Skocz do zawartości

Polecane posty

Roki212    83

Koledzy pytanie do tych co siali pszenicę jarą Arabella jak gęsto siejecie ? bo własne doświadczenie to jedno, a zalecenia co innego...

masa24    55

witam ,   czym odchwaszczacie swoje pszenice wiosna?    ja mysle nad lancetem, ale nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie osobno mustang i axial. co myslicie??

i jeszcze jedno , na jednym polu moge miec klopot z perzem.  czy apyros faktycznie troche sobie z nim poradzi?  co ddac do apyrosa zeby zwalczyc komplet chwastow razem z miotla?

patron26    11

ja swoja arabelle posialem 250kg bo w tamtym roku posialem mniej i czesc zostala zjedzona przez ptaki mimo zaprawiania

Wiadomość z agroFakt.pl

Roki212    83

U siebie siewnik przy próbie kręconej ustawiłem na 230 kg jeszcze nie siałem pszenicy bo na pierwszy plan poszedł owies

KULAWA_KOZA    88

Panowie mam propozycje Capalo 5l za 500zł tylko że data ważności jest do końca lutego , a drugie 5l za 550zł a data ważności do końca marca.

Co jest wartny srodek jak jest miesiąc po dacie ważności?

kamilc017    32

Ja mam lancet juz z 2 lata po dacie ważności i będę go stosował w tym roku żeby się nie zmarnował.

wilhelm    401

@koza Ty w .uja walisz, czy o drogę pytasz...? Za takie pieniądze brałbym to, nawet jakby było 2 lata po śmiesznym, polskim "terminie ważności". W Niemczech te same ŚOR mają termin przydatności BEZTERMINOWY (chyba że wygasnięciu ulegnie rejestracja), a Ty pytasz czy warto kupić miesiąc po teoretycznym upływie terminu ważności... Jak nie chcesz tego brać, to podaja na pv namiar na tego dostawcę.. Wezmę bez zastanowienia (pod warunkiem że to oryginał), a Tobie wyślę solidne 0,7 z "górnej półki" :)

wasyl11    0

Jeżeli o średnia półkę cenową to może np.

T1 Tilt turbo 0,8 L/ha + Atak 0,8 L/ha

T2 Safir 0,8 L/ha + Tazer 0,4 - 0,5 L/ha

T3 Tebu 0,55 L/ha + Atak 0,55 L/ha lub Tebu 1L/ha

albo za Tilta dać Duett star, za Atak na T3 dać Topsin.

Taka moja propozycja

Ktoś by mógł się ustosunkować do tej propozycji?

wilhelm    401

Dla Arkadii program "średnionakładowy" jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o T3, to tebu (można zwiększyć do 0,7 l) i raczej pozostać przy dodatku prochlorazu, a nie Topsinu... Z drugiej strony, trudno planować T3 w marcu... Może być tak, że T3 wogóle okaże się zbędne...

KULAWA_KOZA    88

@koza Ty w .uja walisz, czy o drogę pytasz...? Za takie pieniądze brałbym to, nawet jakby było 2 lata po śmiesznym, polskim "terminie ważności". W Niemczech te same ŚOR mają termin przydatności BEZTERMINOWY (chyba że wygasnięciu ulegnie rejestracja), a Ty pytasz czy warto kupić miesiąc po teoretycznym upływie terminu ważności... Jak nie chcesz tego brać, to podaja na pv namiar na tego dostawcę.. Wezmę bez zastanowienia (pod warunkiem że to oryginał), a Tobie wyślę solidne 0,7 z "górnej półki" :)

To biore :)

a dla ciebie za porade flaszeczka :)u7x9vbqjjj8y.jpg

ogar118    62

To teraz zamiast kliknąć fajne pod komentarzem rozdaje się flaszeczki? :)

lukaszm    10

wilhelm - A jeśli środek był otwierany dwa lata temu, ale przechowywany w zalecanych warunkach, to można go stosować bezpiecznie? Mam trochę izoproturonu, a w tamtym sezonie go nie stosowałem i jest z przed dwóch lat, dodatkowo po terminie 4 miesiące. Ale był otwierany, stąd pytanie: czy można go bezpiecznie stosować?

