Skocz do zawartości

Polecane posty

pawelol111    713

Jak sądzicie Arkadia na bardzo dobrym stanowisku ( trochę za gęsta bo wysiana 220kg) ustoi przy 150 N i skracaniu  0,6 Medax Top +1l CCC ?? Szukam bezpiecznej mieszaniny w razie spóźnienia zabiegu do np 2 kolanka. 

Maniek101    103

Ile odczekać po pierwszej dawce N przed zastosowaniem ccc na dokrzewienie?

skywalker89    39

człowieku, muszą być temperatury rzędu 10-15 c aby stosować jakieś opryski, i pszenica żeby miała kilka listków, co, polecisz z opryskiem na 1-2liście? 

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    54

Jak sądzicie Arkadia na bardzo dobrym stanowisku ( trochę za gęsta bo wysiana 220kg) ustoi przy 150 N i skracaniu  0,6 Medax Top +1l CCC ?? Szukam bezpiecznej mieszaniny w razie spóźnienia zabiegu do np 2 kolanka. 

Powinna ustać. W rekordowym 2014 roku ustała przy ok. 170N na dobrym stanowisku skracana w fazie praktycznie 2-kolanka tylko Medax Top 1,25 l. Ogólnie jest to wysoka odmiana ale sztywna. Ja daje od 2 lat koło 200 N i Medax 0,7+1ccc i na flagowy 0,5 medax i zero nawet przechyleń. Zwiększ Medax na 0,7 i 1 ccc i będzie git, ale staraj się nie spóźnić zbytnio to i 0,6 da radę

ravoj    45

W chwili obecnej u nas na wschodzie nie ma warunków do stosowania herbicydów, fungicydów ani odżywiania. Wegetacja ruszyła, ale nic poza tym. W nocy mamy 1-2C  w dzień max 10,  także wszelkie zabiegi nie mają sensu. Nawet na RSM jest za wcześnie. Zbyt duża strata azotu.

pawelol111    713

Powinna ustać. W rekordowym 2014 roku ustała przy ok. 170N na dobrym stanowisku skracana w fazie praktycznie 2-kolanka tylko Medax Top 1,25 l. Ogólnie jest to wysoka odmiana ale sztywna. Ja daje od 2 lat koło 200 N i Medax 0,7+1ccc i na flagowy 0,5 medax i zero nawet przechyleń. Zwiększ Medax na 0,7 i 1 ccc i będzie git, ale staraj się nie spóźnić zbytnio to i 0,6 da radę

Dzięki za info :) Dlaczego używasz Medax a nie Moddus? W pszenżycie Medax z ccc też się sprawdzi?

wilhelm    401

To na wschodzie cieplej niż na Śląsku. U mnie nocami ok-3, w dzień max 8.

tomekZ058    75

czym na wiosnę zwalczacie chwasty

Atlantis+Sekator,Axial+Lintur,Huzar

adrian    15

Właśnie sprawdzałem pogodę na jutro bo w koncu chce zakończyć nawożenie N i zapowiadają dwa dni deszczu a z środy na czwartek nawet -2 a już w piątek +11 i bądź tu mądry a saletra czeka. Jak to wygląda ze stratą azotu w takie chlodne noce. Rosliny bardzo niemrawo ruszaja

koczas    54

Dzięki za info :) Dlaczego używasz Medax a nie Moddus? W pszenżycie Medax z ccc też się sprawdzi?

Skraca lepiej niż moddus (sprawdzane doświadczalnie 3-4 cm niższe zboże)

Nie musi być słońce aby zadziałał(pryska się zazwyczaj wieczorem, bo w dzień masakryczny wiatr)

Mieszam go ze wszystkim co podejdzie pod rękę i zero przypaleń(w przypadku moddusa nie jest to tak oczywiste)

Lepiej pasują mi opakowania-najmniej istotne.

Mam tylko nadzieję że, Medaxu Top nie wycofają i będzie w obrocie obok Medax Max-u. W tym roku wiem, że na pewno jeszcze będzie.

W pszenżycie Ci nie powiem, bo miałem półkarłowe i pryskałem tylko 0,15 Moddusa, ale w tym roku mam wysoką odmianę i też jadę Medaxem.

d4rek    16

Moze ktos powiedziec jaka dawka skracal Hondie? Przymierzam sie do medaxa w proszku ten nowy max.

koczas    54
Napisano (edytowany)

Medax Max to nowość. Trzeba się zapytać kogoś kto sobie z Niemiec ściągnął :)

Ciekawe jak to pomieszać z ccc w ogóle, ma ktoś jakąś sugestię. 0,5 kg daje nam 0,15 moddusa i jakby 0,5 litra Medaxu top(nie licząc mepikwatu) to powinno chyba być ok.

