Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    165

Rok temu stosowałe dr green. Zero problemów z mieszaniem. Warunek rozpuszczasz jako pierwsze i dalej lejesz co dusza zapragnie. Ja mieszałem je ze wszystkim oprócz herbicydów i było ok. O efektach sie nie wypowiem bo nie miałem porównania z innym nawozem.

mds212    150

COs mi pszenice zimową łądnie obgryzło zostaly kikuty przy ziemi. Czy ona odbije?

andrzej1988    101

jak wezeł krzewienny nie jest uszkodzony to wypuści nowe liście. Dac jej saletry i odbije tylko mowie aby wezeł nie był uszkodzony

Wiadomość z agroFakt.pl

KlimekPL    121

Odbije, ale takie pędy mogą być rzecz jasna słabsze. Też miałem żyto na pewnym kawałku wycięte jak kosiarką, nieraz przyłapałem sarny na gorącym uczynku ale później w 100% odrosło choć plon rekordowy nie był.

criskp86    3

Rok temu stosowałe dr green. Zero problemów z mieszaniem. Warunek rozpuszczasz jako pierwsze i dalej lejesz co dusza zapragnie. Ja mieszałem je ze wszystkim oprócz herbicydów i było ok. O efektach sie nie wypowiem bo nie miałem porównania z innym nawozem.

gdzie dostałeś dr green?

ravoj    45

gdzie dostałeś dr green?

Tego gościa mam na wschodzie i on to rozprowadza. Masz też na allegro, wychodzi 1zł drożej na kg jak u niego.

Jeżeli jesteś z innego regionu wejdź na stronę dr green potem kontakt i zadzwoń zapytaj. Bardzo miła obsługa, wszystko Ci powiedzą.

Krzysztof Musiał

Mobile: +48 782-850-424

Tel: +48 (32)625-74-25

fax: +48 (32)625-74-26

k.musial@dr-green.pl

tomekZ058    75

Panowie ruszyliscie juz z pierwsza dawką azotu na pszenice czy jeszcze czekacie?

ja myślę startować w sobotę jeśli pogoda dopiszę

Pasjonata    3

Panowie ruszyliscie juz z pierwsza dawką azotu na pszenice czy jeszcze czekacie?

Ja rozsiałem przedwczoraj warunki były super więc nie marnowałem.

rolnik31    1

Witam
Panowie w centrum lecicie już z azotem czy jeszcze czekacie. Patrzac na pogodę to chyba nie ma na co czekać deazczy pełno i kiedy to się wjedzie.

Mocnyfend    22

Na jutro ranek zapowiadają u nas przymrozek -2 i jeszcze dwa dni  ,jak się sprawdzi oblatam rankiem zboża ,wielkopolska

20CBR12    47

Na jutro ranek zapowiadają u nas przymrozek -2 i jeszcze dwa dni ,jak się sprawdzi oblatam rankiem zboża ,wielkopolska

A coś Ty w tej Wielkopolsce robił do tej pory? Przecież warunki były idealne! Ja już kończę siewy zbóż jarych, zostanie tylko kuku ale tu akurat jestem zwolennikiem późnych siewów

Mocnyfend    22

Ja dziękuje za takie warunki idealne ,kilku rozsiało ciągniki powyżej 120 km miejscami poryte jak na poligonie ,90% jeszcze nie ruszyło w pole ,a o siewach nikt nie myśli w oranym to by dopiero wpadali

Piechu    43

Ale mi też.idealne warunki. U mnie ruszyli Ci co mają wysoko pola. Niektórzy to porobiłi takie koleiny ze to chyba nievmialo sensu. Jeden to musiał w 3 traktory wyciągać sprzet. Tez liczyłem na ten przymrozek ale teraz pada także nie wiem wkoncu kiedy wysieje ten nawóz.No trudno już były takie lata mokre i tez jakoś się powiało.

koniu    70

u nas w okolicy to chyba wszyscy posiali nawozy od rzepaków po jęczmienie i pszenice. Ja posiałem a co do warunków na polu to były idealne. Ursus 1224 z rozsiewaczem i 1,5 t nawozu i zero kolein.

pszycha1    6

ja posiałem ale nie wszędzie w poprzednim tygodniu się udało,

pozostałe miałem nadzieje skończyć w tym ale padało

ogólnie to chyba wszędzie jest już czas na pierwszą dawkę, w rzepaku to obowiązkowo jeśli da się wjechać

