    62

Nie znam się za bardzo, ale tak na zdrowy rozsądek - grzyby - atakują i rozmnażają się jak jest ciepło i wilgotno - więc nie ma kompletnie dla nich warunków i wątpię żeby komuś w warunkach bliskich 0o a nawet przymrozku pojawiła się choroba grzybowa, przecież na nie mróz czy chłód też działa,  a każdy środek stosuje się w momencie pojawienia się choroby albo prewencyjnie. Więc myślę, że T1 nie musi być tak precyzyjny jak CCC na skracanie, gdzie jak ucieknie kolanko to nie ma sensu go stosować. Będzie cieplej, to będę wykonywał zabieg T1, zwłaszcza że na każdym ze środków na T1, których nazwy się tu pojawiły napisane jest wyraźnie, że można go stosować niemal do kłoszenia. No chyba że się mylę i źle rozumuję, co się zdarza.

Tak samo skracanie, też nie ma co panikować. Jak ucieknie kolanko, to CCC nie ma po co stosować. On nawet nie działa w niskich temperaturach i trzeba zwiększać dawki. Pszenica musi silnie rosnąć, rozwijać się po zabiegu, wtedy jego działanie jest najskuteczniejsze a obecnie warunków ku temu nie ma kompletnie, więc po co panikować.

Później jak będzie cieplej i nagle wszystko ruszy do życia to śmiało będzie można dać  Trineksepak albo Medax przecież, który działa całkiem inaczej niż CCC i jego termin stosowania jest optymalny. Wtedy też zastosuję T1, bo presja grzybów będzie większa.

Nie wiem ile mam racji, ale jak tak na spokojnie pomyślę, to wydaje się, że nie ma pośpiechu. 

Mączniak prawdziwy bardzo ładnie rozwija się w niskich temperaturach. Łamliwość również świetnie sobie radzi w niskich temperaturach. idąc tym tropem rozumowania można by zastosować jeden zabieg na flagę i mieć z głowy ochronę bo przecież na opakowaniu jest napisane że można stosować od fazy krzewienia do fazy kłoszenia... Tylko że dla plonu 8+ dolne liście też mają znaczenie. 

pszycha1    6

Odstep to 3-4 dni przynajmniej ja tak robie.

Zadnego mocznika czy siarczanu nie dawaj.

Mustangu 1l na ha

Axial 0,6l na ha jak wiecej jednolisciennych to zwieksz.

ewentualnie Axial Pack jeden zabieg na jedno i dwuliscienne

potwierdzam mączniak w gęstych łanach już jest

podstawa też się pojawia jedna T1 mozna opóżnić bardziej niż skracanie na pierwsze kolanko

wiadomo że im wczesniej tym lepiej, ale przy takich warunkach pogodowych to różnie może być

ravoj    45

Mączniak prawdziwy bardzo ładnie rozwija się w niskich temperaturach. Łamliwość również świetnie sobie radzi w niskich temperaturach. idąc tym tropem rozumowania można by zastosować jeden zabieg na flagę i mieć z głowy ochronę bo przecież na opakowaniu jest napisane że można stosować od fazy krzewienia do fazy kłoszenia... Tylko że dla plonu 8+ dolne liście też mają znaczenie.

No to lipa. Trzeba pryskać

To w sumie dobrze że tu na wschodzie jeszcze czas do strzelania w źdźbło. Może się ociepli po świętach, ja tam łaziłem po pszenicy i daleko jej do T1, ale ze mnie taki rolnik jak z koziej d*py...

warchest    44

Choroby podstawy do pierwszego kolanka CCC i TE działa najlepiej gdy kolanko 1cm nad ziemią Później chorób podstawy nie zwalczy które jesienią się zaczynają i skracanie coraz mniej skuteczne. Reszta to tylko marketing

jak skracanie nie działa jak kiedys nie skracalismy to nam zboze cale lezalo a teraz od kilku lat jak sie skraca to zboze nie lezy juz .

celtis    7

Jutro bez obawy mogę jechać z nawożeniem dolistnym jak zapowiadają na noc -1? 

warchest    44

chodzilem dzis po pszenicy sianej w optymalnym terminie i maczniak juz widac na lisciach ,a pryskane bylo od chwastow 4 kwietnia apyrosem plus camaro i teraz patrze ze neiktore chwasty lekko pozółkły ale sporo chwastow jest ze nie widac po nich by je brało na srodku camaro niby pisze ze w temperaturach niskich po 3 tyg powinno chwasty zlikwidowac .a wy jak myslicie podziałaja te srodki czy trzeba bedzie poprawke robic ?

piotrdd    8

Miotłę powinno zniszczyć też pryskałem sulfo i już zaschła, a mączniak  to w tym roku zeżre nam pszenice jak tak dalej będzie patrze na te prognozy i słabo to widzę :blink:   

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.