Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    264

Koło Hrubeszowa to I i II klasa ziemi, jedne z najlepszych w kraju

ravoj    45

co nie znaczy, że nie trzeba o nie dbać. :)

KlimekPL    123

<p>I na takich ziemiach to mozna sie zaczac bawic w rolnictwo, 7,5 tony pszenicy bez szczegolnych nakladow na poczatku kariery w tym zawodzie czlowieku czysty zysk, mi nawet doplaty nie bylyby potrzebne przy takich wynikach. Ja tak samo jak ty zaczynam od niedawna bujac sie w uprawie zbóż, nikt mi nic nie dal i wszystko sobie kupuje sam, nawet ziemi nie mam swojej tylko same dzierzawy. Problem tylko u mnie jest taki, ze ja mam IV-VI klase wszedzie, zbyt wiele zalezy od deszczu a i jak gadam z niektorymi zeby wziac cos w dzierzawe to oni doplaty chca brac, a niech sami sobie ten piach przewalaja bo ja jestem w stanie zrobic wynik ekonomiczny nawet na V klasie ale nikt nie bedzie bral 100% doplat za moja ciezka prace i wklad finansowy i ogromne ryzyko jakim jest uprawianie piasku. Naprawde ci Ravoj zazdroszcze sytuacji i ziemi przede wszystkim, ja walcze na tym co mam i jak na razie 5 ton zyta to moj rekord na ugorze. Tez chcialbym zyc z rolnictwa ale wszystko wskazuje na to ze moze to byc jedynie zajecie po godzinach i ciagle trzeba bedzie tyrac u przedsiebiorcow.</p>

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Cieszę z  moich gleb, ale ja nie mam możliwości nic dokupić, bo 1 hektar dawno przekroczył  u nas cenę 55 000zł a miejscami jak się kilku większych zejdzie to dają po 70 000zł za 1 hektar, więc nie mam do nich startu. Oni na VAT to idą w koszty jak się da. 

Wracając do tematu jest dziś ciepło i zapowiada się ciepły tydzień, pszenica ma 3 rozkrzewienia nie więcej, chcę dziś pojechać i dokarmić pszenicę takim roztworem wodnym:

mocznik 5%,

Siarczan magnezu 2%,

bor i magnez po 5g,

Cynk, Miedź, Żelazo i mangan po ok. 50g/ha,

600g fosforu

500ml chlorku chloromekwatu  

(dla ciekawych koszt: 60zł/ha)

na koniec fazy krzewienia na T1 przygotowałem identyczny zestaw, plus oczywiście Modus ,  Tilt  i Prochloraz. 

Czy poza małymi dawkami widzicie jakieś niedociągnięcie?

P.S.dawki małe, bo niedługo będzie powtórka. 

Edytowano przez ravoj

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Kulawy to pisz i nie placz po to tu jesteś. Za mało mocznika, wiem, wcale nie miałem go dawać ale worek mi został

Edytowano przez ravoj

gwozd    101

No mocznika można dać nawet do 20% ale nigdy nie stosowałem aż tyle. Jeżeli sypnąłeś N to po co dawać dolistnie. Siarczanu Mg siedmiowodnego daje zawsze 5% i jest ok. 

W zeszłym roku moddus (zamiennik) w zupce przypalił mi lekko pszenicę i jęczmień. W tym roki mam zamiar rozdzielić regulatory z fungicydami i odżywianiem na 2 zabiegi

ravoj    45

Już myślałem że coś mocno spierdolilem tak Kulawy wyskoczył. Uff

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Dałem małe dawki bo zaraz będzie powtórka, pierwsze dokarmianie podzielilem na pół po prostu skoro jadę z CCC. Czemu płakać? Co się miał mocznik zmarnować

Edytowano przez ravoj

jahooo    264

A to moja pszenica ozima - odmiana Natula, kwalfikat, około 165kg/ha, wysiana około 10 października.

4 marca dostała pierwszą dawkę saletry, miała wówczas po 3 liście, tak wygląda dziś

post-39274-0-83336100-1490629594_thumb.jpg

post-39274-0-73806800-1490629626_thumb.jpg

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Tak to wygląda
To też natula

post-186700-0-08826400-1490631035_thumb.jpg

post-186700-0-07187700-1490631302_thumb.jpg

Edytowano przez ravoj

dzidzia202    1

Próbowałem dziś z 1 dawką nawozu na pszenice porażka 2 przejazd C360 utopiona. Jak jechałem Fendem wyciągnąć kolein narobiłem że ho ho.. dlatego nadal czekam:(  i tak chodziłem po polu to gdzieś za tydzień dopiero chyba wjadę. a pole na którym jest żyto to wchodzę w gumkach i się topie masakra jakaś.

