Skocz do zawartości

Polecane posty

rafal116    0

Witam dziś policzona obsada na m2 pszenicy arkadia i tonacja wyszło 300szt/m2 w niektórych miejscach więcej a gdzie indziej mniej. Ogólnie pszenica w fazie 3 liści gdzie nie gdzie widać 1 rozkrzewienie. Mysle żeby zastosować 300kg saletrosanu 26 przed ruszeniem wegetacji(myslę że juz nie długo) co otym myslicie?

Kula07    139

A ile z tych 300 roślin przezimowało? Czy już może po sprawdzeniu testem tyle Ci wyszło?

michal33554    5

Po dodatnich temperaturach stopniał śnieg a u mnie pole na którym jest pszenica zrobiło się pole do ryżu.(Pole jest na takim terenie,że praktycznie przez cały rok jest mokro.) Pszenica to Mewa.  Jak myślicie da sobie rade ? Czy będzie nadawała się do zaorania ?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafal116    0

A ile z tych 300 roślin przezimowało? Czy już może po sprawdzeniu testem tyle Ci wyszło?

Tego ile przezimowało to nie wiem ich stan wskazuje że nawet neźle przetrwały. Zobaczymy za jakiś czas jak na dobre się ociepli. 

Kula07    139
Napisano (edytowany)

No to nie możesz twierdzić, że obsada wynosi 300szt/m2.

To i nawożenia precyzyjnie nie można ustalić.

Dziś wyrwałem kilka sztuk Tacitusa. Średnio rośliny mają po 5-7 rozkrzewień. Kilka z nich wyłożyłem na tacki w celu sprawdzenia przezimowania i już po 4 godzinach widzę, że przezyło 100% (co prawda wyłożyłem tylko 6 sztuk więc test nie jest w pełni miarodajny).

Edytowano przez Kula07

knoro93    167

To ile siałeś roślin na metr że masz po 5-7 rozkrzewien? Rozumie że koło 100 bo inaczej to robi się chora obsada.
Powoli śnieg zaczyna schodzic a spod niego wyłania się zieloniutka pszeniczka jeszcze za wczesniej na ocene przeziomowania ale mysle że rośliny nie ucierpiały, 3-4 tygodnie i jak pogoda pozwoli będzie można coś myśleć o azocie. Na rzepak z tydzien wczesniej.

Kula07    139
Napisano (edytowany)

Trochę więcej. Nie wiem czy obsada będzie chora bo jeszcze rośliny nie wykształciły kłosów, jak je wykształcą to się okaże.

Wychodzi na to,że mogę trochę zaniżyć I dawkę, z która jak się da, rusze za 8-10 dni.

Edytowano przez Kula07

kamilc017    32

Mam takie pytanie mam lintur z 2012roku a okres ważności 3lata czy mogę go wykorzystać jeszcze czy już nie? 

knoro93    167

Trochę więcej. Nie wiem czy obsada będzie chora bo jeszcze rośliny nie wykształciły kłosów, jak je wykształcą to się okaże.

Wychodzi na to,że mogę trochę zaniżyć I dawkę, z która jak się da, rusze za 8-10 dni.

To jak trochę więcej to nie ma biedy co nieco sie zredukuje i powinno być ok. U nas w tym roku mimo siewu w terminie rośliny mają po 3-4 listki max. Warunki były mało sprzyjające i rośliny słabo się rozrosły jesienia. Przynajmniej wiem że wody nie zabraknie bo rzeki i stawy jesienia były pełniejsze niż nie jedną wiosną.

robson132    0

U mnie jeszcze śnieg na polu leży (południowa lubelszczyzna) czy jak wjadę z saletrą jak śnieg juz stopnieje i przed ruszeniem wegetacji i ona się rozpuści to stracę azot?

Planuje wysiać 150-200kg/ha saletry.

warchest    46

To ile siałeś roślin na metr że masz po 5-7 rozkrzewien? Rozumie że koło 100 bo inaczej to robi się chora obsada.