KULAWA_KOZA    88

Koledzy pytanie do tych co siali pszenicę jarą Arabella jak gęsto siejecie ? bo własne doświadczenie to jedno, a zalecenia co innego...

Krzysiek u Ciebie gorsze ziemie to siej 230-250kg

rolnik32    2

Chciałbym wmiare dobrze zrobić zrobić ochrone fungicydową pszenicy do 300zł.Czy to jest realne?Myślę ze temat na czasie                                                z

ansu    73

ja dzisiaj posiałem Tybalta 180kg/ha (kwalfikat)

... a ja Lennox 200kg po poplonach bez orki rzutowo. W to to:

[galleryimg=679035]

wilhelm    401

@lukaszm Jeśli nie był przemrożony, to otwieranie nie ma wpływu na strukturę i zawartość preparatu. Często zdarza się, że opakowania nie pasują idealnie do powierzchni danej uprawy i trzeba otworzyć kolejne, nie wykorzystując go całkowicie. Jako że corocznie sadzę kilkanaście arów ziemniaka raczej hobbystycznie tzw. "za stodołą", to 1l. jakiegoś fungicydu mam na 3 lata :)

Kula07    139

Krzysiek u Ciebie gorsze ziemie to siej 230-250kg

Ty znowu swoje. A jeśli okaże się, że z tych 230kg/ha w przeliczeniu na m2 będzie wychodziło 200 roślin to Twoim zdaniem będzie ok?

@ Ansu pokaż czym siałeś.

masa24    55

no jak ktos doradza siew w przeliczeniu na kg a nie sztuki na metrze to odrazu wiadomo ze wogole nie wie o co chodzi

wogole nie wiem jak mozna podawac w kg.   mnie np interesuje obsada, potem ilosc rozkrzewien.  wtedy mozna sobie podyskutowac z takim czlowiekiem o plonie itp

lukaszm    10

wilhelm - Oczywiście, że nie przemrożony herbicyd, bo trzymam w piwnicy i nie ma tam nigdy mniej niż 8 stopni. Z ziemniakami mam podobnie jak TY i dotyczy to nie tylko fungicydów, ale i herbicydów.

Jesienią nie pryskałem Hondii, bo nie było optymalnych warunków, stąd zamierzam po niedzieli pryskać w pierwszej kolejności na miotłę. Miejscami (tam gdzie pszenica kolejny sezon) widziałem masę miotły. Jeden zielony dywan. Pasuje to czymś skutecznym prysnąć. Izoproturon może być, czy lepiej chlorosulfuron? Pytam o te substancje aktywne, bo akurat mam je na stanie.

wilhelm    401

Odośnie tych ziemniaków (wiem, temat o pszenicy), to od tego roku więcej niż 10 a. nie będę sadził.. A Linurexu 2 litry, tak że na kilka lat powinno wystarczyć :D

warchest    44

centralna polska jeszcze pszenica nie posypywana rozpadalo sie tylko rzepak posypany

kazik8888    2

a stosowal ktos w pszenicy ozimej na dwuliscienne mieszanke granstar+starane?  w jakich dawkach to dajecie?

jahooo    258
Napisano (edytowany)

Ja stosuję w jarej i jest OK jako kompleksowy. W ozimej nie bierze miotły, ale tobie chodzi o dwuliścienne  to daje radę

Edytowano przez jahooo

loquito    14

W jednym ze punktów sprzedaży ŚOR polecono nam żeby do Lancetu dodać 4g/ha Gleanu, stosował ktoś z Was takie połączenie. Niby ten dodatek Gleanu ma polepszyć zwalczanie miotły. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.