Artis    14

50-70tyś to czasami u nas o 4 kl ziemi się biją...

ravoj    45

ravoj, kiedy siałeś swoją ?

dokładnie 25 września

Nie mogę uwierzyć jak w 3 dni jej przybyło, miała trzy rozkrzewienia, teraz bez trudnu liczę po 4, może cholera niepotrzebnie dałem CCC. Trudno zobaczymy. Będę szedł na rekord jak Kula. (żart)

Yankess    3
Dokrzewiać czy nie? Ostroga siana 15.10. Jeśli tak to 1l ccc czy coś jeszcze do tego dorzuciś np siarczan? Druga kwestia taka, że muszę jechać herbicydem, czy mogę pojechać dzień po ew dokrzewianiu? Ta sama sytuacja dotyczy Arkadii sianej w tym samym dniu. Za odpowiedź będę wdzięczny.

gwozd    101

Ładne macie te pszenice. Moja wygląda gorzej ale poprawia się z dnia na dzień od sypania saletry

KULAWA_KOZA    88
Napisano (edytowany)

dokładnie 25 września

Nie mogę uwierzyć jak w 3 dni jej przybyło, miała trzy rozkrzewienia, teraz bez trudnu liczę po 4, może cholera niepotrzebnie dałem CCC. Trudno zobaczymy. Będę szedł na rekord jak Kula. (żart)

Ravoj gęstą masz te pszenice albo tak fotka wyszła.Jak ją nie skrócisz z 2x to położy się przy pierwszym większym deszczu.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

ravoj    45

Dokrzewiać czy nie? Ostroga siana 15.10. Jeśli tak to 1l ccc czy coś jeszcze do tego dorzuciś np siarczan? Druga kwestia taka, że muszę jechać herbicydem, czy mogę pojechać dzień po ew dokrzewianiu? Ta sama sytuacja dotyczy Arkadii sianej w tym samym dniu. Za odpowiedź będę wdzięczny.

Mi nie wolno udzielać rad bo głównie piszę bzdury się nie znam. :)

Ja  bym sprawdził obsadę a później ile jest rozkrzewień i obserwował, jeżeli od kilku dni miałbym  słabo rozkrzewioną, po 2-3 rozkrzewienia to dałbym taki zestaw jak wcześniej albo mocniejszy, a jak przybywa rozkrzewień i obsada dobra to ok.

Ostatnią lustrację Natuli robiłem w czwartek i podjąłem decyzję o dokrzewieniu. Dziś jak wjechałem z opryskiwaczem stwierdziłem, że jest całkiem dobrze, ale co miałem zrobić, opróżniłem zbiornik.

lukaszm    10
Napisano (edytowany)

Czy izoproturon zwalczy miotłę w fazie krzewienia? Bo pogoda niepewna, a działa on w niskich temperaturach i zastosowałbym go jutro. Proszę o opinię na ten temat.

Edytowano przez lukaszm

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Ravoj gęstą masz te pszenice albo tak fotka wyszła.Jak ją nie skrócisz z 2x to położy się przy pierwszym większym deszczu.

odpowiadałem Ci na posta jak go zmodyfikowałeś i wyjebaoooo mnie z forum razem z moimi wypocinami.

Dziś pszenica wygląda całkiem inaczej niż w czwartek, wygląda jakby dostała kopa, Pierwszy azot poszedł 7 marca ale było zimno i nie było widać efektu, potem RSM rozlany 17 marca i faktycznie widzę dziś, że się rozkrzewiła. Nie wymagała chyba dokrzewienia, na szczęście nie posłuchałem kogoś z forum, co kazał 2l Antywylegacza dać na 1 ha i dałem tylko 600ml chlorku chloromekwatu, także może jej nie zaszkodzi. (ty Kulawa Kozo nie kazałeś dać 2 litry? :ph34r:, bo zamopniłem kto)

Osada wyszła mi 328na m.kw więc chyba nie jest gęsto,

W planie mam na T1 CCC 1 litr plus Modus i na flagowy sam Modus 0,4,L/ha, to może jej nie położy. Byłoby głupio, bo ona rośnie przy drodze wojewódzkiej Chełm-Hrubieszów i w cholerę ludzi wie, że to moje.

Raz jak miałem tam fasolę, to o komosie dowiedziałem jak byłem na wakacjach, bo zaczęli dzwonić, że jakieś świerki mi rosną.

Edytowano przez ravoj

Vasyl93    0

Siema  mam posianą pszeniczke na dwóch kawałkach jeden kawałek 2ha jest pod lasem i troszkę sie sarenki pojadły a na reszta obstała dałem 4  marca  I dawke saletry 34% 200kg i  tam gdzie była troszke podjedzona nie umie sie jakość zabrać reszta idzie jak szalone 4 rozkrzewienia i sie ciemna zrobiła a reszta troche słabawo  teraz nie wiem czy  na podgryzione dać jeszcze saletry 100kg czy dać roztwór moncznika 15% i siarczan 5%  

Maximusss    1

Zakupiłem dzis opryski już. Nomad plus Mustang forte powinno zadziałać, a do skracania zaproponowano mi Shorti 725 SL. Stosował ktoś może taki środek ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.