Skocz do zawartości

Polecane posty

20CBR12    52

U mnie podobnie pszenice dostały po 175N i tylko arkadia skończyła się krzewic reszta ani myśli przestać- trochę gęsto mi się zrobiło na polach- ale żeby to zawsze człowiek miał takie problemy tylko...

ansu    73

Właśnie jakoś mocno się krzewi niby kolanko jest.

20CBR12    52

czy można mieszać Stabilan :

a) z herbicydem ?

b) mocznikiem , siarczanem , odżywką ?

prosze o odpowiedzi bo są rózne opinie na ten temat

Kolego opinia powinna być jedna, herbicyd można mieszać tylko z wodą inne kombinacje obarczone są dużym ryzykiem uszkodzenia rośliny chronionej

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    346

@panczo Te kilka kg. azotu wolę podać w nawozach stałych (saletra, saletrosan) Jak dla mnie, to szkoda zachodu z rozpuszczaniem tego, itd. Poza tym roztwór mocznika rozmiękcza kutykulę liści, przez co z jednej strony wzmaga wchłanianie składników roztworu (mikro, siarcz. mg.), ale z drugiej strony - ułatwia wnikanie w roślinę zarodników grzybów.. Tak że jak dla mnie, to więcej wad niż zalet.

też o tym słyszałem ale ile w tym prawdy

Audi213    3

Witam. Czy po oprysku lancetem można siać rzepak

WITAM.Czy po oprysku lancetem można siać rzepak

warchest    46

Witam. Czy po oprysku lancetem można siać rzepak

WITAM.Czy po oprysku lancetem można siać rzepak

mozna siac a czemu nie u nas po lacecie sialismy rzepak

Audi213    3

Dzięki za opowiedz ja dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem w jesieni dałem 500kg polifoskiej  na wiosnę dałem 300kg saletry i opryskałem lancetem co jeszcze muszę zrobić i kiedy w jakim czasie z góry dzięki za odpowiedz

warchest    46

Dzięki za opowiedz ja dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem w jesieni dałem 500kg polifoskiej  na wiosnę dałem 300kg saletry i opryskałem lancetem co jeszcze muszę zrobić i kiedy w jakim czasie z góry dzięki za odpowiedz

mowisz zaczynasz przygode z rolnictwem a ta ziemia nawozona byla najlepiej zrob badania gleby o zwartosci wapna itd to nieduzo kosztuje bo proba ok 15 złi bedziesz wiedział co dawac bo niewiadomo co poprzednik na tej ziemi dawal i jak zadbana jest ta ziemia ?

soltys48    346

500kg poli na ha??

major_89    35

A po atlantisie rzepak można siać. Jedni mówią tak a drudzy nie

Siać można i owszem, ale mode siewki rzepaku mogą w rożny sposób reagować na pozostałości  s.a. w glebie. Zdarza się że plantacje taką pozostaje jedynie zniszczyć. Napewno orka przedsiewna obowiązkowa, a reszta zależy od wilgotności w okresie wegetacji i życia mikrobiologicznego w glebie, oraz jej cech fizycznych

Audi213    3

a co z opryskami jakie i kiedy np na grzyba  antywlegacz itp tak chyba myślę że trzeba ale co i kiedy pustka w głowie dziękuję za odpowiedż

ravoj    45

A nie masz problemów z glonami latem. Jak gromadziłem wodę to 3-4 dniach bardzo ciepłych robiła się zielona i trzeba było ją wylewać. To nie problem ale zbiorniki n=były do mycia.

Jeszcze nigdy nie widziałem glonów w zbiornikach, nawet przez myśl mi to nie przeszło, może dlatego że szczelne wszystko, nie wiem, w basenie faktycznie bez tabletek są od razu, będę uważny w tym roku, może blacha ocynkowana, stara mocna i jakoś chroni przed glonami, nie wiem. Też mam na słońcu mauzery. Jak się pojawią glony, to rzucę tabletkę  z basenu, taką malutką,  chlor szybko odparuje i woda będzie czysta, ale jeszcze nie miałem z tym problemu. Przyjrzę się temu.

wilhelm    401

@Adam19750000 A co na temat roślin następczych głosi etykieta Atlantisu ? Skoro już masz preparat, to wystarczy tylko przeczytać etykietę - instrukcję preparatu, napewno znajdziesz tam info odnośnie roślin uprawianych następczo... Swoją drogą, wedle ustawy, wszystkie ŚOR należy stosować zgodnie z etykietą, czyli po zapoznaniu się z takową.. Troszkę chęci ;)

warchest    46

a po apyrosie i camaro mozna siac rzepak ? bo w etykiecie pisze ze mozna

Panowie,jakie negatywne skutki niesie za sobą Lancet jesli zastosuję go zbyt późno? Pisze by wykonywać zabieg tym herbicydem do pierwszego kolanka. A tu albo za zimno albo ciągle wieje teraz dzień w dzień pada. Idzie się wkur...ić.

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Nic się nie stanie. Pszenicy nic nie zrobi a z chwastami sobie poradzi, dasz 10% większą dawkę co najwyżej, ale według mnie to zbędne. Na szczęście ja mam ten zabieg dawno za sobą, jak było ciepło. 

Edytowano przez ravoj

wasyl11    0

Pierwsze kolanko już jest a pogody na skracanie i T1 brak. Jak myślicie bardzo może pszenica uciec przez około tydzień do momentu poprawy pogody?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.