Skocz do zawartości

Polecane posty

Kula07    139

Czemu uważasz, że mi trzeba w tonach?

Dziś miałem dostawę, łącznie 650kg nawozów dolistnych + siarczan magnezu.

Jakie konkretnie mikro masz zawarte?

ejczbio    24

Kula jakbyś miał chwilę i ochotę możesz zrobić rozpiskę co planujesz z odżywkami, fajny temat się zrobił

ravoj    45

Czemu uważasz, że mi trzeba w tonach?

Dziś miałem dostawę, łącznie 650kg nawozów dolistnych + siarczan magnezu.

Jakie konkretnie mikro masz zawarte?

Kula, wczoraj obejrzałem wszystkie Twoje filmy przed spaniem, poza szaleństw motorowych, bo akurat lubię co innego. John Deere  6620 musi na siebie zapracować, więc mniej więcej domyślam się jaki areał obsiewasz. 

A rozpiskę mikro masz na stronie 

http://dr-green.pl/zboze-1/

klikasz technologia uprawy. 

Na worku napisane jest dokładnie to samo. Sam się dziwię co do tych ilości mikro i nie wiem czy za dużo to nie zdrowo, czy to tylko jakiś chwyt marketingowy. 

Wiadomość z agroFakt.pl

losktos    120

W jakiej fazie najwcześniej jechac CCC na dokrzewienie?

tak aby korzenie przybyszowe miały długość nie mniejszą niż 4 cm

piotr30piotr    64
Napisano (edytowany)

25/27 - 1kg Mn     17zł               140g

- 0,5 kg Cu  9zł                 50g

- 0.05l Mo   2,5zł                5g

31/32 -0,3l B         5zł                  15g

-0,6kg Zn    12zł                60g

-0,05l Mo     2,5zł               5g

39/49-0,3l B         5zł                   15g

-0,5kg Cu    9zł                    50g 

61/65-0,3kg Zn     6zł                   60g

--------------------------------

68zł                400g

mikro z ADOB

Edytowano przez piotr30piotr

Kula07    139

Kula jakbyś miał chwilę i ochotę możesz zrobić rozpiskę co planujesz z odżywkami, fajny temat się zrobił

Proszę bardzo.

Po ruszeniu wegetacji (w sumie to mógłbym już to zrobić, jadę na produktach Caldeny):

- Agravita Cu Fast 0,3kg/ha;

- A. Mn Fast 0,5kg/ha;

- MgOSO3 10kg/ha

- A. Molibden 20g/ha.

Liść podflagowy:

- A. Complete 2kg/ha;

- MgOSO3 5kg/ha

Kłoszenie:

- A. 70.

lukasz1995    39

pszenica jara jeszcze nie posiana.... mokro i nie idzie wjechać. Duża będzie różnica w plonie ja jeszcze koło tyg bedzie trzeba czekać?

Też jeszcze nie zasiałem,w tamtym roku siałem końcem marca i była i w tym też tak posieje

ravoj    45
Napisano (edytowany)

25/27 - 1kg Mn     17zł               140g

- 0,5 kg Cu  9zł                 50g

- 0.05l Mo   2,5zł                5g

31/32 -0,3l B         5zł                  15g

-0,6kg Zn    12zł                60g

-0,05l Mo     2,5zł               5g

39/49-0,3l B         5zł                   15g

-0,5kg Cu    9zł                    50g 

61/65-0,3kg Zn     6zł                   60g

--------------------------------

68zł                400g

mikro z ADOB

większość z adoba to forma płynna

Czytałem i oglądałem  filmy i tam wychodziło,  że tej formy profesjonaliści nie używają, tylko formę krystaliczną, Tę formę też poleca  kolega, którego lubię słuchać, bo widać że uważał na studiach. 

Proszę bardzo.

Po ruszeniu wegetacji (w sumie to mógłbym już to zrobić, jadę na produktach Caldeny):

- A. Mn Fast 0,5kg/ha;

- MgOSO3 10kg/ha

- A. Molibden 20g/ha.

Liść podflagowy:

- A. Complete 2kg/ha;

- MgOSO3 5kg/ha

Kłoszenie:

- A. 70.

fajnie Kula, że wiesz co podać i możesz sam dopasować mikro do potrzeb, szacun.  Niestety ja muszę polegać na tym, co producent zaleca. Jakby mi przyszło złożyć taki zestaw z Caldeny, to nie wiem czy do września coś bym ułożył. 

