Skocz do zawartości

Polecane posty

koniu    99

Rok temu pszenica ostroga przy 200kg N została potraktowana na pierwsze kolanko CCC 1l + Moddus 0,4l. Stała do żniw. Nie było problemów że coś przypaliło itp.

celtis    7

Ja przy nawożeniu 170 N planuje 1.2l CCC + 0.3 moddusa, jak chcesz dać 2l + 0.4 to lepiej to podziel na 2 dawki  ;) Pamiętaj o temperaturze przy moddusie

Edytowano przez celtis

maniek20    72

da sie jeszcze dokrzewici pszenicę cc i mocznikiem  czy juz za puzino bo jakoś za rzadka mi sie wydaje mimo 2 dawek azotu zwłaszcza ta sian konicem listopada

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    141

.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Panowie nie wiem czy jechać jutro z lancetem czy poczekać, pogoda jedynie jutro wypada potem załam i duże opady tereny bardziej mokre mam i potem prędko nie wjadę. Mam pytanie do was, lancet działa w średniej dobowej powyżej 5 stopni 6dni po wykonaniu zabiegu to jeśli będzie kilka dni -1 lub 1 w nocy a w dzień 8-10 lancet optymalnie będzie działał ? Czy poczekać żeby nie jechać na marne ?

jahooo    289

Poczekaj z lancetem, nie lubi niskich temperatur i opadów. Na grzyba tez pry takiej pogodzie nie podziała. CCC też wymaga chociaż z 8 stopni do działania przez 3-4 dni po zabiegu. Pryskać dla pryskania ?

Kula07    141

Trochę chyba przedobrzyłeś z tymi dawkami regulatorów, raz że kwaśne środowisko lubią które im zapewniłeś w opryskiwaczu, dwa boogie raz że formulacja która wiać na liściach a dwa triazol który też da kopa regulatorom,

Ja kiedyś dałem po 1 l ccc oraz 0,4 modusa i do dziś żałuje tego, przyszło sucho i rośliny bardzo ucierpiały czego Ci nie życzę, pogoda jeśli nie będzie sprzyjać to nie będzie źle ale jeśli będą warunki to można takim czymś bardzo nabroić chyba że ma się 1 klasę gleby to nie przeszkadza...

A czemu na I klasie nie przeszkadza a na innych tak?

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Poczekaj z lancetem, nie lubi niskich temperatur i opadów. Na grzyba tez pry takiej pogodzie nie podziała. CCC też wymaga chociaż z 8 stopni do działania przez 3-4 dni po zabiegu. Pryskać dla pryskania ?

Lancet niby do 1 kolanka a najbliższy termin oprócz jutra to za 2,5-3 tygodnie :/

jahooo    289

Ravoj - to jest moja pszenica, zdjęcie dzisiejsze z drugiego końca pola, gdzie mam rędzinę i wschody nie były tak  równe jak na pierwszym zdjęciu, ziemia była bardziej zbrylona. No i na takim kliniastym zakończeniu ciężej ja dobrze wyrobić. Mogę w sumie stwierdzić, że to najsłabiej wyglądający fragment pola

post-39274-0-72116200-1491745763_thumb.jpg

Edytowano przez jahooo

SawekBraczyk    14

To już kurcze sam nie wiem czy pryskać t1 w pszenżycie czy nie . Jedni piszą że korzystać z pogody i pryskać a inni że nie bo następne dni mają być troche chłodne a czekać dłużej też niechce bo mi przeskoczy faze potem  i będzie za pózno po świętach . Nie wiem jade jutro t1 i skracanie w pszenżycie i koniec . 

Pasjonata    3

nie wiem dlaczego tak się palicie z tymi opryskami przecież jeden przymrozek złapie i opryski przestaną działać a nawet temperatury rzędu 1-2 stopni w nocy tak ograniczą jego działanie że efekt będzie po niżej normy, ja wykorzystałem poprzedni tydzień który był ciepły i chwasty już są w połowie ususzone więc już nic im nie pomoże :D

pszycha1    6

następny tydzień kiepsko na opryski pewnie zrobi się tak, że będzie trzeba odchwaszczać, skracać i od grzyba pryskać

da sie jeszcze dokrzewici pszenicę cc i mocznikiem  czy juz za puzino bo jakoś za rzadka mi sie wydaje mimo 2 dawek azotu zwłaszcza ta sian konicem listopada

mało czasu ale może warto zaryzykować

bartekd91    3

U mnie tez słabo pokrzewiona super łanu nie ma ale chyba na dobra obsadę wystarczy. Zapewne jutro zapodam basfoliar z dodatkiem mącznika i cos ja wspomoże.

ravoj    45

Ravoj - to jest moja pszenica, zdjęcie dzisiejsze z drugiego końca pola, gdzie mam rędzinę i wschody nie były tak  równe jak na pierwszym zdjęciu, ziemia była bardziej zbrylona. No i na takim kliniastym zakończeniu ciężej ja dobrze wyrobić. Mogę w sumie stwierdzić, że to najsłabiej wyglądający fragment pola

Ciutkę wyższa od mojej, nie wiem jak tam rozkrzewiona, bo nie widać, ale wydaję się też gęściejsza,  liczyłeś obsadę jahoo czy tak się rozkrzewiła ? 

To też nie masz co się śpieszyć z II dawką, bo jeszcze do strzelania w źdźbło masz tak samo jak ja, dobry tydzień może dłużej.

Tam na zachodzie  mają cieplej, u nas nigdzie nie znajdziesz pierwszego kolanka, nie ma szans. Nie dziwię się, że na zachodzie dawali I dawki azotu  na początku marca lub koniec lutego. 

