Skocz do zawartości

Polecane posty

mat22889    11

pszenica jara jeszcze nie posiana.... mokro i nie idzie wjechać. Duża będzie różnica w plonie ja jeszcze koło tyg bedzie trzeba czekać?

ravoj    45

Kula, Tomek i Ogar. Znalazłem artykuł mówiący o tym, że rolnicy coraz częściej do RSM dorzucają mikroelementy, które również działają doglebowo. To prawda? można RSM wymieszać z nawozem dolistnym mikro czy trzeba szukać mikro doglebowych, o ile są. W dolistnych przecież są aminokwasy albo chelaty jako nośniki, przemytniki mikro dla roślin i czy to nie ma wpływu na przyswojenie mikro z gleby? 

20CBR12    47

Patrz ile masz substancji aktywnej w litrze środka bo jest sporo produktów na rynku które zawierają różną ilość ccc, u mnie szło tylko mikro bez fosforu

Wiadomość z agroFakt.pl

ravoj    45

Patrz ile masz substancji aktywnej w litrze środka bo jest sporo produktów na rynku które zawierają różną ilość ccc, u mnie szło tylko mikro bez fosforu

ile powinno się dać czystego CCC na hektar na dokrzewienie? Ja muszę dać fosfor z przyczyn znanych niektórym na forum (wstyd) 

20CBR12    47
Napisano (edytowany)

Ja się spotkałem z przedzialem od 325-600 gram ccc na ha w zależności od "kondycji" pszenicy

Edytowano przez 20CBR12

KULAWA_KOZA    88

ile powinno się dać czystego CCC na hektar na dokrzewienie? Ja muszę dać fosfor z przyczyn znanych niektórym na forum (wstyd) 

ja w tamtym roku dawałem 2l CCC i pięknie rozkrzewiło.

pablo6234    0

Panowie polecicie coś na fiołka polnego i bodziszka drobnego w pszenicy ozimej   myślałem lancet  ale mam słomę zbierać i nie da rady      huzar dalby sobie z tym rade? jak nie to co polecacie...

krzysztofsb    3

myslisz ze mocznik i siarczan tez moze do tego isc czy odpuscic?

co do fiolka metsulfuron powinien poradzic

mich18    25

Panowie co powiecie o odżywkach dr green na pszenice,na pierwszy zabieg zalecają dr green zboża+dr green start to troche drogo wyjdzie,może zastosować dr green zboże w dawce 2 kg na ha będzie dobrze ?

Renault85-15TX    167

myslisz ze mocznik i siarczan tez moze do tego isc czy odpuscic?

co do fiolka metsulfuron powinien poradzic

Możesz śmiało dodać nie raz tak mieszałem 

loquito    14
Napisano (edytowany)

Według mnie to na 1-kolanko dać 1,5kg i jak coś to jakiś kristalon np żółty, a później na liść flagowy 0,5kg dr green zboże i np. kristalon niebieski. Bo te mikroelementowe dr green wychodzą fajnie cenowo ale te z makro to już sporo drożej niż kristalony. 

Edytowano przez loquito

koczas    53

Ok. 500 zł/3 kg brutto.

Zależy gdzie, Chemirol niecałe 160 zł za kg, agrolok 162 zł za kilogram brutto, więc jeszcze na flaszkę zostanie, biorąc w paczce 3 kg.

mich18    25

To na pierwszy zabieg tylko kristalon żółty?

loquito    14

Bo mówiłeś o Dr Green start czyli azot+fosfor a podobnym nawozem dolistnym do niego jest Kristalon Zółty który jest głównie azotowo fosforowy i kristalon wyjdzie raczej cenowo korzystniej. I do tego kristalonu dodać Dr Green Zboże, wydaje mi się że 1,5 kg jest dobrą dawką. No ja tak bym zrobił ale nie każdy tak musi ;) 

ravoj    45

ccc+ kristalon zolty i mikro nie bedzie problemow

mam dolistne dr greena, też krystaliczne  i tez  na aminokwasach i chelatach,  nie wiem ile w tym prawdy, ale mają o wiele większe stężenia mikro i makro, bynajmniej tak wynika z etykiet 

Kula07    137

Kula, Tomek i Ogar. Znalazłem artykuł mówiący o tym, że rolnicy coraz częściej do RSM dorzucają mikroelementy, które również działają doglebowo. To prawda? można RSM wymieszać z nawozem dolistnym mikro czy trzeba szukać mikro doglebowych, o ile są. W dolistnych przecież są aminokwasy albo chelaty jako nośniki, przemytniki mikro dla roślin i czy to nie ma wpływu na przyswojenie mikro z gleby?

