Skocz do zawartości

Polecane posty

Pasjonata    3

Witam, panowie mam dylemat co zastosować na pierwszą dawkę N zawsze stosowaliśmy tylko saletrę w nawożeniu zbóż od roku sam zacząłem prowadzić gospodarstwo i eksperymentuje aby osiągnąć lepsze plony. I tu moje pytanie co myślicie o saletrosanie w dawce 250kg/ha bo oprócz N dostarczył bym też S ale czy nie będzie za mało N azotanowego. Pszenica i pszenżyto w średniej kondycji. Wybrałem też taką ochronę na T1 Duett Star 1l + mondatak 1l a na T2 Duett Ultra 0,6l co o tym myślicie?

Artis    14

dawka 250kg saletrosanu 26 jest dobra ale na dobrze rozkrzewioną pszenice, jeśli jest słabo rozkrzewiona to lepiej 250 saletry. Co do grzyba to zależy od odmiany, przedplonu i potencjału plonowania. t1 dobre, można zejść ew do dawki 0,8+0,8l a robisz samo t2 bez t3? tańsze t2 safir+gwarant 1l+1l t3 tebu. Jak walczysz o plon czyli podobnie do mnie to podstawa dobry płodozmian, dobrze zwalczenie chwastów, odpowiednie dobrane odmiany, wyregulowane ph, i przyzwoita zawartość składników mineralnych  (najlepiej badanie gleby zrobić) (kolejność napisana losowo). Nawet najlepsze ŚOR nie dadzą rady jak w ziemi słabo. Sam widzę u siebie, że lepiej 3 zabiegi chemicznej średniej klasy lepiej wypadają niż t1+t2/3

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian    15

W lubelskim stoi woda i zapowiadają 2 dni słońca a potem znowy deszcze wiec wątpię żeby udało się wejść w pole w tym tygodniu

Pasjonata    3

Właśnie w tym roku zboża nie są zbyt rozrośnięte po jesieni więc może faktycznie lepiej zastosować sprawdzoną saletre i dać pożądnego kopa. Z przedplonem jest ciężko u mnie teraz mam siane po owsie i ziemniakach i na nic lepszego nie mogę liczyć. To że ziemia jest najważniejsza wiem i pracuje nad tym ale tego nie da się osiągnąć w rok czy dwa. W zeszłym sezonie pierwszy raz zastosowałem ochronę więc jestem w tym zielony i robiłem tylko T1 2 może zrobię w tym roku tak jak radzisz i rozbije fundusze z T2 na T 2, 3. Odmiana to Mewa że względu na dziką zwierzynę.

wilhelm    401

Jak po ziemniakach i owsie, to stanowiska nie złe. Ziemniaki, wiadomo - okopowe, jedne z lepszych przedplonów. Odnośnie owsa, najlepszy przedplon ze zbóż..

KULAWA_KOZA    88

A co  w tym złego że obsadę robi się z ziarniaka w tym roku to na wielu plantacjach zasianych gęsto  to będzie zbawienie 

dokładnie , kto zasiał gęściej to wygrał , podobnie jak rok wcześniej.Mrozy Po ponad -20 zrobiły swoje.

Kula07    139

Nie gęściej a wcześniej.

I nic w tym złego, po prostu szkoda kasy.

masa24    55

koza dobrze wiemy ze ty siejesz po 300  kg na hektar, wybacz ale nie usprawiedliwiaj sam przed soba swojej teorii

Pasjonata    3

Jak po ziemniakach i owsie, to stanowiska nie złe. Ziemniaki, wiadomo - okopowe, jedne z lepszych przedplonów. Odnośnie owsa, najlepszy przedplon ze zbóż..

Pszenica zawsze tak wychodzi po pszenicy przenżyto a potem owies i tak się u mnie koło zamyka oczywiście w miarę możliwość. :)

daron64    111

koza dobrze wiemy ze ty siejesz po 300  kg na hektar, wybacz ale nie usprawiedliwiaj sam przed soba swojej teorii

Jednego roku mialem posiane pszenzyto kolo 280kg na jednym kawalku, a na drugim kolo 220. Te posiane rzadziej bylo oczywiscie duzo ladniejsze, klosy wieksze, ziarno grubsze, no ogolnie duzo lepiej sie prezentowalo, ale wagowo wyszlo slabiej od posianego gesciej. Nie wiem jak z parametrami, bo w skupie za specjalnie na nic poza wilgocia nie patrzyli.

