Skocz do zawartości

Polecane posty

Agrest    527

U mnie chyba to samo?

Proszę o podpowiedź czy to już mączniak? Też niema nalotu przebarwienie w środku liścia i chyba te białe plamy będą wysychały.

I czy np Mirage (Prochloraz) w dawce1l na ha sobie z nim poradzi i czy jest sens jutro pryskać ma być18 stopni ale od wtorku deszcz i ochłodzenie  5-7stopni. do końca tygodnia ma sie u nas taka temperatura utrzymać.

O dokładnie takie objawy tylko znacznie mniej zaawansowane. Jednak na mączniaka mi to nie wygląda. U mnie to są podłużne cętki jak przecinki

Edytowano przez Agrest

KlimekPL    124

Agrest może wrzuć jakieś foto, bo z opisu wynika, że to raczej nie jest choroba a niedobór jakiegoś mikroelementu - stawiam na cynk.

lukaszm    10

Jednak dzisiaj opryskałem Granstarem Ultra. Temperatura podczas zabiegu wynosiła 19 stopni. W najbliższych dniach nie widać przymrozków, więc powinno być dobrze. W ubiegły wtorek poszedł Axial. Do Granstaru nie dodawałem nic dodatkowego na przytulię, ale jeśli ona będzie rosła, to załatwię ją Starane. Narazie w planach mam rozsiać saletrę w środę, a za tydzień we wtorek pryskać regulatorem Medax Top lub jego mieszaniną z Antywylegaczem Płynnym 675SL.

Wiadomość z agroFakt.pl

solek01    32

Panowie ile cm wysokości  może mieć pszenica aby można było jeszcze rozlać RSM końcówkami 7 otworowymi?

Piechu    43

Dziś chciałem skracać ale jak na złość od 10 wieje i wieje a teraz pada. Ponieważ nie wyrobie się czasowo czy ktoś może podpowiedzieć z szanownych kolegów czy do duet star i atak można dodać moddusa z CCC. Żałuję że jednak.nie.kupiłem medaxa nowego. Ale muszę przyznać.ze pszenicę wyglądają pięknie mam Hondę i Narazie jestem zadowolony.choć.tam gdzie bardzo mokro wygląda gorzej. Oby tylko pogoda sprzyjała zabiegom i przede wszystkim planom.

Edytowano przez Piechu

szczypka    75

zostało mi ok 5 beczek gnojówki można ją bez obaw rozlać na pszenice ozimą? nigdy nie stosowałem gnojówki na rosnące już zboża i nie wiem czy to jej nie zaszkodzi 

soltys48    503

Niby tak ale pasowało by to zaaplikować wężami.....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

pszycha1    6

Druga dawka N i T1, a tu niektórzy jeszcze nie odchwaszczali ??? Matko Boska... a później lament, że herbicydy "słabe"

nie wszędzie były warunki na odchwaszczanie ja dziś dopiero skończyłem

na T1 za wcześno, z drugą dawką powoli można ruszać, ale wydaje mi się że dopiero po świętach

w życie dopiero 1 kolanko w pszenicy jeszcze 7-10dni i można ruszać

A jak jest z Huzarem aktiv? Można byłoby dziś opryskać czy lepiej się wstrzymać że względu na nadchodzące chłodne dni?

ja zaryzykowałem i pryskałem Huzarem oraz Lancetem zobaczymy efekty

jendreks    0

zostało mi ok 5 beczek gnojówki można ją bez obaw rozlać na pszenice ozimą? nigdy nie stosowałem gnojówki na rosnące już zboża i nie wiem czy to jej nie zaszkodzi 

Jak najbardziej mozesz, tylko tak jak pisał sołtys trzeba użyć węży, żeby po ziemi laciało.

jk33    0

Witam słabo się orientuje w temacie skracania zbóż ... może mi ktoś wyjaśnić nazwe ccc, wszędzie piszecie ze można podać np. 0,4 medax max +1l ccc , oco konkretnie zapytać sprzedawce aby mi sprzedał ten 1l ccc:) z góry dzięki

koniu    100

Witam słabo się orientuje w temacie skracania zbóż ... może mi ktoś wyjaśnić nazwe ccc, wszędzie piszecie ze można podać np. 0,4 medax max +1l ccc , oco konkretnie zapytać sprzedawce aby mi sprzedał ten 1l ccc:) z góry dzięki

Powiedź sprzedawcy że chcesz CCC i będzie wiedział o co chodzi. Albo Ci sprzeda Antywylegacz albo Stabilan albo CCC. Substancje te same, różniące się jedynie ilością substancji w litrze środka. Stabilan ma chyba 750gr, CCC 720 nie wiem jak Antywylegacz.