Sam nie praktykowałem to się nie wypowiem.

Co do moich pszenic, to połowa plantacji wcześniej siana po jesieni ma 6-8 rozkrzewień. A te później 3-4.

loquito    14

A później jak chcesz zrobić zabieg na liść flagowy podobny to tego co zaleca Dr Green to według mnie można dać Dr green zboże 0,5kg i dodać do tego zamiast Dr Green energy czyli azot+potas dać Kristalon Niebieski który to również ma podwyższoną ilość azotu i potasu ale kristalon wyjdzie cenowo lepiej. Ale ja tu ekspertem nie jestem na tym forum ;)

ravoj    45
Napisano (edytowany)

Bo mówiłeś o Dr Green start czyli azot+fosfor a podobnym nawozem dolistnym do niego jest Kristalon Zółty który jest głównie azotowo fosforowy i kristalon wyjdzie raczej cenowo korzystniej. I do tego kristalonu dodać Dr Green Zboże, wydaje mi się że 1,5 kg jest dobrą dawką. No ja tak bym zrobił ale nie każdy tak musi ;)

też właśnie porównałem dr green z kristalonem, Mikroelemntowe dr green wychodzą o wiele lepiej a  makro są podobne, tylko nie znam ceny tych z YaraMila.  Dr green start cena 1kg wynosi 16.5 brutto,  1kg  energy 14,5 brutto,   1kg  zboża - 19.5 brutto, i  1kg  Quality również 19zł butto. Dawki na hektar są podobne do Kristalona żółtego, czy niebieskiego. W dr green start jest więcej fosforu niż w  Kristalonie  żółtym. Dlatego zdecydowałem na kompleksowe odżywianie dr green. Wyszła mi cena 1ha kompletnego - 175 brutto dr energy, nie znam cen  Kristalonów niestety, bo w okolicy nie mają. W moich stronach ludzie jeszcze nie wiedzą, że azot ma trzy formy w nawozach a co mówić o dokarmianiu dolistnym. Znam tylko dwóch porządnych producentów po odpowiedniej szkole, którzy się znają. Oni stosują Kristalony ale mówią, że te z greena też są ok, ale w YaraMila mają upusty, jak bierze 2,5 tony odżywek. 

A co do moich fotek, - widać tam chorobę czy przesadzam. 

Edytowano przez ravoj

Kula07    137
Napisano (edytowany)

175zł/ha to nie jest mało za odżywki.

Co masz konkretnie w tej cenie?

Edytowano przez Kula07

ravoj    45
Napisano (edytowany)

dawki na 1 hektar:

Na krzewienie  

2 kg zboża, plus 2 kg start   (430,5 g mikroelementów w  2 kg nawozu,  240 g azotu i 1200 g fosforu w 2 kg nawozu) (mi pasuje bo fosforu będzie brakowało) 

koszt ok. 68zł brutto 

na 1-2 kolanko:

1 kg zboża, plus 2 kg energy ( kolejne 215,5 g mikroelementów,  200 g azotu i 800 g potasu w 2 kg nawozu)

koszt ok. 47zł 

Na liść flagowy :

0,5  kg dr green zboża i 2 kg Quality ( 108,75 g/kg mikroelementów  1000 g fosforu i 680 g potasu w 2 kg nawozu

koszt 48zł brutto 

to w sumie nawet jakieś 163zł. 

Do wszystkiego siarczan 7wodny i możliwość mieszania z ŚOR - gwarancja producenta. tylko trzeba zachować kolejność mieszania. 

Poza tym ja mam ceny zwykłe bo jestem wsza małorolna, dla większych odbiorców można wynegocjować 8% plus dwie płatności do 15 maja i 18 sierpnia  - Ty Kula odejmij od tego 10 %, bo przecież Tobie w tonach trzeba. 

A jak wychodzi cenowo Kristonal na ha? 

Edytowano przez ravoj

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się