Skocz do zawartości

Polecane posty

Piechu    43

Co polecacie ma poprawienie pszenicy? Rzadka i słaba. Poszło wczoraj 200 kg saletry.

Trochę mało tej saletre ale to zależy w jaki plon celujesz. Ja może nie miałem rzadkiej tylko słabo rozkrzewiona przez wzgląd na przebieg jesieni to dałem od 85 do 90 N. teraz to możesz dać CCC i do tego siarczan magnezu plus jakieś odżywki-zabawiać wody :-)

ravoj    45

Tyle pytań że moje zostało bez odpowiedzi

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Tomek90    241

Nie mogę znaleźć różnicy więc muszę zapytać specjalistów.

Czym tak na prawdę poza mikro i ceną różni się w stosowaniu Siarczan Magnezu Siedmiowodny Intermaga od Mikrokomplex Intermaga. Czy ten Mikrokomplex to też siedmiowodny? nigdzie tego nie napisali.

Doczytałem co to jest siarczan siedmiowodny - czyli sól Epsom MgSO4*7H2O ale czy ona ma widoczny lepszy wpływ na roślinę niż ten Mikrokomplex? W jednym i drugim skład po 16 % MgO 32 % SO3, który lepiej sprawdzi się w nawożeniu dolistnym?

Osobiście wybrałbym po prostu tańszy.

Niczym. Oczywiście że lepiej sprawdzi się mikrokomplex, ale czy warty jest swej ceny?

Wiadomość z agroFakt.pl

ukaszProcho    26

Ccc pójdzie za tydzień + siarczan i odżywka. Ciekawy jestem czy będzie to warte świeczki. Właśnie pytałem się taty to tam gdzoe jest słabsza posial 300 kg saletry czyli tak jak mówicie duża dawka. Szkoda ze deszczu nie ma szybciej by działało.
Plon celuje w 7+ ton

Lisek66    13

Witam,

Panowie można połączyć Chwastox turbo (2,5 l) z Protuganem (2 l) ?

piotrczem    48

Czy chwastox to nie wiem ale jak już kombinować to ja bym wolał zmieszać go z mustangiem forte.

ravoj    45

Kulawy Koźle byłem dziś na Natuli cyknąć samojebke i chyba aż taka gęsta nie jest, wydaje się w miarę ok jak na ten czas, ino coraz więcej dwulisciennych widzę.

post-186700-0-36342800-1490733879_thumb.jpg

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

szymon91    10

witam dokarmiałem wczoraj pszenice agravita complete + epso top dziś chciałem jechać pryskać na stokłosę wlałem atlantis i na sitku zrobiła się taka jakby galareta nie było tego dużo jakby się zważyło środka tej agrawity zostało tylko tyle co w wężach i tego epso top ale wolę zapytać żeby teraz czy pryskać czy nie żebym teraz pszenicy nie spalił proszę o podpowiedź 

Miałem zamiar rozsiać poli 6-200 kg+ mocznik 125-150 kg/ha

witam jeśli chcesz dać na ściernie to daj samą poli6 a jak przed siewem to poli6+moncznik 

Kula07    144

Witam.

Na życzenie jednego z kolegów wstawiam zdjęcia swoich pszenic.

Julius:

ee4921776614.jpg

Julius siany z zamkniętą co 3 redlicą:

519ab00b6d35.jpg

Tacitus:

e5e7d53b514c.jpg

Zdjęcia robione rano podczas siania II dawki stąd ten kolor roślin (rosa).

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

panczo1922    68

@Kula - siałeś już II dawkę na pszenicę?! kiedy dawałeś I?

No chyba że na II dawkę idzie mocznik wtedy ok...

Kula07    144

Część 25 lutego, reszta 3 marca bodajże.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Kula07    144

Na początku kloszenia zależnie od pogody.

Zapraszam na mój Vlog ;)

ravoj    45

Gratuluję ładnych łanów :rolleyes:  widać, że teoria łączy się tu idealnie z praktyką mój miszczu. 

A Kulawy mówi, że moja gęsta...  U ciebie Kula zaczyna zakrywać międzyrzędzia, bynajmniej ta siana zwyczajnie, planujesz poprawki na dwuliścienne, kiedy? 

Ta siana  2/3 wygląda całkiem dobrze, a jak się krzewi, lepiej? czy jeszcze różnicy nie widać? 

