Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    31

Pytanie na pszenicę jarą Tybalt jakie zastosować ochronę na  t1 , t2 , t3 posiadam Capallo , skuteczne i nie zadrogie i koleiność  zastosowaniu .

Maniek101    106

ja rozsiałem dziś na połowie tam gdzie się dało, jak mocny ewentualny mróz mógłby zaszkodzić przy saletrze? pewnie za 2tyg trzeba będzie jeszcze wspomóc ccc

Edytowano przez Maniek101

miwigos    94

Pytanie na pszenicę jarą Tybalt jakie zastosować ochronę na  t1 , t2 , t3 posiadam Capallo , skuteczne i nie zadrogie i koleiność  zastosowaniu .

U mnie T1 -duet star,T2-fandango

Wiadomość z agroFakt.pl

slawek2209    78

Capalo nie ma rejestracji na jarą pszenicę,ale możesz dać go na t1.Na t2 epoksykonazol z azyksystrobina.T3 tebukonazol

pszycha1    6

A czym byscie polecili popryslac ta przytulie

saroksypys też może być

Azot z łubinu(przedplon dla pszenicy) jest dostępny odrazu po ruszeniu wegetacji?

Azot z łubinu jest azotem działającym przez cały okres wegetacji. Nie możesz zrezygnować z wiosennej dawki azotu możesz tylko ją zmniejszyć w zależności od plonu łubinu jaki miałeś (im większy plon tym większa ilość azotu). 

co powiecie o tej pszenicy panowie rolnicy ? jedna z moich pszenic ta akurat taka sobie

poczekaj, rozrzuć azot, u mnie podobnie na jednym kawałku było i z szarego zaczyna się zielenić

warchest    47

saroksypys też może być

Azot z łubinu jest azotem działającym przez cały okres wegetacji. Nie możesz zrezygnować z wiosennej dawki azotu możesz tylko ją zmniejszyć w zależności od plonu łubinu jaki miałeś (im większy plon tym większa ilość azotu). 

poczekaj, rozrzuć azot, u mnie podobnie na jednym kawałku było i z szarego zaczyna się zielenić

nom wiem ale azot bedzie szla saletra ale to jeszcze nie teraz troche pozniej az bedzie sucho .to domiana torrild jest a w tym roku jak najlepiej pszenica wam pszezimowal jak odmiana

macio9554    19

Oczywiste jest ze nie rezygnujemy z dawki startowej, a plon łubinu lekko ponad 2 tony

tomekZ058    80

też mam Tybalta i ja będę robił T1 Duet Star 1l/ha a T2 Soligor 1l/ha

galan99    31

też mam Tybalta i ja będę robił T1 Duet Star 1l/ha a T2 Soligor 1l/ha

Ciekawa ochrona  nie zadroga Duet Star - 1,5 l na 1 ha ale można zrobić 1,5 ha na żółtych koncówakach jest do 400 l wody . na t2 soligors . 

a na t3 co dać jak zaidzie potrzeba ? .

Terry24    17

Witam w mojej pszenicy część pola wymokła i nie wiem co z tym zrobić praktykował ktoś podsianie jarką i przebronowanie.

Czy to się uda

Witam w mojej pszenicy część pola wymokła i nie wiem co z tym zrobić praktykował ktoś podsianie jarką i przebronowanie.

Czy to się uda

tez mam ten problem tylko ze moja miejscami niepowschodzila ale chyba w te puste miejsca wsieje jarą praktykowal ktos takie coś?

Ulman    348

Ciekawa ochrona  nie zadroga Duet Star - 1,5 l na 1 ha ale można zrobić 1,5 ha na żółtych koncówakach jest do 400 l wody . na t2 soligors . 

a na t3 co dać jak zaidzie potrzeba ? .

