Skocz do zawartości

Polecane posty

jahooo    263
Napisano (edytowany)

Tak, bardziej obawiałbym się po lancecie. Ewentualnie Chwastox Turbo plus Starane albo jakiś jego generyk.

Edytowano przez jahooo

king12    1

Przyszedl do mnie dzis kumpel jego znajomy ma sklep ze srodkami i tak mu doradzl

dicurex 500sc 2,2

shorti725sl 0,7

moxa250ec 01do0,15

siarczan magnezu 7kg

rosasol 2kg

mondatak0,8

wszystko wymieszac i tym poleciec jak tylko w nocy niebedzie spadac ponizej 5 dodam ze przenice ma ladna po 3 rozkrzewienia planuju 170kg N dac i liczy na 7t co myslicie jak z waszej strony to wyglada bo mi zyc niedaje z gory dzieki i pozdro

To moze ten wlasciciel sie poprostu niezna bo ja tez balbym sie takiego mixa walnac na pole

michax    2

Co polecacie na do krzewienie pszenicy i pszenżyta? Jakie mikro elementy muszę podać?

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Co polecacie na do krzewienie pszenicy i pszenżyta? Jakie mikro elementy muszę podać?

o cofnij dwie, trzy  strony wstecz, polemizowaliśmy o tym. 

plonowany    0

Witam , na pierwszą dawkę dałem saletrę amonową Zaksan czy na drugą  dawkę  można by dać to samo czy też lepiej Pulan i czy po dwóch tygodniach można już zasilać drugi raz ?

Pawel2678    4

Przyszedl do mnie dzis kumpel jego znajomy ma sklep ze srodkami i tak mu doradzl

dicurex 500sc 2,2

shorti725sl 0,7

moxa250ec 01do0,15

siarczan magnezu 7kg

rosasol 2kg

mondatak0,8

wszystko wymieszac i tym poleciec jak tylko w nocy niebedzie spadac ponizej 5 dodam ze przenice ma ladna po 3 rozkrzewienia planuju 170kg N dac i liczy na 7t co myslicie jak z waszej strony to wyglada bo mi zyc niedaje z gory dzieki i pozdro

I pewnie dziwnym zbiegiem okoliczności wszystkie te preparaty ma u siebie w sklepie ;)

loquito    14

Według Was 590zl brutto za Lancet 1kg to dobra cena?

ravoj    45

normalna cena, niemal wszędzie w mojej okolicy 200g tego środka kosztuje 120zł.

master20002    157

I po tej mieszaninie rzepak można siać bez problemu ?

Przeważnie mam rzepaki po pszenżycie pryskanym lancetem i jest w porządku.

Według Was 590zl brutto za Lancet 1kg to dobra cena?

Dobra, Najtaniej u siebie znalazłem po 620 brutto za kg.

masa24    55

czym opryskac chwasty zeby zwalczyc lub przyhamowac perz?  apyros sie sprawdzi?  z czym apyros polaczyc zeby zwalczyc rowniez miotle i dwuliscienne?

jahooo    263

Apyros tylko wstrzyma , po żniwach Roundup

masa24    55

no ok ale co jeszcze dodac do apyrosa zeby przyhamowac perz i zwalczyc dwu i miotle?

no ok ale co dodac do apyrosa zeby jeszcze zwalczyc miorle i dwuliscienne?

ravoj    45

a CPU ? podziała i  nie boi się chłodów, nie można dodać chlotoluronu?

jahooo    263

Myslę że zamiast Apyrosa lepszy bedzie Attribut

masa24    55

i co np attribut + granstar?  60 g atributa czy 100 ?  jakie macie doswiadczenai z tym

inwa2    0

Witam. Nie pryskałem pszenicy na jesieni bo nie dało rady wjechać w pole siałem na polu gdzie nie ma melioracji. Teraz chcę prysnąć Tolurexem 3L/ha i do tego coś na dwuliścienne tylko co?. Doradzi może ktoś co do tego Tolurexu dodać. Koledzy odsprzedam 5L Modusa kupiłem w tamtym roku ale, nie sieje teraz dużo pszenicy ponieważ próbuje sił w warzywach więc leży nie otwarty. pisać na priv cena sporo niższa niż w sklepie.

slonju77    12
Napisano (edytowany)

attribut 60 g +CHWASTOx EXTRA 3 litry ,nie wolno siać rzepaku

Edytowano przez slonju77

mds212    151

Posiałem pszenice dzis jarą ale chyba za malo troche mi sie wysiało, Materiał kwalifikowany celowałem w 200kg/ha a wysiało sie około 170kg/ha, tak to ejst jak sie nie chciało zrobic próby kręconej. MTN 45g czy to nie ejst troche przy rzadko jak na pszenice jarą?

koczas    54
Napisano (edytowany)

Podaj zdolność kiełkowania, może być przyrzadko zakładając 450 roślin na metrze co w naszych rejonach jest takim optimum raczej.

A tak w ogole to skąd ty taką pszenicę jarą grubą wytrzasnąłeś? Wszystkie z którymi się spotkałem miały 38-39 gram, nawet Harenda z TopFarms 39.

Edytowano przez koczas

mds212    151
Napisano (edytowany)

98%

Pszenica serenada HR strzelce

Edytowano przez mds212

warchest    46

centralna polska moze jutro sie wyjedzie na 1 dawke w pszenicy saletra pojdzie

koczas    54

98%

Pszenica serenada HR strzelce

Zakładając normę wysiewu 400 roślin na metr co dla mnie jest trochę za mało w naszych rejonach, to powinieneś wysiać 184 kg na hektar. Więc będzie trochę za rzadko, ale nic nie poradzisz, grubsze ziarno będzie.

Chyba, że policzyłeś ile wysiałeś a robiłeś ścieżki technologiczne to dolicz jakieś bite 15 kg na hektar to zmieścisz się w normie. Na przyszłość patrz na etykietę i przelicz norma*mtz/zk i próba kręcona.Niby to czasu zajmuje, ale chyba warto bo robimy sami sobie krzywdę już na starcie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.