A ciągnik już ogarnąłeś, bo syf straszny..... :ph34r:

Edytowano przez ravoj

Tom Clancy 

panczo1922    68

nie będę ukrywał, że podpatrzyłem Kulę i również zasiałem eksperymentalnie 2/3.... :):)

pszenica Julius, siana 22 września, obsada ok 310n/m2

mówiąc szczerze wizualnie o wiele bardziej i się podoba niż ta siana standardowo!

post-31085-0-66345500-1490783260_thumb.jpg

Edytowano przez panczo1922

ravoj    45

Ciekawe, czy przełoży się to na plon, bo jakość ziarna powinna być z takiego siewu lepsza. Czyli już dwóch na forum będzie mogło się na ten temat za 4 miesiące wypowiedzieć. 

Tom Clancy 

KULAWA_KOZA    91

Panczo LUX pszenica.Ja dziś zrobiłem foto moim 3 odmianom :P

Nr1 JULIUS

e44224iwupdg.jpg

Nr2 DELAWAR

ljd7x3kq8h3e.jpg

cene1avso5gm.jpg

48m31c7xfw9v.jpg

Nr.3 Hondia

pz6nutfnt92l.jpg

Edytowano przez KULAWA_KOZA

KlimekPL    135

Czy norma wysiewu w kilogramach powinna byc przy takim siewie taka sama jak w normalnym czy pomniejszona?

ravoj    45

Wy na tym zachodzie to wszystko macię większe, grubsze, dłuższe. gęstsze.... chodzi mi o zboża. <_<

Toż ona zaraz będzie w źdźbło szczelać.

Czy norma wysiewu w kilogramach powinna byc przy takim siewie taka sama jak w normalnym czy pomniejszona?

noż oczywiście, że pomniejszyli obsadę, przecież o to chodzi. Nie sztuką napchać 60 roślin w rząd na 1m długości, to po co by zamykać ciecią  leje.

Edytowano przez ravoj

Tom Clancy 

KlimekPL    135

<p>Czyli probe krecona najlepiej zrobic na otwartych redlicach a dopiero potem zamknac co trzecia?</p>

ravoj    45

Z tego co Kula pisał kilka stron wcześniej wyliczyłem, że zmniejszył obsadę o 8% od zalecanej z 350 na m ​2  do 320 roślin, więc nie mógł tak zrobić jak piszesz, bo wtedy wychodzi  obsada mniejsza o 33% (1/3 siewnika nie sieje) i wysiałby 234 roślin. Ale jak wyliczył optymalną obsadę niech się sam  wypowie, na pewno w rzędzie ma gęściej niż  przy zwykłym siewie. Można to obliczyć.  

Tom Clancy 

Murphys    4

Klimek oblicz sobie obsade, MTZ, % kielkowania i Ci wyjdzie ile musisz KG zasaic

KlimekPL    135

<p>Zastanawialem sie czy taka metoda moznaby zyto hybrydowe zasiac, wyglada to interesujaco ale zobaczymy po zniwach co powiecie o plonie i parametrach.</p>

ravoj    45

Klimek oblicz sobie obsade, MTZ, % kielkowania i Ci wyjdzie ile musisz KG zasaic

Jemu chodzi jaka jest obsada przy zamkniętej co trzeciej lei.

Arkadia wychodzi co 2,5 cm przy normalnym siewie 350 na mkw i licząc 12'5 cm odstęp rzędów. Więc u Kuli powinna rosnąć co 1,88 cm jak zmniejszył obsade do 320 przy zamkniętej co 3 lei. Troszkę geściej, ale niewiele. Tak mniej więcej wychodzi z moich mizernych obliczeń.

Tom Clancy 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez bambik999
      Witam,
      chciałbym sie dowiedzieć jak się włącza swiece w case. (dokładny model to 745xl)
    • Przez lidka25495
      Witam . może ktoś mi pomoże otóż posiadam new holland td 5050 i chodzi mi o kalibracje skrzyni czy rewersu mechanicznego. jak to zrobić i czy da się samemu ?? jak włączam rewers np do przodu czasami jest szarpnięcie tak jakby ciągnik nie był dobrze wysprzeglony i słychać zgrzyt w skrzyni, ale nie zawsze się tak dzieje .skrzynia to Synchro Shuttle 12 na 12 ...  szukałem w instrukcji ale tego nie ma może obędzie się bez serwisu , a jeśli ktoś wie to niech da znać ile kosztuje taka kalibracja w serwisie .proszę o pomoc i z góry dzięki koszt
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670