Skocz do zawartości

Polecane posty

adamgaleon    4

pytam bo pszenica jakieś 2 tygodnie temu dopiero wyszła na wierzch i myślę że jest jeszcze czas

ravoj    45

To jara Ci wyszła, nie wiem co z niej będzie. CCC nie jest drogi, dasz dolistne, mocznik i może pomoże. 

adamgaleon    4

tak to jest pszenica jara tylko z genem gdzie można ją siać właśnie końcem listopada a nawet w grudniu jeśli warunki pozwalają, wyszła tylko jest trochę za rzadka i tak chyba też zrobię jakiś ccc i mocznik może coś pomoże

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Oj ja głupi, w takim razie na pewno jej nie zaszkodzi. Przede wszystkim daj AZOT i to jak najszybciej, bo samo CCC, mikro i makro i co tam jeszcze bez azotu niewiele pomoże :rolleyes:

Edytowano przez ravoj

Moris7598    7

Panowie co dać na żyto i pszenżyto na zabieg T1

bo na T2/T3 bede stosował Fandango 

burak282    0
Napisano (edytowany)

Pszenica ozima słabo mi się rozkrzewiła. Chce dołożyć jeszcze saletry (na pierwszą dawkę poszło 200kg i przedsiewnie 200NPK) i zrobić oprysk basfoliarem z ccc. Czy nie jest za późno żeby to zrobić?

Dodam że dzisiaj ani jutro nie wjadę bo pada w grę wchodzi dopiero poniedziałek jak trochę podeschnie przez weekend.

Edytowano przez burak282

nocnydriver    0

Witam. 

Mam takie pytanie czy można w jednym zabiegu zastosować axial z goldem i tym samym załatwić chwasty jedno i dwu liścienne  w pszenicy

ravoj    45

Możesz, nie pogryzie z się z 2,4D i Fluroksypyrem, toż to standardowy zabieg, dużo o tym wcześniej. 

ravoj    45
Napisano (edytowany)

leszczyk674

leszczyk674

Nie to żaden przedstawiciel poprostu obejrzał pszenicę i mówi że lancet sobie nie poradzi z przytulja a w sumie wyjdzie drożej. A co byś poradził na t1?

Ja tu nie jestem od rad, bo się nie znam i też  się uczę i dużo czytam.

Nie chcę chwalić Lanceta, bo są pewnie lepsze mieszaniny, na pewno Fluroksypyr spali przytulię, bo cholernie jest na niego wrażliwa, ale Lancet również ją niszczy w bardzo później fazie, co widziałem na swojej zeszłorocznej uprawie, szkoda że nie mam fotek. Miała dobre 20 cm, bo dość późno pryskałem, o wiele później niż w tym roku i szlak ją trafił. Cholerny powój mi wylazł i nic więcej. Także nie wiem co tam sąsiad mówi, jak masz możliwość dać ten Twój skład taniej, to ba pewno też podziała i będzie oszczędność.

U mnie Natula podatna na septoriozę a producent też radzi dać coś od łamliwości, więc u mnie idzie Pro-Prochloraz i Duet w ilości 0,7 każdy na T1. Dziś sprawdzałem pszenicę i nie ma śladu chorób, poza drobnymi przebarwieniami na liściach, które przedstawiam niżej.

A mam jeszcze pytanie do fachowców w branży: czy takie drobne jaśniejsze przebarwienia jak na pierwszym zdjęciu  to norma czy początek może choroby albo jakiś braków? bo do T1 jeszcze czas ale jakby co to mogę przyspieszyć zanim się coś rozwinie. Czy obserwować to?  

A pochwalę się jeszcze Kulawej Kozie, (nie mogę wytrzymać, muszę) :P ​bo śmiał się z niskich dawek dokrzewienia, miał rację oczywiście, ale cel zabiegu został osiągnięty, o to dowód: od 4 do 7 rozkrzewień. Przy tej obsadzie jestem mega zadowolony i II dawka azotu może poczekać do BBCH 30 (wiem, że może to nie zasługa zabiegu a po prostu azotu i pogody, ale wolę się sam pocieszać)

post-186700-0-49004300-1491492497_thumb.jpg

post-186700-0-59093700-1491493189_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

znachor88    4

Witam, czy można mieszać pumę z mustangiem? tak sprzedawca mi polecił mówiąc że można ale mam wątpliwości i nie wiem czy nie jechać osobno.

cezar0808    0

Witam. 

