Skocz do zawartości

Polecane posty

Kula07    140

Źle liczysz. Przy nrmalnie sianym Juliusie zakladałem obsade 290 szt/m2, przy sianym 2/3 obsada miała wynosić 250szt/m2.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

ravoj    45

No liczę dobrze, tylko obralem złą liczbę wyjściową. Bo gdzieś pisałeś o obsadzie 320. Czyli wychodzi że zmniejszyłes o 13% obsade, co daje jakieś pół cm geściej w rzędzie niż na zwykłej. Nieznaczna różnica.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Wiadomość z agroFakt.pl

Yankess    3

Kula07 - konkret te twoje pszenice.
Jeśli to nie problem to mógłbyś rozpisać mniej więcej nawożenie oraz jakie zabiegi planujesz (T1, T2, T3) i jak one wyglądają kosztowo. 
Chcę swoją pszenicę w tym roku poprowadzić agrotechnicznie tak na poziomie 70% maksa.

Edytowano przez Yankess

miwigos    93

Kula stosujesz agrovite 48,nie za wcześnie ta druga dawka N ,ja planuje 7-10 kwiecień

adrian    21

mogłeś jechać obok śladu to po jednym przejeździe nic nie będzie ale dwa razy tego samego dnia to nie próbowałem. Przynajmniej będziesz miał ścieżki technologiczne porobione hehe

Planuje dokrzewic pszenice ccc i tu brzmi Moje pytanie w jakiej fazie piwinno sie dokrzewic?

Edytowano przez androproteam

sajdi13    0

Mogę dać dolistnie saletrę wapniową 17% CaO (zostało mi z warzyw) na pszenice?

ravoj    45

kilka stron wcześniej Łoś Ktoś pisał, kiedy korzenie przybyszowe osiągną 4cm.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

milanreal1    290

co myslicie o bronowaniu pszenic ? warto czy bezsens ?

Nie w tych czasach.Bronowanie przynosi więcej szkody niż pożytku. Kiedyś zmniejszało zachwaszczenie, dziś wręcz na odwrót.

Obecne odmiany bdb się krzewią za pomocą N, czasem trzeba jeszcze zastosować CCC. Ale obserwując pola muszę stwierdzić że pszenice bdb się krzewią i na wielu polach CCC jest zbędne.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

adrian    21

u mnie jeszcze w zeszłym tygodniu było 3-4rozkrzewienia a na początku tego tygodnia było już średnio po 5 i to tylko dzięki N na moje pola to wystarczająca ilość wiec ccc jest zbedne

ravoj    45

Ja też myślę, że CCC był zbędny. Pierwsza dawka N wyniosła równo 74kg, więc chyba w sam raz. Ale dopiero po RSM zauważyłem różnice, tylko że w tym czasie zrobiło się dużo dużo cieplej to może zbieg okoliczności.

Tom Clancy 

Kula07    140

Kula07 - konkret te twoje pszenice.

Jeśli to nie problem to mógłbyś rozpisać mniej więcej nawożenie oraz jakie zabiegi planujesz (T1, T2, T3) i jak one wyglądają kosztowo.

Chcę swoją pszenicę w tym roku poprowadzić agrotechnicznie tak na poziomie 70% maksa.

I dawka 190kg Saletrosanu - ok 170 zł/ha brutto,

II dawka 300kg Saletry - ok 280zł brutto, III dawka (zależnie od przebiegu pogody) 100-150 kg/ha - 90-140zł/ha brutto. Do tego nawożenie dolistne (podałem kilka stron wczesniej) ok 110zl/ha brutto.

T1 Boogie

T2 Seguris Opti

T3 Menara

Cen nie pamiętam a nie chce nie się teraz grzebać w papierach bo dopiero z pola wróciłem.

Kula stosujesz agrovite 48,nie za wcześnie ta druga dawka N ,ja planuje 7-10 kwiecień

48 przygotowaną mam na groch bo w tym roku sieje na słabych stanowiskach.

Co do II dawki można było poczekać do przyszłego tygodnia, ale na dziś zapowiadali deszcz (o dziwo sprawdziło sie) a przyszły tydzień ma być ciepły i słoneczny więc aż się prosiło żeby dziś wjechać. Dodatkowo kilka dni minie zanim podany azot będzie dostępny dla roślin także myślę, że będzie git.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

adrian    21

tak z innej beczki kula jak masz androida to zainstaluj sobie papkę pogoda XL jest bardzo dokładna i zgadza się prawie co do godziny to nie reklama tylko sprawdzona porada, mam ja drugi rok i jest super, pokaze ci twoją miejscowość albo sasiednia

ravoj    45

Ja mam pogoda&radar na androidzie. Opady można przewidzieć w 100% do kilku godzin na podstawie wizualizacji, jest też obraz live satelitarny, radar opadów, więc deszcz niestraszny. Do przewidywania pogody na 3 dni do przodu wystarczy zwykła googlowska prognoza. Sprawdza się dość dobrze. Powyżej 3-4 dni to można już tarota stawiać w kwestii opadów. Temperaturę przewidują nawet dość trafnie na dłuższe terminy.

Tom Clancy 

ravoj    45

To wszystko jeden ciort, byle się sprawdzało oni przecież bazują na danych Instytutu Meteorologii, swoich stacji badawczych nie mają. Byle reklam jak najmniej było.

Mi wystarczy m.meteo.pl na komórkę - wystarczy trochę ogarnąć wykresy, sprawdza się w 99% na 48h
Zdjęcia sat http://old.wetterzentrale.de/pics/D2u.html

Jahooo Ty blisko to dzwoń do mnie ja Ci powiem jaka będzie pogoda. Jutro słońce :-D

Tom Clancy 

jahooo    288

To ty dzwoń do mnie  - moja się zawsze sprawdza :D Kiedy ruszamy z II dawką na zboża ?

pablo6234    0

Ja dziś posiałem 2 dawkę, mocznik zamiast saletry, Panowie pryskał ktoś już na chwasty bo jest tego całkiem sporo a mam huzar activ i nie wiem co robić czekac czy  prysnąć bo już jest pszenica sporkawa

Soulshakin    79

Planuje dokrzewic pszenice ccc i tu brzmi Moje pytanie w jakiej fazie piwinno sie dokrzewic?

Minimum 3-4 liście i korzenie przybyszowe ponad 3cm. Głownie dokrzewia się słabo rozwinięte późno siane pszenice które nie zaczęły się terminowo krzewić na wiosnę. W tym roku będzie to większość pszenic sianych późno w listopadzie.

Jeśli rośliny mają 2-3 rozkrzewienia i dobrą obsadę myślę że taki zabieg jest zbędny. 

@pablo 

Temperatura jest odpowiednia i nie ma już przymrozków to idealne warunki na odchwaszczanie, jak masz tylko możliwość to nie ma na co czekać. 

Edytowano przez Soulshakin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)