Soligor to straszne dziadostwo. Jak koniecznie te składniki to dać 0,3l Input + 0,6l Tebu i bedzie ze 30 % taniej ale i tak na T2 to słabe rozwiązanie.  Za te pieniądze epoksy + strobiluryna a jak wystarczy to jeszcze chlorotalonil do tego 

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

AS2    60

Bez przesady. W pszenżycie i pszenicy jarej Soligor się sprawdza wystarczająco. Fajerwerków nie ma, ale nazywanie dziadostwem to przesada.

miwigos    94

T2-fandango to koszt 200 zl za 1 l 

W zeszłym roku 152 nettow opakowaniu 5l

Ulman    348

Bez przesady. W pszenżycie i pszenicy jarej Soligor się sprawdza wystarczająco. Fajerwerków nie ma, ale nazywanie dziadostwem to przesada.

Za te pieniądze to jest dziadostwo. Spiroksamina nie jest potrzebna o ile nie zostało zawalone T1 , tebu nie wiele i banalne na T2 a protiokonazolu poniekąd świetnego 1/3 dawki z Inputu lub 1/2 zawartości w Fandango które i tak za mocne nie uchodzi.

Nie mówie że to nie zadziała ale patrząc po zawartości powinno kosztować ok 100 Pln/ha

AS2    60

No i przy dawce 0,8 l/ha i bańce 15 litrów w tamtym roku mnie tyle kosztowało. Kupowałem w Agroloku 15 l za 1900 zł brutto.

Ulman    348

Jakbyś dał 0,7l/ha to byłoby jeszcze taniej  :D

Z tego co piszesz to płaciłeś za litr 126 Pln. W litrze Soligoru masz 0,33l Input +0,6l Tebu. Input kupisz za max. 170 Pln/l , tebu za max 45 pln/l wiec równoważnik 1l Soligoru zrobisz za ok. 83 Pln. Będziesz miał duzo mniej spiroksaminy ale na T2 jej nie potrzebujesz i z pewnością nie jest ona warta 50 PLN.

DJBOMBA12    10

Panowie co myślicie o takiej ochronie w pszenicy: T1 : Propico 0,5 l/ha,+ Mondatak 0,8 l/ha,+ Corbel 0,3 l/ha T2: Zaftra 0,4 l/ha,+ Porter 0,5 l/ha,+ Banko 0,8 l/ha T3: Star Pro 0,5 l/ha ?

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Artis    15

Panowie co myślicie o takiej ochronie w pszenicy: T1 : Propico 0,5 l/ha,+ Mondatak 0,8 l/ha,+ Corbel 0,3 l/ha T2: Zaftra 0,4 l/ha,+ Porter 0,5 l/ha,+ Banko 0,8 l/ha T3: Star Pro 0,5 l/ha ?

w t1 i t2 zamień na epoksykonazol 

ravoj    45

Czy podanie dwóch środków zmieszanych ze sobą (prochloraz i tilt) na T1 w Natuli, głównie od łamliwości w dawkach zalecanych czyli 1L. Prochloraz i 1L Tilt nie zaszkodzi pszenicy? Czy zmniejszyć do 0,7 na obydwa? nie osłabi to Prochlorazu?

I jeszcze jedno, bo mam już na biurku składniki nawozów YaraMila z fosforanem. Co tu jest najważniejsze, żeby roślina go pobrała i wykorzystała po stosowaniu pogłównym?

- wysoka rozpuszczalność w wodzie?

- wysoka rozpuszczalność w  roztworze cytrynianu amonu?

- czy forma polifosforanów ?? bo tym się chwali Nitrofoska ale podobne właściwości ma zwykły NPK z Yara Mila i zgłupiałem.

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

jahooo    289

Moim zdaniem najważniejsza jest cena  1kg czystego składnika, potem można rozważać inne argumenty. Jeśli przyswajalność 1kg składnika w jednym i drugim nawozie jest podobna procentowo, to wybieraj ten tańszy, tzn gdzie cena pożądanego składnika za 1kg jest najniższa.

koczas    60

Widzę, że lecimy na maksa Chemirolowsko :) Powiem Ci tak, ja stosowałem, prawie taką samą ochroną w zeszłym roku i niby nie było źle ale jest jedno ale. Porter czyli difenokonazol nie sprawdzi Ci się z septoriozą. Wywal Portera i kup w to miejsce Safir/Rubric w dawce 0,7-0,8.

Z tym, że to jest na sucho zakładając że wszystko masz ok z uprawą. Napisz jaka odmiana, przedplon, plon na jaki liczysz, obsadę itp .itd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)