Panowie czy ktoś stosował Pakiet Handlowy a w nim Toto 75 SG i Aminopielik Super 464 SL?

koczas    53

@ravoj na t1 Duett Star bo pewnie o ten ci chodzi daj pełną dawkę 1 litr a nie 0,7. W Niemczech bodajże ma rejestrację na 1,5 litra.

losktos    118

leszczyk674

leszczyk674

Nie to żaden przedstawiciel poprostu obejrzał pszenicę i mówi że lancet sobie nie poradzi z przytulja a w sumie wyjdzie drożej. A co byś poradził na t1?

Ja tu nie jestem od rad, bo się nie znam i też  się uczę i dużo czytam.

Nie chcę chwalić Lanceta, bo są pewnie lepsze mieszaniny, na pewno Fluroksypyr spali przytulię, bo cholernie jest na niego wrażliwa, ale Lancet również ją niszczy w bardzo później fazie, co widziałem na swojej zeszłorocznej uprawie, szkoda że nie mam fotek. Miała dobre 20 cm, bo dość późno pryskałem, o wiele później niż w tym roku i szlak ją trafił. Cholerny powój mi wylazł i nic więcej. Także nie wiem co tam sąsiad mówi, jak masz możliwość dać ten Twój skład taniej, to ba pewno też podziała i będzie oszczędność.

U mnie Natula podatna na septoriozę a producent też radzi dać coś od łamliwości, więc u mnie idzie Pro-Prochloraz i Duet w ilości 0,7 każdy na T1. Dziś sprawdzałem pszenicę i nie ma śladu chorób, poza drobnymi przebarwieniami na liściach, które przedstawiam niżej.

A mam jeszcze pytanie do fachowców w branży: czy takie drobne jaśniejsze przebarwienia jak na pierwszym zdjęciu  to norma czy początek może choroby albo jakiś braków? bo do T1 jeszcze czas ale jakby co to mogę przyspieszyć zanim się coś rozwinie. Czy obserwować to?  

A pochwalę się jeszcze Kulawej Kozie, (nie mogę wytrzymać, muszę) :P ​bo śmiał się z niskich dawek dokrzewienia, miał rację oczywiście, ale cel zabiegu został osiągnięty, o to dowód: od 4 do 7 rozkrzewień. Przy tej obsadzie jestem mega zadowolony i II dawka azotu może poczekać do BBCH 30 (wiem, że może to nie zasługa zabiegu a po prostu azotu i pogody, ale wolę się sam pocieszać)

to nie choroba, bardziej obstawiałbym niedobór magnezu

ravoj    45

No właśnie ŁośKtoś czekam już trzeci tydzień na badanie gleby tego pola, bo teraz pobrałem na wiosnę przed nawozami (zapomniałem na jesień) i nie wiem jak z tym magnezem, w 2015 było bardzo dużo, 12,8 więc przez te dwa lata co najwyżej jest tyle samo, bo staram się nawozić w sposób zrównoważony, ale cholera wie. Sprawdzimy. Na pewno będę to obserwował. 

ravoj    45

Gratuluję skutecznego zabiegu.
Pierwszy od góry wynik z 2015, tam teraz jest Natula. Od cholery magnezu. Albo im się sprzęt popsuł. Zobaczę jak teraz, codzień zaglądam do skrzynki z listami i ni ma

post-186700-0-51447500-1491503802_thumb.jpg

przemo93pl    14

pszenica siana w połowie pażdziernika słabo rozkrzewiona dostała 100kg saletry i 100 saletrosanu 26 12 marca  pryskana wczoraj mocznik siarczan insol i 'shorti 725dl od adama '  podobno ten shorti według sprzedawcy ma pomóc słyszał ktoś o tym oprysku?

ravoj    45

Witam, czy można mieszać pumę z mustangiem? tak sprzedawca mi polecił mówiąc że można ale mam wątpliwości i nie wiem czy nie jechać osobno.