Powoli śnieg zaczyna schodzic a spod niego wyłania się zieloniutka pszeniczka jeszcze za wczesniej na ocene przeziomowania ale mysle że rośliny nie ucierpiały, 3-4 tygodnie i jak pogoda pozwoli będzie można coś myśleć o azocie. Na rzepak z tydzien wczesniej.

jak pszenica zielona to raczej przezimowała ? a co jak pszenica ma listki brazowe niektore nawet cale ?

a test przezimowania jak zrobic jak teraz pod spodem jest jeszcze zamarzniete i roslinki nie da sie wyjac bo sie urywa korzen ?

kamilc017    32

To że są brązowe może świadczyć o wymarznięciu lub wiatr chlorofil trochę wysmalił. Wykuj najlepiej z 10 roślin i zobaczysz.

Kula07    139

Można wyrwać, byleby był węzeł krzewienia i kilka korzonków.

knoro93    167

jak pszenica zielona to raczej przezimowała ? a co jak pszenica ma listki brazowe niektore nawet cale ?

a test przezimowania jak zrobic jak teraz pod spodem jest jeszcze zamarzniete i roslinki nie da sie wyjac bo sie urywa korzen ?

Jak zielone to tak jak piszesz prawdopodobnie a raczej na pewno jest wszystko ok. Jak brązowe to nie koniecznie wymarzła bo może mieć tylko liście osmalone przez wiatr i mróz ale węzeł krzewienia może być ok. W takim wypadku dobrze zrobić test przezimowania. Jak zamrarznieta ziemia to najlepiej wyrwać jakąś bryle ziemi z roślina położyć w ciepłym miejscu żeby ziemia od marzla i dopiero wtedy wydobyć roślinę i zrobić test. Jak się robi test to znajdziesz w internecie. Z praktyki powiem ze jak rośliny są całe brązowe bez zielonego zdzbla to może być ciężko z tym przezimowaniem i test może okazać się nie potrzebny. Jeśli rośliny mają jakąś część zielona ale też są i brązowe części jest nadzieja.

warchest    46

no tu sa przy ziemi zielone bo akurat przy samej ziemi roslinki okryte byly sniegiem ale to juz w takim przypadku nawet jak przezimuja to juz plon bedzie lichy pewnie co ? a w ktorym miejscu jest ten wezeł krzewienia ?

ravoj    45

jak liczba opadania jest wilgotna, to jest wilgotność liczby opadania he he he  :D  :D

karol2017    0

Witam,
Panowie ja troszkę z innej beczki- jaka odmianę pszenicy Jarej polecacie, takiej, której ziarno ma ciemniejsze zabarwienie?

slonju77    12

Arabella ma ziarno bardziej czerwone od innych odmian przynajmniej u mnie takie było,miałem torridona i tybalta to sporo bledsze ziarno

sybiuszek24    3
Napisano (edytowany)

Witam.planuje pod jarke kws torridon dać przed siewem saletrosan później saletra i jeszcze chciałem dać sól potasowa lub coś podobnego tylko kiedy to najlepiej sypać zeby zadziałało na tę pszenicę i czy wogóle jest sens dawać proszę o rady.

Edytowano przez sybiuszek24

krzysztofsb    3

Czy ktos wiosna stosowal taka mieszanine

1. Izoproturon+chlorosulfuron+diflufenikan czy mozna wogole na wiosne te srodki uzyc

seba1985    4

izoproturon ok dff słabo na wiosnę działa chlorosulfuron jak już koniecznie to parę gram bo rozumiem że chodzi o samosiewy rzepaku 

krzysztofsb    3

ten diflufenikan nie daje mi spokoju bo w kliku opracowaniach niby mozna wiosna ale jak ze skutecznoscia to nie wiem

warchest    46

Witam,

Panowie ja troszkę z innej beczki- jaka odmianę pszenicy Jarej polecacie, takiej, której ziarno ma ciemniejsze zabarwienie?

u nas kiedys mielismy pszenice jara odmiany Nawra to kolor ciemny miała konsumpcje spokojnie trzymala i keipsko nie sypałą wtedy po kukurydzy była

jahooo    262

A czy ktoś miał pszenicę Natula - jak ona wypada z parametrami ?

macio9554    19

Załóżmy że wysieje teraz saletrosan i po wysianiu spadnie 50-60l/m2 w ciągu tygodnia, czy istnieje ryzyko że część tego azotu i siarki zostanie wymyte w głąb gleby i rośliny z tego nie skorzystają ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.