Edytowano przez ravoj

piotr30piotr    64
Napisano (edytowany)

bor i molibden w płynie reszta krystaliczna , bor mógł też być w proszku ale w płynie lepiej sie rozpuszcza

Edytowano przez piotr30piotr

ravoj    45
Napisano (edytowany)

bor i molibden w płynie reszta krystaliczna

a to sorry, zwracam honor

A u Ciebie Kula to wychodzi o wiele więcej Mikro niż u mnie, prawie trzykrotnie więcej, bo np Cu masz 300g na ha a z greena będzie 100g/ha / Ty masz molibdenu 7.9 g/ha a w green tylko 1g/ha 

jak to cenowo wychodzi? 

Edytowano przez ravoj

ogar118    62

Czyli oglądałeś agrobloga, tyle...

Ja daję Yara vita zboża 

0,5 L przed zimą + 0,2 l jakiegoś boru

1 L na kolanko 

1 L w okolicy flagi

Do każdego zabiegu 5 kg siarczanu tylko na kłos 10 kg siarczanu

Wychodzi około 100 zł/ha

Proszę bardzo.

- A. Mn Fast 0,5kg/ha;
- MgOSO3 10kg/ha
- A. Molibden 20g/ha.

Liść podflagowy:
- A. Complete 2kg/ha;
- MgOSO3 5kg/ha

Kłoszenie:
- A. 70.

Jaki koszt tej imprezy?

Kula07    139

Też ciągle słucham porad innych, nie jestem alfą i omegą. Na szczęście mam kogo się doradzić.

Moje nawożenie to koszt ok 110 zł brutto/ha.

ravoj    45

Czyli oglądałeś agrobloga, tyle...

Ja daję Yara vita zboża 

0,5 L przed zimą + 0,2 l jakiegoś boru

1 L na kolanko 

1 L w okolicy flagi

Do każdego zabiegu 5 kg siarczanu tylko na kłos 10 kg siarczanu

Wychodzi około 100 zł/ha

Jaki koszt tej imprezy?

prawda, agrobloga też... kulobloga i inne .... Czytałem też artykuł, ale nie mogę go znaleźć i jak wspomniałem tak radzi  jeden z najlepszych producentów jakich znam osobiście. 

Też ciągle słucham porad innych, nie jestem alfą i omegą. Na szczęście mam kogo się doradzić.

Moje nawożenie to koszt ok 110 zł brutto/ha.

ciekawe czy w moich stronach gdzieś to kupię, bo nigdzie nie widziałem tych produktów, może za rok pójdzie Caldena, albo na buraka wezmę. Bo faktycznie 10 razy więcej mikro i sporo taniej 

masa24    55

kula ile masz sztuk na m2 pszenicy ze celujesz po 6-8 rozkrzewien

Kula07    139

Nie celuje w 6-8, tylko tyle mam (na części plantacja) po jesieni.

masa24    55
Napisano (edytowany)

ale jaka obsade przyjales podczas siewu ?  i z ilu klosow na m2 bedziesz zadowolony?

i jak myslicie,  medax top w dawce 1 l starczy w pszenicy prowadzonej na 6-7 ton?

Edytowano przez masa24

ravoj    45

Nie celuje w 6-8, tylko tyle mam (na części plantacja) po jesieni.

zazdraszczam Ci tych 6-8, pszenica musiała mieć idealne warunki na jesień.

masa24    55

no wlasnie nei wiem czy jest czego zazdroscic.  bron boze nei atakuje , nie jestem zadnycm fachowcem

ale w tym roku staram sie prowadzic lan zeby bylo tak 700-1000 klosow nie wiecej.  obsada 350  i 2,3 pedy na roslinie.   niby wtedy jest optymalnie a zbyt gesta pszenica to chyba mniej optymalne rozwiazanie.  