skąd te wątpliwości?

skywalker89    39
Napisano (edytowany)

@ravoj ale masz pokrzewioną pszenicę.. ja u siebie liczę, że jak będą 3 rozkrzewienia  z roślinki to będzie dobrze, opryskane w piątek tydzień temu odzywkami + ccc, ze względu na ciepło pszenica z dnia na dzień coraz zieleńsza była... powinno być ok, bo co za dużo to nie zdrowo.. 2 lata temu miałem pszenicę co po jesieni miała 8 pędów..  i rekordów nie było 

co do tych prób.. to druga chyba pobierana po rozsianiu nawozów :D

Edytowano przez skywalker89

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Spokojnie Skywalker ogólnie jest 4 5 rozkrzewień, po 7 rzadko się trafia, dla mnie co rok to nowy rekord. Poza tym jak zabraknie jej składników to zrzuci pędy, dlatego staram się ją dobrze odżywiać i pamiętać o każdym klosie, żeby utrzymała ich jak najwięcej. Stąd lepsze dolistne, mocznik, siarczan itp. Itd. Pamiętam, że moja pierwsza roślina to fasola i była straszna a później w miarę nauki co rok rekord, jak się poprawia całą agrotechnike i szuka możliwości to zawsze rekord, chyba że pogoda to wtedy dziękuję. Kiedyś rekordy się skończą. A jeśli chodzi o to drugie pole, to pisałem o nim wczesniej, to tzw. "za stodoło" mały kawałek, który jest moją szkółką roślin uprawnych, teraz rozmnażam tam Eureke.

pszenica siana w połowie pażdziernika słabo rozkrzewiona dostała 100kg saletry i 100 saletrosanu 26 12 marca pryskana wczoraj mocznik siarczan insol i 'shorti 725dl od adama ' podobno ten shorti według sprzedawcy ma pomóc słyszał ktoś o tym oprysku?

Insol d*pa,zwykła Nałęczowianka. A Shorti nic innego jak CCC czyli np. Antywylegacz płynny. Czyli pomoże może, ale czasu mało i Azotu. Pryskalem tydzień temu takie jedno poletko CCC i guzik, bez azotu d*pa, nie dało się wjechać wcześniej z azotem za cholere i już tego nawet 5 litrów CCC nie nadrobi. Dopiero z CCC poszedł azot i widać po dwa rozkrzewienia, ale to bardziej zasługa azotu.
Takie moje zdanie prywatne.
Edytowano przez ravoj

asmodan28    7

Gratuluję skutecznego zabiegu.

Pierwszy od góry wynik z 2015, tam teraz jest Natula. Od cholery magnezu. Albo im się sprzęt popsuł. Zobaczę jak teraz, codzień zaglądam do skrzynki z listami i ni ma

Ja miałem to samo.. Zadzwoniłem do nich zrobili i wyniki podesłali mi na maila. Za 2 tygodnie przyszły poczta. :)

ravoj    45

Ja miałem to samo.. Zadzwoniłem do nich zrobili i wyniki podesłali mi na maila. Za 2 tygodnie przyszły poczta. :)

A widzisz,,, skubańcy, nie chciałem im d*py zawracać, ale jak mówisz tak zrobię.

maniek20    71

wczoraj zakoniczylem siew 2 dawki N na pszenice ozimą i na jednej sie trochę rypłem i dalem na nią na drugą dawkę 320 kg a na pierszą 230kg myślałem jeszcze trzecią ze 150 kg ha tylko boje się że może jej już to zaszkodzić w sobotę planuje lancetem pryskać a w przyszłym tygoniu już ja skarać i usztywniać i zrobić albo t1 lub t0 ale to zależy już od pogody  

ravoj    45

a co jej ta trzecia zaszkodzi? toż azot z II dawki grom wie ile nie podziała, więcej sypnąłeś - większa strata, bo strata jest jakaś zawsze, a trzecia się przyda jak idziesz na jakość.

000do000    0
Napisano (edytowany)

Po jakim czasie od zabiegu lancetem będę mógł wjechać w pole z drugą dawką azotu i ewentualnie T1 z jakimś mikro i skracaniem?

Edytowano przez 000do000

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się