20CBR12    57

Mój sąsiad leje na potęgę gnojowice poglownie bez węży i nie widać negatywnych skutków - śmiało lej

ravoj    45

Cholera, głupio mi pytać, ale  zmęczony jestem i lekko wgięty po kręceniu kiełbasy na jutrzejsze wędzenie. Przepraszam za pytanie, bo gdzieś ten temat na AF się przewijał.

Wkurza mnie rozpuszczanie mocznika, straciłem na to dzisiaj za dużo czasu. Czy zamiast mocznika można wlać 20 litrów RSM na 80 litrów wody . Wiadomo, że w RSM  jest 8% azotu azotanowego  i 8% amonowego, ale jednak najwięcej bo 16% amidowego. 

25% roztwór mocznika w naszych zabiegach, to średnio 22 kg azotu amidowego na hektar. 

Za to 20 litrów RSM 32 zawiera 8,8kg azotu w tym 4,4 amidowego i po 2,2 azotanowego i amonowego. (czyli trochę mniej azotu)

Czy te 4,4 kg azotu saletrzanego i amonowego na 100litrów wody może poparzyć pszenicę?

Ciekawostka, bo Kula miał robić badanie to i ja zrobiłem. Rozrabiałem mocznik -  woda temp 13o po czym do 40 litrów wody z mieszadłem wsypałem 15 kg mocznika. Automatycznie temperatura spadła do 7 - niebywałe.  Za to 5 kg siarczanu  jednowodnego podniosło temp o 3 o

Edytowano przez ravoj

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

KlimekPL    124

Może poparzyć.

Ja tam nie mam problemów z rozpuszczaniem mocznika, mam mały zwykły opryskiwacz z jakimś tam rozwadniaczem z którego sobie po prostu woda leci na 4 strony i tyle, zasypuje kosz rozwadniacza mocznikiem i to kwestia kilku minut aby się rozpuścił, a co zostanie to rozpuszczam wodą z węża gdy dopełniam opryskiwacz do pełna.

ravoj    45

No tak, ale ja mam mały kosz, jakby tam 25kg mocznika na cały opryskiwacz to ok, można poczekać, ale wczoraj dawałem 20% roztwór to 20 kg na 100 litrów i leje i sypie i czekam i czekam a to powolutku idzie

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Pawel2678    4

A w wiaderku nie szybciej byłoby? Sypać i mieszać

20 procent mocznika na 400 litrów wody w opryskiwaczu? i tak z 5 opryskiwaczy ciekawe ile wiader by wyszło  aż mi się liczyć nie chce ale pewnie na drugi dzień to byś rąk do góry nie podniósł a w nocy wlewanie z wiader do opryskiwacza by się śniło.

ravoj    45

Żadnych wiader, ja mam mieszadło zrobione z pralki i podłączone bezpośrednio do opryskiwacza, który na wolnych obrotach pobiera sobie co tam do mieszadla wieje czy wyspie, tu wszystko idzie sprawnie, przewody calowe, szybkozlączki itp. Tylko długo się rozpuszcza ten cholerny mocznik trzeba te kilka czy kilkanaście minut poświęcić na te 20 kg a czas leci, a tu jakbym dodał 100 litrów Rsm na 500 wody to sama przyjemność. Ale pytanie jaki skutek?
Czemu RSM parzy a mocznik nie?

Tom Clancy 

pszycha1    6

Żadnych wiader, ja mam mieszadło zrobione z pralki i podłączone bezpośrednio do opryskiwacza, który na wolnych obrotach pobiera sobie co tam do mieszadla wieje czy wyspie, tu wszystko idzie sprawnie, przewody calowe, szybkozlączki itp. Tylko długo się rozpuszcza ten cholerny mocznik trzeba te kilka czy kilkanaście minut poświęcić na te 20 kg a czas leci, a tu jakbym dodał 100 litrów Rsm na 500 wody to sama przyjemność. Ale pytanie jaki skutek?

Czemu RSM parzy a mocznik nie?

rozwadniany RSM może spowodować poparzenia roślin przez zawartość azotu w formie amonowej

szczypka    75

mocznik podczas rozpuszczania pobiera energię(obniża temperaturę) z cieczy ja sypie do wiadra 20l max 10 kg mocznika i zalewam ciepłą wodą (70-90*C) rozpuszcza się w oczach a woda w momencie stygnie 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)