XTRO    160

tu nie chodzi o kg/ha bo co z tego że wysiałeś je 300kg jak może zdolność kiełkowania była 80% a MTZ wysokie

daron64    111

Ilosci ziaren/masy 1000 nie liczylem wtedy, zdolnosc kielkowania na poziomie ~85%. Czyli nieco na pale robione sianie, ale chodzilo mi ogolnie, ze gesciej nie koniecznie znaczy gorzej. A ze od wielu czynnikow to zalezy, to chyba oczywiste,

maciej232    1

Witam, czy miał ktoś z was przypadek z wyjedzeniem pszenicy przez dzikie gęsi? Pszenice weszła w zimę w fazie 1-2 liście a teraz gęsi wyżarły ją do ziemi miejscami wręcz zmieszały z błotem, został tylko mały korzonek. Czy taka pszenica ma szanse się przyzwoicie rozkrzewić, warto to zostawiać?

knoro93    168
Napisano (edytowany)

Wybaczcie za wpis pomyliły mi się karty juz poprawiam :)

Edytowano przez knoro93

Szarlej    68

Skończyłeś studia i nie umiesz napisać posta w odpowiednim dziale?

Marl    15

Panowie jestem ciemny w temacie więc napiszę tutaj bo napewno sami przez to przechodziliscie i z penościa już dobrze znać zasady naboru na młodego rolnika. A więc zaczne tak jak byłem mały dziakowie przepisali na mnie ziemie około 19 ha w tym grunty orne lasy łaki. Po paru latach ojciec odpisał na siebie czesć ziemi tak że obecnie mam koło 10 ha i ojciec podobnie z tym że ojciec dzierżawi jeszcze 5 ha. W wieku 18 lat gdy stałem sie pełnoletni zapłaciłem jedna rate krus po czym ojciec wydzierżawił ode mnie ziemie żebym nie musiał płacić krusu. Skonczyłem studia inżynieria Środowiska posiadam obecnie tytuł inżniera studiuje zaocznie magistra oraz pracuje. Chciałbym sie zapytać jaka jest szansa na to abym dostał dotację na młodego rolnika. Wiem że musiałbym uzupełnić szkołe co dałoby sie zrobic kwestia tego czy fizycznie kwalifikuje się na dotacje ,młodego rolnika czy nie mam szans. Pozdrawiam.

Ta zapłacona rata na KRUS raczej uniemożliwi wzięcie dotacji. Potraktowane będzie za rozpocęcie działalności rolniczej. Zapytaj w swoim oddziale  ARiMR. 

adamos012    2

Koledzy mam ziemię IV klasy., ciężką pH około 5 może 5,5. Chciałbym na niej zasiac pszenicę Jarą. Rozważam między Harendą a Arabellą. Możecie coś doradzić jaką wybrać. z góry dzięki za info

knoro93    168

Arabella jest na słabsze raczej stanowiska.

Witam

Witam.

Chciałbym się podzielić się z wami obrazem mojej pszenicy ozimej.Pole to rędzina 4-6 klasa.Siałem 30.09.2016.Miejscami woda wymyla siewki,także leża na wierzchu i pytanie czy jeszcze zdołają się ukorzenić powrotem. Niepokoi mnie jednak wyglad pszenicy znajdującej sie na piaszczystej części.Czego objawem mogą być te czerwonawe przebarwienia.Jak sie bedzie dało wjechać tylko planuje dać 200 kg/h saletry amonowej.I tu pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie : czy sadzicie  ze to pomoże roślinom w tym stanie zebrać się po zimie.W porównaniu do zeszłej zimy jest lepiej, podczas mrozów była okrywa śnieżna wiec raczej nie powinno mi powymarzać.

Pozdrawiampost-148692-0-14525300-1488312254_thumb.jpgpost-148692-0-11653300-1488312291_thumb.jpgpost-148692-0-29702300-1488312322_thumb.jpgpost-148692-0-53316800-1488312352_thumb.jpgpost-148692-0-72718700-1488312359_thumb.jpg

Maniek101    103

Obsada jest chyba dość mała a tak to źle nie wygląda

ravoj    45

w mojej okolicy każde pole pszenicy ozimej jest rude, bo mróz przypalił liście i wszystkie czubki są brązowe. Jednak poniżej wszystko jest zielone i wygląda dobrze. W teście przezimowania wszystko żyje, więc sam kolor liści jeszcze nic strasznego nie wróży. U Ciebie Monstergagarin faktycznie jakaś rzadka ta pszenica. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.