Ja z drugą  dawką chyba poczekam do końca fazy krzewienia, nie będę się śpieszył, bo później jej zabraknie do liścia flagowego.  Może mocznikiem prysnę na tygodniu, bo teraz zapowiadają się trudne warunki, zimno, przymrozki i sucho. U mnie dziś w nocy było -2oC  

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

DARKPANTER    5

jak będą jutro warunki to chcę opryskać pszenicę atlantisem z mustangiem, ale mają być przymrozki, a w instrukcji pisze żeby nie stosować przed silnymi przymrozkai

i nie wiem czy ryzykować czy odpuścić

ravoj    45

Jak nie masz spiny z chwastami to poczekaj, czy teraz przymrozek czy później wyższe stadium rozwoje chwastów to i tak środek będzie miał ciężej, ale jak będzie cieplej to przynajmniej prawidłowo zadziała, a w te kilka dni chwasty aż tak nie urosną, żeby się mu nie poddać. 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Yankess    3

Rok temu pszenica ostroga przy 200kg N została potraktowana na pierwsze kolanko CCC 1l + Moddus 0,4l. Stała do żniw. Nie było problemów że coś przypaliło itp.

Jaki uzyskałeś plon z tej Ostrogi? Jakie fungi i w jakich dawkach stosowaleś? Pytam bo na kawałku też mam Ostrogę.

Jaka jest minimalna ilość Medaxu jaką można zastosować z 1l ccc aby uaktywnić źdźbło i nieco uregulować łan, 0,6l wystarczy?

ravoj    45

Ja przy nawożeniu 170 N planuje 1.2l CCC + 0.3 moddusa, jak chcesz dać 2l + 0.4 to lepiej to podziel na 2 dawki  ;) Pamiętaj o temperaturze przy moddusie

ja również podzielę na dwie dawki, bezpieczniej i skuteczniej. Na pierwszą dawkę 1 L  CCC plus 0,3 Moddusa a na liść flagowy razem z T2 tylko 0,3 Moddusa 

Tom Clancy 

koniu    99

Jaki uzyskałeś plon z tej Ostrogi? Jakie fungi i w jakich dawkach stosowaleś? Pytam bo na kawałku też mam Ostrogę.

Jaka jest minimalna ilość Medaxu jaką można zastosować z 1l ccc aby uaktywnić źdźbło i nieco uregulować łan, 0,6l wystarczy?

Plon 6,5t na V klasie gleba ciężka z piaskami na kawałku 26ha. Pod korzeń polifoska 6 ok. 350kg/ha. Na jesień maraton + glean. Z wiosny na pierwsze kolanko poszedł CCC 1l + Moddus 0,4l, Na grzyba Corbel Propico i Mondatak + Mikroelementy. Na liść flagowy na połowę poszedł Duett Ultra 0,4 + Acanto 0,4 + Mikroelementy a na drugą połowę Tebu 0,6 + Acanto 0,4l + Mikro. W tym roku na połowie tego kawałka mam Bohemie. Nawożenie npk takie samo, z azotem troszkę inaczej, no i siana wcześnie także ładnie na jesień się pokrzewiła. Zdjęcia w galerii.

dziubek    4

Ciutkę wyższa od mojej, nie wiem jak tam rozkrzewiona, bo nie widać, ale wydaję się też gęściejsza, liczyłeś obsadę jahoo czy tak się rozkrzewiła ?

To też nie masz co się śpieszyć z II dawką, bo jeszcze do strzelania w źdźbło masz tak samo jak ja, dobry tydzień może dłużej.

Tam na zachodzie mają cieplej, u nas nigdzie nie znajdziesz pierwszego kolanka, nie ma szans. Nie dziwię się, że na zachodzie dawali I dawki azotu na początku marca lub koniec lutego.

Ja z drugą dawką chyba poczekam do końca fazy krzewienia, nie będę się śpieszył, bo później jej zabraknie do liścia flagowego. Może mocznikiem prysnę na tygodniu, bo teraz zapowiadają się trudne warunki, zimno, przymrozki i sucho. U mnie dziś w nocy było -2oC

Tu masz podglad z zachodu. W piatek byla 2 dawka.Jutro t1. Odmiana Linus

post-19823-0-18008000-1491758927_thumb.jpg

Edytowano przez dziubek

Yankess    3

Plon 6,5t na V klasie gleba ciężka z piaskami na kawałku 26ha. Pod korzeń polifoska 6 ok. 350kg/ha. Na jesień maraton + glean. Z wiosny na pierwsze kolanko poszedł CCC 1l + Moddus 0,4l, Na grzyba Corbel Propico i Mondatak + Mikroelementy. Na liść flagowy na połowę poszedł Duett Ultra 0,4 + Acanto 0,4 + Mikroelementy a na drugą połowę Tebu 0,6 + Acanto 0,4l + Mikro. W tym roku na połowie tego kawałka mam Bohemie. Nawożenie npk takie samo, z azotem troszkę inaczej, no i siana wcześnie także ładnie na jesień się pokrzewiła. Zdjęcia w galerii.

Dzięki za info, jak na V kl to całkiem zacny plon, choć N niemało..

Ja przy ok 140N chcę dac Medax+CCC ale nie wiem ile minimalnie tego medaxu żeby jakiś efekt zaobserwować.

Agrest    527

Na pszenicy zaobserwowałem duże nasilenie małych białych wąskich cętek po zewnętrznej stronie liścia. Co to jest - może septorioza paskowana pszenicy?

d4rek    16

Medax max 0.4 kg + 1l ccc - poczytaj Yacentego blog pisze ze nawet jak koloanko 0.7 cm jak pamietam ale nie chce wprowadzic w blad

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)