Mocnyfend    22

No co tutaj kombinować ,rok mamy taki mokry że w mojej pamięci nie mogę sobie przypomnieć kiedy taki był, może kilkanaście lat temu byłem wyciągany z błota ,też bym jutro zasiał owies tylko jaki sens jest zakopać się ciągnikiem z napędem ,też rozsiany bym miał azot na oziminach tylko jak mam zrobić miejscami poligon to wolę poczekać może 15-20 marca będzie bez śladów ,ok Czarnkowa

jahooo    244

Dużo zależy od podłoża - czy pod glebą piach, czy wapień albo iły. W jednym miejscu da sie wjechać, w drugim z wierzchu niby OK a ciągnik siada. Widziałem dzis koleiny w pszenicy na 20-25cm głębokości.

Mari82    10

Racja wszystko zależy od gleby i podłoża,ja posiałem i tylko w jęczmieniu z 3 metry długości w dołku delikatna koleina a tak wszędzie ok,na tzw piaskach na życie też ok,ale sąsiad np kilometr dalej utonął i zrezygnował,a tak co dzień gdzieś ktoś rozsiewa.
Mi zostały jare do posiania ale poczekam bo gleba mocno mokra i klei się niemiłosiernie

ansu    73

Udało się wczoraj dać 200l/ha RSM 32 bez problemów. Końce liści wysmalone, ale wegetacja ruszyła. Jak zdobędę mocznik to dam 20% z siarczanem magnezu 5%. Nie widać problemu z pobieraniem fosforu jak w ubiegłych latach.
Te siane później wyglądają wyglądają bardzo źle, miejscami stoi woda lotnisko. Ja zrezygnowałem koniec listopada było za mokro zasieję jarej. Ciekawe czy była to dobra decyzja?

andrzej1988    101

Udało się wczoraj dać 200l/ha RSM 32 bez problemów. Końce liści wysmalone, ale wegetacja ruszyła. Jak zdobędę mocznik to dam 20% z siarczanem magnezu 5%. Nie widać problemu z pobieraniem fosforu jak w ubiegłych latach.

Te siane później wyglądają wyglądają bardzo źle, miejscami stoi woda lotnisko. Ja zrezygnowałem koniec listopada było za mokro zasieję jarej. Ciekawe czy była to dobra decyzja?

własnie tez zauwazyłem ze nie ma problemu z pobieraniem fosforu. Rośliny są zielone. W poprzednich latach na przedwiosniu liście były fioletowe. Pszenice siane wczesniej wygladaja znacznie lepeij niz siane pożno. Mam przykład na sasiednim polu u siasiada. Moja siana 21 wrzenisa a on siał gdzies pod koniec pażdziernika. W faze zimowa weszła w fazie szpili. Wiosną pszenica była cała żółto rudawa a moja zielona tylko gdzie niegdzie były pasy rudawe.

jahooo    244

Moja siana 10 października. Teraz ma 3-4 liście, przezimowała bdb.

Dziś rozsiałem większość nawozu pod jarą pszenicę. Na zaoranym tylko protektor się odciska. Tyle, że woda mi drogi pozabierała miejscami. Są takie dziury, że traktor by się schował. Taki urok górek z ziemią lessową.

loquito    14
Napisano (edytowany)

Czy niektórzy z Was kupują środki ochrony roślin u przedstawicieli handlowych danej firmy przykładowo BASF, Bayer, ADAMA itp.? Jeśli tak to czy jest różnica w cenie produktów kupionych u przedstawiciela a cenami które są w sklepach/hurtowniach?  

Edytowano przez loquito

Sunf    9

Czy niektórzy z Was kupują środki ochrony roślin u przedstawicieli handlowych danej firmy przykładowo BASF, Bayer, ADAMA itp.? Jeśli tak to czy jest różnica w cenie produktów kupionych u przedstawiciela a cenami które są w sklepach/hurtowniach?  

przedstawiciel handlowy basf syngenta adam bayer nie sprzedaja srodkow. Tym zajmuja sie dystrybutorzy sklepy lokalne , firmy Agricola Wialan Agrii itp

adrian    14

a ja dziś niestety wjechałemw pszenicę i po 10m zacząłem sie kopac wiec wsteczny i do domu czekamy do środy bo wtedy mam wolne popołudnie. A z ciekawostek to mam dzialeczke 30a pod lasem i posialismy dziś ręcznie z ojcem oj dawno tego nie robiłem hehe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się