Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kiler2008    0

Ja szykuję Jelonka talerzówka i raz przy razie próby marne i na polu to samo

Na 95% wszystko padło nawet wykopane rośliny z ziemią w korytku na parapecie gdzie jest ciepło zero reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pierwsze 3 ha muszelki zaorane jutro jeszcze 13 i nie będzie mnie męczył jej widok na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak ty chłopie w pole wjechałeś u nas na muszelkę jeszcze czekają podobno odbija


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

idzie dobrze pola są średnie 3 i 4 klasa bez górek i dołków 10 ha muszelki jeszcze zostanie 8 napewno będzie 2 ? a ta na gorze sucha środek niby zielony a od węzła gnije zasieje jęczmień i nie bede chodził zmartwiony codziennie na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja z oraniem się wstrzymuję do przyszłego tygodnia choć chyba będzie nieuniknione, ale najpierw muszę jeszcze pierwsza dawkę RSM wylać na żyto i pszenżyto.

 

Co do samego orania to zamierzam zrobić to talerzówką Catrosa na głębokość około 10 i potem siew, w zeszłym roku tak zrobiłem po rzepaku i efekt był super, wydaje mi sie że ponowna orka zbytnio przesuszy ziemię... jak to mówią wiosenna orka jest do d... y :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Brabus popieram ja też będe musiał ok 5 ha rzepaku przesiać i nie zamierzam brudzić pługa uprawa 10cm i siew i będzie ok nie ma co wysuszać gleby no i paliwa szkoda na orke

 

Brabus patrząc na wygłodniałe roślinki na polu stwierdziłem że w sobote startuje z RSM .

Edytowano przez Rolnik85

Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No ja niestety byłem skazany na pług. Płytka orka na 15cm i mam nadzieje, że po agregacie uprawowym ziemia będzie wystarczająco zagęszczona żeby nie przesychać za mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

No i du*a panowie wielka du*a.... wczoraj byłem na polu... Muszelka tragiczna! od zeszłego tyg kompletnie nic sie nie zmieniło! Sucha jak siano w środku to co jeszcze niedawno widziałem że odbije to teraz wcale tego nie ma! będzie trzeba przesiać...:/ pszenżyto też wygląda marnie ale narazie czekam... No i jeszcze rzepak mi podupadł po nawozach (wygląda gorzej niż tydz temu) ehhh... I pomysleć że miałem zamiar kupić wreszczcie ciągnik ze sprzedaży pszenicy i rzepaku...:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Jacekksz.Narazie wszystko co do tej pory zrobiłes to raczej ok.Klasa ziemi troche słaba pod pszenice to fakt i to ph 4,9 ale miejmy nadzieję że te 30% formy tlenkowej zrobi swoje i troche podniesie ph.Zawartość P i K piszesz wysoka,dobrze.Nawozenie azotowe zastosowano też ok,choć nie wiemy jaka obsada i jak przezimowała.Stabilan + huzar,raczej bym nie łączył.Lepiej stabilan + mikro i po pięciu dniach huzar,lub odwrotnie najpierw huzar, w zależności od stopnia zachwaszczenia.Co do plonu,trudno przewidzieć,alę bądzmy optymistami,myśle iż taki przedział 4-5ton jest możliwy do osiągnięcia.Podaj trochę więcej informacji.odnośnie obsady i kondycji po zimie to dalej spróbujemy opracować jakiś plan nawożenia itd,no i co masz w garażu.Pozdrawiam. Akratos dostał następne 51N w formie saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja już dziś wiem że 100% pszenicy czyli 50ha będę musiał przesiać... totalnie nic nie ruszyła, poza jakimiś osłonietymi krzakami miejscami gdzie widocznie mniej jej mróz zaszkodził. Najgorsze jest to że u nas w regionie (północna część WLKP, okolice Poznania) nie idzie juz kupić nasion jarej pszenicy czy tez jęczmienia.... jedynie co jeszcze jest to kukurydza, która tez schodzi na pniu i pewnie w przyszłym tygodniu już nie będzie !!

