Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

kamilc017    32
Napisano (edytowany)

Mocznik ja bym już sypał na II dawkę. Ja lece około 3 kwietnia z saletrą.

Edytowano przez kamilc017

knoro93    167

Wy tu mówicie o 2 a u nas cieżko z 1 dawka. Tylko na  suchszych działkach da sie wjechac. Ja dobrze pójdzie do koca tygodnia posieje 1 dawke.

andrzej1988    102

Sam w piątek dopiero rozsiałem pierwsza dawke z przymrozkiem i to w zaniżeniu ciągnik dół wyrył na długości 10 metrów a tak to ok. Niektórzy w mojej okolicy jeszcze czekaja. To sobie poczekaja bo troche popadało i dalej ziemia mokra. Wiece trzeba bedzie czasu zeby to wyschło a pozniej wszystko na kupe wychodzi. Opryski na chwasty, zasilanie azotem, antywylegacze. Jakby nie przymrozek to bałbym sie wjeżdzać też

Wiadomość z agroFakt.pl

@soltys48. Co tu opisywać wiem tylko tyle że zboże należy siać jak jest ciepło i ziemia ma temperaturę w której ziarno zacznie kiełkować. I nie mów mi że to nie robi żadnej różnicy bo przykładowo zboże posiane w temperaturze np. 0 stopni wzejdzie po 2 tygodniach a siane w temperaturze np.8 stopni za tydzień. I te siane w zimnie wszystko nie zejdzie na pewno. Wiem bo pisałem że sialem tak kiedyś jedno i to samo zboże i tak było. Te dosiewane w kwietniu było piękne a te w marcu jak nie u rolnika tylko u dziada ;)

ogar118    62

15 marca to na owies rzeczywiście bardzo wcześnie... Siałeś swoim materiałem, zaprawionym, oczyszczonym? 

Ja najwcześniej siałem owies 13 lutego od momentu siewu do ukazywania się szpilek minęło 6 tygodni i żadnych braków w obsadzie nie stwierdziłem. Poza tym nie jest istotne to co dzieje się nad ziemią po wczesnych siewach tylko pod nią... 

Swoim, czyszczonym, zaprawionym, rok po centrali. Pod korzeń poszedł obornik na jesień na wiosnę 200kg polifoski 8 150kg saletrzaku. Tylko ziemia mieszana V,VI klasa może dlatego ale wątpię.

slonju77    12
Napisano (edytowany)

Planuje usunąć chwasty mieszanką Atributt+ Mustang. Co sądzicie?

Nie bedziesz mógł po attrybucie zasiać rzepaku w przyszłym roku,weż to pod uwagę

Edytowano przez slonju77

maniek20    71

ja posiałem w czwartek jarą i owies zobaczymy co z tego bedzie jak narazie pszenica z 29 lstopada pokazuje swoje ogniwo i powoli wybija  sie nad ziemię ale niestety zimno i cały czas za zimno jest na podkarpaciu żeby to wszystko ładnie się wybijało

slonju77    12

@soltys48. Co tu opisywać wiem tylko tyle że zboże należy siać jak jest ciepło i ziemia ma temperaturę w której ziarno zacznie kiełkować. I nie mów mi że to nie robi żadnej różnicy bo przykładowo zboże posiane w temperaturze np. 0 stopni wzejdzie po 2 tygodniach a siane w temperaturze np.8 stopni za tydzień. I te siane w zimnie wszystko nie zejdzie na pewno. Wiem bo pisałem że sialem tak kiedyś jedno i to samo zboże i tak było. Te dosiewane w kwietniu było piękne a te w marcu jak nie u rolnika tylko u dziada ;)

Według twoich wywodów trzeba czekać z siewami pszenicy a wtedy plony w d*p...Pszenice jarą można siać nawet w styczniu jeśli są do tego warunki a wtedy odwdzięczy Ci sie plonem takim samym jak zimowa albo nieznacznie mniejszym pomimo tego że ona długo nie wychodzi zbuduje o wiele większy system korzeniowy a co za tym idzie przekłada się to na plon u mnie Harenda juz posiana wczoraj ,wcześniej nie dało sie w pole wjechać bo bym wcześniej zasiał,jara póżno siana szybko przechodzi w kolejne fazy rozwojowe i nie da się tego nadgonić zadnym nawozeniem ,wczesny siew to najlepszy beznakładowy sposób na zwiększenie plonu 

KULAWA_KOZA    88

Mocznik ja bym już sypał na II dawkę. Ja lece około 3 kwietnia z saletrą.