ravoj    45

no musi mieć mniejszą, nie wiem, ja mam obsadę 350 i wydaje się gęsto, mam po trzy rozkrzewienia i zobaczymy co z tego będzie Może faktycznie lepiej po 3-4 przy tej obsadzie,  ale jak ktoś ma obsadę 180  to trzeba 6-8 rozkrzewień. I tu i tu kłosów wyjdzie podobnie. Mniejsza obsada ma wiele plusów.  Nie wiem  jaką obsadę ma Kula, ale jeżeli 350 (Arkadia)  to razy 8 rozkrzewień i większość dotrwa do kłosa  (chociaż tak nie będzie) to wychodzi 2500 kłosów - kosmos, więc myślę, że  ma mniejszą obsadę, a może się mylę,

Pasjonata    3

Panowie, a czy przy skracaniu mogę zastosować taka mieszankę plonvit Z 1,5l siarczan 7 wodny 15kg mocznik 30kg plus 2l antywylegacza wydatek cieczy ok 300l na ha?

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Pewnie, że przy takim rozkrzewieniu robi się chora obsada bo w granicy 1800 źdźbeł/m2 a na plon rzędu 7-8t wystarczy 700, ja po prostu idę na rekord :D

Teoretycznie, przy zajebiaszczo sprzyjających warunkach, odpowiedniej ochronie i nawożeniu to łan mam 10t+

Więc, może warto spróbować postarać się o taki plon, skoro jesienią wszystko było zrobione w punkt, ochronę mam przygotowaną z najwyższej półki, nawożenie też ponad 200N/ha (a zawsze mam kilka ton nawozu na zapas więc mógłbym je zwiększyć). Zostaje tylko jeden, najwazniejszy czynnik plonotwórczy - woda. Jak na razie jej nie brakuje ale co będzie później?

Edytowano przez Kula07

ravoj    45

Pewnie, że przy takim rozkrzewieniu robi się chora obsada bo w granicy 1800 źdźbeł/m2 a na plon rzędu 7-8t wystarczy 700, ja po prostu idę na rekord :D

Teoretycznie, przy zajebiaszczo sprzyjających warunkach, odpowiedniej ochronie i nawożeniu to łan mam 10t+

Więc, może warto spróbować postarać się o taki plon, skoro jesienią wszystko było zrobione w punkt, ochronę mam przygotowaną z najwyższej półki, nawożenie też ponad 200N/ha (a zawsze mam kilka ton nawozu na zapas więc mógłbym je zwiększyć). Zostaje tylko jeden, najwazniejszy czynnik plonotwórczy - woda. Jak na razie jej nie brakuje ale co będzie później?

Trzymam kciuki, pozostaje dobrze ją skrócić, i nie ma co oszczędzać, bo taki łan będzie bardziej podatny na wyleganie i oczywiście fungicydy górna półka, bo łan mniej przewiewny i cholerstwo może się szybko rozprzestrzeniać. No i woda oczywiście. Pamiętaj o temacie, wrócimy do plonu w sierpniu, może jakiś filmik wrzucisz. 

można pryskać lancentem jak w dzień jest 12 15 stopni a w nocy leki przymrozek

ja bym się wstrzymał, bo jego działanie będzie ograniczone  i spowolnione, albo w ogóle nie zadziała. Na etykiecie masz napisane, że minimalna temperatura dobowa nie może być niższa niż 5 stopni C, więc pomyśl i sam zdecyduj, to drogi środek.  

ja w tamtym roku dawałem 2l CCC i pięknie rozkrzewiło.

czyli 1440 g chlorku chloromekwatu  na hektar? trochę sporo jak na  rozkrzewienie? na pewno tyle dałeś, w jakiej fazie?

matiROL    1

sory że nie pod wątkiem ale nie wiem jak odpowiadać na konkretne pytanie . Mam kilikac na cytuj czy na multicytowanie?

Pytalem o Axial Komplet Paka- sprobuje w tym roku, kupilem 2 pudelka czyli powinno być na 4 hektary. Bede stosował na pszenzyto i jeczmien. W sklepie powiedzieli ze lapie wszystko i jedno i dwiliscienne, bo w srodku jest axial komplet i metsulfuron. JA mam problem z miotlą, chabrem , fiolkiem, przytylią i makiem, czasem rumianki wylażą. Powinno zwalczyć to wszytsko ale zobaczymy jak bedzie. Kosztował tyle cobizonlukaszZ056 napisał, czyli 150 na ha.  Jak zastosuje tego paka to napiszę jak zadziałał. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.