 

Jak ta sprawa wygląda u was ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzejns    1

Ja jednak chyba też będe musiał przesiewać ale tylko kawałek na skosie gdzie śnieg zwiało, około 0,5 ha. Co do pszenicy jarej to na allegro widziałem jakiś jęczmień i pszenice w Wielichowie (okolice Wielunia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

U mnie okolice Konina też jarej nie ma nigdzie,jutro jakiś rolnik ma dostarczyć do skupu 20t jarej i będą sprzedawać.1000zł tona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas też o materiale siewnym można zapomnieć najśmieszniejsze jest to że rolnicy co mają jakieś tam ziarno jarego zaczynają wołać po 160 -170 zł normalnie żal


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mamy około 20 ha do zaorania pszenicy muszelki / zawiszy i tu ze względu na ekonomiczność rodzi sie pytanie <_< Czy orkę w tym przypadku można zastąpić gruberowaniem ?? Dodam że na jesień pszenica była pryskana na chwasty alisterem. Lepiej płytka orka czy zje.bac to gruberem ?? Chce posiać pszenice jarą Koksa :mellow:


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936

Okazuje się że Jasnowidz miał rację mówiąc o zdrożeniu pszenicy o 100% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W faktycznie owy jasnowidz trafił. Jednak jeszcze wspominał o strasznej wojnie światowej- lepiej aby się mylił w tym drugim przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

u mnie na 60 ha pszenicy , gorkami okolo 5-8ha do likwidacji

a takto to zyje tylko fioletowa , ale jak sie ociepli to przejdzie jej , im pozniej siana tym lepiej wyglada

dostala po 170kg saletrosanu 8 marca , kolo 20 dostanie kolo 120kg saletry

 

jakby ktos mial potrzebe to dysponuje jeszcze okolo 20tonami pszenicy jarej konsumpcyjnej , pow brzeziny/lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na szczęście ja mam zostawione jakieś 100t jarej w silosie. Może akurat da rade ją dobrze sprzedać.

@Zetorcrystal osobiście jakbym przesiewal pszenice to w ozimej siejąc jarą dałbym tylko uprawowo siewny i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ładnych parę lat temu pamiętam wymarznięte oziminy w moim rejonie. Ci którzy zasiali uprawiając tylko kultywatorem lub agregatem uprawowym zaliczyli kolejną porażkę. Po płytkiej orce wszystko było O.K..

Trudno powiedzieć czy po gruberze bądz agregacie aktywnym będzie żle czy tez dobrze, gdyż onegdaj takich maszyn praktycznie się nie spotykało.

Jednak moim zdaniem jęczmień jary koniecznie wymaga orki, natomiast pszenica bądz owies uprawy min. gruberem, choć i tu orka sprawdzi się lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

niestety nie zgodzę sie do konca z tobą kolego :) w zeszłym roku po wymarzniętym rzepaku zasiałem jęczmień i pszenicę jarą... nędzny rzepak oczywiście potalerzowałem na głębokość około 8-10cm, na to przyszedł bez uprawy już agregat aktywny z siwnikiem talerzowym... plon jak na 2 miesięczną suszę (kwiecień + maj) to 4 tony.... co tego roku było dobrym wynikiem w naszych regionach,

W tym roku również po pszenicy mam zamiar puścić talerzówkę i później uprawowo siewny aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja zrobiłem jeszcze inaczej w zeszłym roku. Otóż zastosowałem sam agregat po przemarzniętym rzepaku i zasiałem pszenicę jarą i było oczywiście wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    3936

pierwszy raz mnie zaskoczyłeś ,orka przy prognozowanej suszy to samobójstwo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

może nie samobójstwo... ale strzał w stopę :rolleyes: , jak to mówią nie ma nic gorszego od wiosennej orki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Ja w tamtym roku po wymarzniętym rzepaku część pola gruberowałem a część zaorałem i plon po gruberze 2,5t a po pługu ponad 5t.Wiec jak będe coś przesiewał w tym roku to tylko orka.Przynajmniej takie są moje zeszłoroczne doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj