Skocz do zawartości

Polecane posty

Kula07    154

Axial nie zwalcza Stokłosy.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

galan99    248

Co powiecie nataką ochronę T1 - Boogie Xpro 400 ec 1,5 l 

T2 - Fandango 200 ec 1 l

T3 - Prosaro 250 ec 1 l 

Kula07    154

Droga ale skuteczna. W zeszłym sezonie stosowałem dwa pierwsze środki i byłem bardzo zadowolony.

Zapraszam na mój Vlog ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

lonoh    66

Droga ale skuteczna. W zeszłym sezonie stosowałem dwa pierwsze środki i byłem bardzo zadowolony.

A capelo moze stosowałes?Jakies porównanie capelo-boogie?

Kula07    154

Nie stosowałem.

Zapraszam na mój Vlog ;)

miwigos    149

T2 - Fandango 200 ec 1 l

T3 - Prosaro 250 ec 1 l 

Dwa pierwsze a na T-3 tebukonazol -1 litr wystarczająco

DJBOMBA12    11

Widzę, że lecimy na maksa Chemirolowsko :) Powiem Ci tak, ja stosowałem, prawie taką samą ochroną w zeszłym roku i niby nie było źle ale jest jedno ale. Porter czyli difenokonazol nie sprawdzi Ci się z septoriozą. Wywal Portera i kup w to miejsce Safir/Rubric w dawce 0,7-0,8.

Z tym, że to jest na sucho zakładając że wszystko masz ok z uprawą. Napisz jaka odmiana, przedplon, plon na jaki liczysz, obsadę itp .itd

Dzięki za pomoc :) Tak dokładnie, głownie we wszystkie środki ochrony roślin zaopatrujemy się u nich, odmiana to Jantarka, a z jarych to Werbena, w ozimej przedplon rzepak i marchew, a w jarej przedplon to marchew i ziemniaki. Obsada Jantarki to mniej więcej tak jak podaje Danko ok 380 roślin na metr2 a z jarą to dopiero będziemy myśleć. Jeśli chodzi o ozimą to siew w terminie, po siewie z w suchą glebę zaraz poszedł deszcz także  wschody były bardzo ładne, przezimowała elegancko bo była dość duża pokrywa śnieżna, teraz aby pogody kilka dni i podamy pierwszą dawkę azotu bo niestety co drugi dzień deszcz i nie daje wjechać...      

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

lebek5    12

Witam.Ma pytanie  Dobromir 250SC i Acanto 250 SC to  niby to samo to dlaczego można je mieszać całkiem z innym środkami np dobromir-artea,  Acanto -Unix.Nigdzie nie znalałem czy można mieszać Artea z Acanto

Edytowano przez lebek5

milanreal1    291

Widzę, że lecimy na maksa Chemirolowsko :) Powiem Ci tak, ja stosowałem, prawie taką samą ochroną w zeszłym roku i niby nie było źle ale jest jedno ale. Porter czyli difenokonazol nie sprawdzi Ci się z septoriozą. Wywal Portera i kup w to miejsce Safir/Rubric w dawce 0,7-0,8.

Z tym, że to jest na sucho zakładając że wszystko masz ok z uprawą. Napisz jaka odmiana, przedplon, plon na jaki liczysz, obsadę itp .itd

Poza tym difenokonazol jest praktycznie 2-3 krotnie bardziej fitotoksyczny w zbożach niż epoksykonazol/tebukonazol. Dziwie się że polecają go w zbożach, gdzie patrząc na mieszaniny polskich rolników to mogą mieć problemy. To fungicyd na sady.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

A na T2/T3 dobra byłaby  mieszanina 0,9 Safir (epoksy...) + 0,9 Tebu?

jeżeli odpuszczasz t3 tylko robisz t2/t3 to daj mocniej troche, dwa triazole to słabo...dorzuć jakieś strobi-troche drozej ale lepiej...a co na t1? 

andrzej1988    108

jeżeli odpuszczasz t3 tylko robisz t2/t3 to daj mocniej troche, dwa triazole to słabo...dorzuć jakieś strobi-troche drozej ale lepiej...a co na t1? 

0.7l Tilt Turbo + 0.7l Atak

ravoj    92

T2 - Fandango 200 ec 1 l

T3 - Prosaro 250 ec 1 l 

3 x protiokonazol wychodzi z tego składu a jaki jest koszt 1l tych środków? bo każdego trzeba dać po 1 L/ha 

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

macio9554    19

Jeżeli wysypie mocznik pod pszenice jarą i poleży on z tydzień dwa na "ziemi" bez wymieszania z glebą to nic mu nie będzie ? Czy jednak wstrzymać się i dać bezpośrednio przed siewem ?

major_89    35

Osobiście wysiał bym nawóz przed siewem. Zanim ziarno skiełkuje i zboże zacznie szpilkować mocznik akurat zdąży się rozłożyć. Wydaje mi się to bardziej logiczne

wilhelm    402

@lebek5 Dobromir to nic innego jak Amistar, czyli azoksystrobina. Acanto to pikoksystrobina, więc nie to samo.

major_89    35

Witam.Ma pytanie  Dobromir 250SC i Acanto 250 SC to  niby to samo to dlaczego można je mieszać całkiem z innym środkami np dobromir-artea,  Acanto -Unix.Nigdzie nie znalałem czy można mieszać Artea z Acanto

Produkty całkiem inne, ale jeśli chodzi o mechanizm działania i zakres zwalczanych patogenów to na dobrą sprawę jednym śmierdzi. Jeśłi chodzi o mieszalność nie ma żadnych przeciwwskazań, można mieszać z większością fungicydów. Jedynie uwagę trzeba zwracać jakie nawozy nalistne dodajemy do mieszaniny zbiornikowej.  

galan99    248

3 x protiokonazol wychodzi z tego składu a jaki jest koszt 1l tych środków? bo każdego trzeba dać po 1 L/ha 

Zaznaczam to tylko ja tak robie stosuje żułte końcówki i wychodzi mi na 1 ha 170 litry wody stosując 1 l napszykład Bogie Xpro 400 ec . 

Opryskam 2 ha .

1l  Bogie Xpro 400 ec to koszt 200 zł , że da się zrobić 2 ha wychodzi na 1 ha 100 zł nie tak drogo a rosliny są dobrze pokryte i zabezpieczone .

robercikj100    28

boogie kosztuje troche mniej niż 200 złotych za 1 l . I dawka na ha to 1,5 l na ha a z tego co rozumiem to dajesz 0,5 l na ha ?

daro189    15

Chłopak chyba chciał oszukać system. W takim razie zejde do 50l/ha i będzie jeszcze taniej.

Tak dla informacji - przeczytaj dobrze etykiete i dopiero wtedy wlewaj tyle środka ile trzeba. 

galan99    248

Chłopak chyba chciał oszukać system. W takim razie zejde do 50l/ha i będzie jeszcze taniej.

Tak dla informacji - przeczytaj dobrze etykiete i dopiero wtedy wlewaj tyle środka ile trzeba. 

Dobrze działa jesli jest zastosowanie 1,5 l na 1 ha i do 400 l wody na ha to jak zrobie tym 2 ha , i pójdzie mi na 1 ha 170 l lub 200  to nic nie jest rozbarszczone to samo stężenie .

To się sprawdza wybrubować na małym poletku że zadziała .

daro189    15

Nie kolego. Dawka boogie na ha to 1,5 litra (wg zalecenia), czyli do 400l opryskiwacza wlewasz 3 litry boogie i tymi 400l pryskasz 2 ha.

Z tego co napisałeś dajesz 0,75l środka na ha. 

galan99    248

Nie kolego. Dawka boogie na ha to 1,5 litra (wg zalecenia), czyli do 400l opryskiwacza wlewasz 3 litry boogie i tymi 400l pryskasz 2 ha.

Z tego co napisałeś dajesz 0,75l środka na ha. 

Tak 1,5 l na 1 ha wedle zalecenia żeby to wylać 300l  na 1 ha , ale jeśli zastosuje na 400 l wody 1,5 l dawki boogie i wyleje na 1 ha 200 l wody mam takie samo stęzenie dawki .

Wiem że narażam się na krytykę ale muwie że to się sprawdza sprawcie sami .

daro189    15

Słuchaj. Masz flaszke, 0,5l na głowe. Ale przychodzi kolega i rozlewasz te 0,5l na dwóch. Czy wtedy wypijesz 0,5 l na głowe, czy tylko 0,25? 

Wg twojego toku rozumowania masz 0,5l wódki, pijesz ją z kolegą tylko tyle, że dolewasz jeszcze pół litra wody, aby i twierdzisz że wypiłeś pół litra wódki na głowe.

Jeszcze inaczej - masz pół litra wódki 40%. Dolewasz pół litra wody. To jakie masz stężenie? 40 czy 20%?

Pojął?

Edytowano przez daro189

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez suave
      Witam, 
      Niedawno zrobiłem oprysk na pszenicę ozimą tebukonazolem. Po około tygodniu pszenica zaczęła żółknąć i ma dość mocno poprzypalane liście podobnie jak po zastosowaniu rsm-u. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy wpłynie to niekorzystnie na dalszy rozwój roślin? Dlaczego tak się stało? Zastosowałem dawkę zalecaną przez producenta czyli 1l na ha.
    • Przez zeus320
      Witam.

Potrzebuje pomocy z dokrecenies srub korbowodowych w case ih 1055xl silnik dt358. Nie wiem ile ustawić na kluczu żeby nie przeciagnac srub bo nie sa tanie  
    • Przez pauliosss
      Witam wszystkich. Zakupił kolega ciągnik international 824 ma problem z reduktor wyskakuje.. Poszukuję do wyżej wymienionego ciągnika katalogu skrzyni biegów katalog ewentualnie schemat skrzyni biegów co gdzie jak jaki tryb.. Posiada ktoś może taki katalog lub schemat? Pozdrawiam
    • Przez pauliosss
      Witam wszystkich. Zakupił kolega ciągnik international 824 ma problem z reduktor wyskakuje.. Poszukuję do wyżej wymienionego ciągnika katalogu skrzyni biegów katalog ewentualnie schemat skrzyni biegów co gdzie jak jaki tryb.. Posiada ktoś może taki katalog lub schemat? Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.