EDIT Ok, BASF zaleca 0,4 kg+1 litr ccc, a w życie 0,5-0,75 i litr ccc więc, na arkadię można śmiało 0,5 kg dawać, dobrze kombinowałem.

Edytowano przez koczas

Pasjonata    3

czym na wiosnę zwalczacie chwasty[/quote
W tym roku pójdzie Axial+Mustang forte.
Mam pytanie, pszenica Mewa ok 150kg N czy 1,5l antywylegacza płynnego ja utrzyma stanowisko średnie? Mam mały areał i wolał bym zrezygnować z Modusa. I zastosować w jednej dawce czy dzielonej?

ravoj    45

To na wschodzie cieplej niż na Śląsku. U mnie nocami ok-3, w dzień max 8.

czyli również na azot jeszcze za wcześnie, chociaż niecierpliwi już dawno rozsiali. W taką pogodę to lepiej startową dawkę mniejszą dać jak ktoś musi a później jak się ociepli rozsypać resztę planowanego azotu wiosennego. Wtedy przynajmniej z tej drugiej części roślina więcej skorzysta i na start też coś będzie miała. 

daro189    11

z tym uciekaniem azotu to troche za bardzo straszycie.

w zeszłym roku wyrwałem się jako pierwszy, w tym roku też, i rozsiałem azot bodaj 16 lutego ( saletra i siaczan amonu), a drugą dawkę ok 8-10 kwietnia. Warunki do siania były dobre, potem było zimno jak teraz, a i tak plon wyniósł ok 7-7,5 tony, ale jak zwykle brakowało wody.

W tym roku pierwsze dawki na pszenice i rzepak poszły 25 lutego, na rzepak planuje 2 dawka w piątek lub sobotę, na pszenice w kwietniu przed kolankiem i wsio.

A jakiekolwiek wymywanie azotu jest na plus. bo azot dociera z wodą do korzeni, a troche to zajmuje.

Zauważcie też jak rośliny nagle ożywają po ciepłym deszczu, to też ma duże znaczenie.

Kula07    139

czyli również na azot jeszcze za wcześnie, chociaż niecierpliwi już dawno rozsiali. W taką pogodę to lepiej startową dawkę mniejszą dać jak ktoś musi a później jak się ociepli rozsypać resztę planowanego azotu wiosennego. Wtedy przynajmniej z tej drugiej części roślina więcej skorzysta i na start też coś będzie miała.

Skąd bierzesz swoje teorie?

Zdajesz sobie sprawę, że azot z nawozu musi się przemieścić w głąb profilu glebowego żeby mógł być dostępny dla korzeni roślin?

pep14    1

Ile odczekać po pierwszej dawce N przed zastosowaniem ccc na dokrzewienie?

Przyłączam sie do pytania, kupiłem moddus start, który działa juz w temperaturach 5-10C  i zastanawiam sie kiedy można wykonać zabieg dokrzewiania ?

ansu    73

Z tego co ja wiem to pierwsza dawka powinna być największa i powinna być zastosowana przed ruszeniem wegetacji szczególnie w rzadkich pszenicach. Modus może i działa w niskich temperaturach tylko, że bardzo słabo. Na regulatory powinno być ciepło i słonecznie.

pep14    1

Pszenica dostała 80 N na pierwszą dawkę dopiero w sobotę, prędzej nie dało się wjechać i zastanawiam sie czy w piątek przy temp 14 C da się skuteczne wykonać ten zabieg

ansu    73

.. jeśli będzie ciepło jak piszesz to samym CCC 0,5-1l, a później w fazie pierwszego kolanka CCC + TE(modus)

Pierwszy71    1

A stosowałeś Medax Max?

Medax Max dopiero od tego sezonu jest dostępny, fajna ciekawostka bo łączy dwie bardzo dobre, uzupełniające się substancje i myślę że w Twoim przypadku to będzie najlepszy wybór. Spójrz na okno aplikacji jakie deklaruje producent, do tego działanie niezależnie od warunków. Ja nie widzę lepszej propozycji obecnie.

loquito    14

Jaka jest cena zabiegu Medaxem Max albo jaka jest cena opakowania 1kg

pawelol111    713

Medax Max dopiero od tego sezonu jest dostępny, fajna ciekawostka bo łączy dwie bardzo dobre, uzupełniające się substancje i myślę że w Twoim przypadku to będzie najlepszy wybór. Spójrz na okno aplikacji jakie deklaruje producent, do tego działanie niezależnie od warunków. Ja nie widzę lepszej propozycji obecnie.

Tylko pytanie brzmi: czy jest to skuteczny środek? 

W temacie o Medax Top ludzie narzekają. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.