Ty tak na serio? e66u4p5qdei6.gif

piotrdd    8

Drugą dawkę sypie się około 15 kwietnia, patrzyłem na zapiski z tamtego roku to dawałem 12 kwietnia tylko ja stosuje rsm   

kamilc017    32
Napisano (edytowany)

Ty tak na serio? e66u4p5qdei6.gif

Powaliło mi się z rzepakiem... Edytowano przez kamilc017

miwigos    84

Pod koniec tygodnia siejemy buraki ,a wy macie problem czy siać zboże

Jeśli ktoś stosował aminokwasy ,to jaka cena za litr i jaka dawke dajecie,bo mam oferte po 4 zł,w opakowaniu 1000 litrów,wydaje mi sie tanio

skywalker89    39

kurde zimno nic jakoś nie chce rosnąć a wy o drugiej dawce już myślicie? ja jeszcze pełnej pierwszej nie dałem, bo chciałem podzielić ze względu na pogodę, poszło najpierw 40kg n w saletrze kędzierzyńskiej, teraz na tygodniu doleje rsm ok 60kg n i tak samo rzepak.. a buraki to już abstrakcja, życzę udanej walki z zachwaszczeniem, bo w najbliższych kilku tygodniach nie będzie pewnie dobrych warunki dla buraków chybaże coś się zmieni z pogodą...

ravoj    45

kurde zimno nic jakoś nie chce rosnąć a wy o drugiej dawce już myślicie? ja jeszcze pełnej pierwszej nie dałem, bo chciałem podzielić ze względu na pogodę, poszło najpierw 40kg n w saletrze kędzierzyńskiej, teraz na tygodniu doleje rsm ok 60kg n i tak samo rzepak.. a buraki to już abstrakcja, życzę udanej walki z zachwaszczeniem, bo w najbliższych kilku tygodniach nie będzie pewnie dobrych warunki dla buraków chybaże coś się zmieni z pogodą...

a jak ja napisałem, że przez przymrozki warto podzielić pierwszą  dawkę N na dwie, to było wielkie halo i do dziś mam traumę. Tak się przejąłem że już cały azot startowy na polu. W sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo od trzech dni ciągle pada i mam już wszystkie zbiorniki deszczówki pełne.

warchest    44

a jak ja napisałem, że przez przymrozki warto podzielić pierwszą  dawkę N na dwie, to było wielkie halo i do dziś mam traumę. Tak się przejąłem że już cały azot startowy na polu. W sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo od trzech dni ciągle pada i mam już wszystkie zbiorniki deszczówki pełne.

dobrze ze u nas nie wysialismy azotu tylko na rzepak poszedl saletrosan a na zboza nic pojdzie dopiero saletra teraz to by nic nie dalo to

Kula07    139

Zanim Ty zaczniesz myśleć o kontynuacji rozsiewania nawozu to azot który podałeś wcześniej już będzie działał.

Pytanie, czy wykopywałeś rośliny razem z korzeniami?

ravoj    45

Zanim Ty zaczniesz myśleć o kontynuacji rozsiewania nawozu to azot który podałeś wcześniej już będzie działał.

Pytanie, czy wykopywałeś rośliny razem z korzeniami?

Kula - a to do mnie czy do Warchesta?

bo nie pamiętam żebym coś kopał, poza chwastami i pobieraniem próbek gleby.

Azot już u mnie na polu jak zalecaliście, to niech sobie tam działa, pszenica stoi jak stała, ale liczę, że wkrótce się ociepli i przestanie padać. Ktoś z Was pisał, że sypał przed jakimś śniegiem i potem pszenica była piękna, więc pewnie ma racje. I tak nie rozpoznam czy te 60kg azotu podziała czy nie, bo nie mam do czego porównać.  Jak dalej będzie tak padać jak pada, to na pewno pójdzie głębiej. Pszenica ozima ma 86% korzeni do 20cm, zaledwie 5% sięga tylko do 50cm to wolałbym żeby ten skubany azot daleko nie poszedł, na szczęście RSM to forma amonowa to może go tak łatwo nie wymyje.

I żeby nie było, że panikuję - jestem spokojny, nie panikuję. :)

Kula07    139

Panikujesz właśnie.
RSM mówisz to jaka forma?
W sumie pytanie było do kolegi Warchesta, ale i do Ciebie może być. W takim razie wykop pszenice, ładnie umyj korzenie i wtedy oceniaj czy rośnie czy nie. Bo to, że część nadziemna "stoi" nie oznacza, że roślina nie wznowiła wegwtacji.

piotrdd    8

ravoj gdzie ty mieszkasz że ci pszenica nie rośnie bo u mnie złapała 2 dodatkowe rozkrzewienia przez te 2,5 tygodnia  i fajnie wygląda  :D  co to za odmiana z słabym wigorem   :)  na pewno to lubelskie jest  <_<

ravoj    45

azot amidowy, saletrzany i amonowy - RSM

gwozd    101

Jestem bardzo zadowolony że w piątek udało się wysiać pierwszą dawkę. Po tych deszczach to trzeba będzie czekać ze 2tygodnie A teraz planuje drugą dawkę w postaci mocznika za 3 tygodnie. A jak będzie widać nowe przyrosty liści i odpowiednia temperatura pójdzie mikro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.