Skocz do zawartości

Polecane posty

seba1985    4

może nie tyle co puścił co może wcześnie pryskałeś a póżniej były nowe wschody tego dziadostwa,jak jest owsik na polu to przy wilgotnej glebie potrafi w oziminach wyjść..... mi się przypomina wykład jednego z profesorów na uczelni powiedział "samosiewy niektórych roślin potrafią być w ziemi i skiełkować po 10 latach....a czy dłużej nikt tego nie badał"

Agrest    347

To ja z moich zajęć z herbologii powiem, że 10 lat to jak sekunda dla niektórych roślin. O ile np taka popularna  rzodkiew świrzepa zachowuje zdolność kiełkowania przez 18 lat, o tyle chwastem który ma najdłuższą zdolność kiełkowania jest rdest ptasi - ten czas określono na bagatela  500 lat.

Kula07    137

Zawsze mi się podobały te dane.

Pytanie który z profesorów żył 500 lat by to sprawdzić?

Ale co prawda to prawda, nasiona w glebie, gdy są dobrze zakonserwowane np w gliniastej bryłce mogą przeleżeć wiele lat.

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    347

No niestety my możemy polegać tylko na tym czym dysponuje nauka. Na podstawie bodajże rozpadu radioaktywnego izotopu węgla ustala się wiek rośliny/organizmu. Jeśli znaleźli np w jakimś grobowcu nasiona i określili ich wiek, a następnie wysiali i coś skiełkowało, to mają prawo domniemać, że  po X latach nasiona zachowały zdolność do kiełkowania. My możemy jedynie uwierzyć. :P

krychu    43

To czym w takim razie zrobić zabieg na dwuliścienne wiosną, aby było później bezpiecznie dla rzepaku oraz ziemniaka? Na jednoliściennne zamówiłem już axial. Myślałem dodać Mustanga 306 tylko. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że niby również szkodzi na ziemniaki słoma przyorana po mustangu. Ktoś tu chyba nawet wstawiał zdjęcie jak kiepsko wschodzą ziemniaki po mustangu.

seba1985    4
Napisano (edytowany)

to chyba ktoś coś nie tak napisał bo właściwie mustang ładnie się rozkłada i dobrze się miesza z praktycznie wszystkimi jednoliściennymi zarówno ten 306 jak i forte,dobry do mieszanin jest jeszcze GOLD LINTUR CHWASTOX TRIO jak masz samosiewy rzepaku TRIMAX GRANSTAR czy ich generyki których jest masa tylko pamiętaj że po nich donestos do mycia opryskiwacza ponoć kilka granulek jak pozostanie w opryskiwaczu może ładnie przypalić kuku czy rzepak

do axiala generalnie ja dołączyłbym LINTUR lub MUSTANG FORTE z naciskiem na ten drugi tylko w mieszaninie dolne dawki jedno i drugie testowałem,LINTUR wymaga wyższych temperatur to by było na tyle

Edytowano przez seba1985

slonju77    12

To ja z moich zajęć z herbologii powiem, że 10 lat to jak sekunda dla niektórych roślin. O ile np taka popularna  rzodkiew świrzepa zachowuje zdolność kiełkowania przez 18 lat, o tyle chwastem który ma najdłuższą zdolność kiełkowania jest rdest ptasi - ten czas określono na bagatela  500 lat.

Z tą rzodkwią to prawda  u mnie zboża na jednej działce z 5 lat po kolei i nigdy się nie pokazała a w zeszłym roku zasiany rzepak to nie można było odróżnić rzepaku od rzodkwi tyle jej wylazło nie wiadomo skąd

hardkor113    19

Ja jade axialem i do tego mustangiem tylko forte i w odzielnych zabiegach.
Axial przy dawce nawet 0,5l to kosa dla miotly i owsa z tym ze nie bylo duzego nasilenia tych chwastow.

hardkor113    19

Jesli jestem dobrze poinformowany to juz nie ma w sprzedazy axial 100.
Teraz jest tylko 50

hardkor113    19

Na stronie syngenty jest napisane ze od 0,9 do 1,2l.
Jesli masz go sporo daj gorna dawke.

Ulman    275

To czym w takim razie zrobić zabieg na dwuliścienne wiosną, aby było później bezpiecznie dla rzepaku oraz ziemniaka? Na jednoliściennne zamówiłem już axial. Myślałem dodać Mustanga 306 tylko. Kiedyś gdzieś wyczytałem, że niby również szkodzi na ziemniaki słoma przyorana po mustangu. Ktoś tu chyba nawet wstawiał zdjęcie jak kiepsko wschodzą ziemniaki po mustangu.

Mustang 306 nie bedzie zalegał. Pewnie chodziło o Mustang forte.

miwigos    80

to chyba ktoś coś nie tak napisał bo właściwie mustang ładnie się rozkłada i dobrze się miesza z praktycznie wszystkimi jednoliściennymi zarówno ten 306 jak i forte,dobry do mieszanin jest jeszcze GOLD LINTUR CHWASTOX TRIO jak masz samosiewy rzepaku TRIMAX GRANSTAR czy ich generyki których jest masa tylko pamiętaj że po nich donestos do mycia opryskiwacza ponoć kilka granulek jak pozostanie w opryskiwaczu może ładnie przypalić kuku czy rzepak

do axiala generalnie ja dołączyłbym LINTUR lub MUSTANG FORTE z naciskiem na ten drugi tylko w mieszaninie dolne dawki jedno i drugie testowałem,LINTUR wymaga wyższych temperatur to by było na tyle

Do mycia opryskiwacza są środki ,możesz je kupić w sklepie gdzie opryski ,a nie jakiś tam domestos 

seba1985    4

Do mycia opryskiwacza są środki ,możesz je kupić w sklepie gdzie opryski ,a nie jakiś tam domestos 

to miało być w w cudzysłowiu aby dosadnie wytłumaczyć że nie woda

Tomek90    191

Ta raz zassało na filtrze bo od razu bez rozcieńczenia poszło do rozwadniacza i poszło w pizdu 8ha rapsu plon 6t. 

piotr63a    2

witam

czy pryskając pszenice jarą łączycie axial z środkami na dwuliścienne?

milanreal1    290

Jeśli mam wyczyńca to chyba trzeba dać około 1 l/ha?

Na wyczyńca nie ograniczaj dawek, zawsze dawaj maksymalną.

jahooo    246

Ja pryskam samym axial, w mieszankach daje słabszy, o wiele słabszy efekt

seba1985    4

słabszy efekt i dlatego SYNGENTA zrobiła mieszaninę fabryczną coś tu nie halo regułą jest że herbicydy w mieszaninach działają silniej udowodnij że AXIAL w mieszaninach działa słabiej...

Ulman    275

Axial z sulfonylomocznikami daje radę ale z regulatorami wzrostu już niekoniecznie

seba1985    4

mustang forte bajka z medaxem czy z modusem ale axiala przyznam nie słyszałem żeby ktos z antywylegaczami stosował w każdym razie w mojej okolicy

Ulman    275

Nie precyzyjnie napisałem. Chodzi o herbicydy z grupy regulatorów wzrostu MCPA, 2,4D, dikamba, fluroksypyr.

major_89    35

Owszem, Axiala nie mieszamy z żadnymi herbicydami z regulatorami wzrostu. W wyniku przyspieszonych procesów chydrolizy tracimy nawet do 50% aktywności pinoksadenu. Nie radził bym go mieszać również z Mustangiem Forte ze względu na niewielką obecność 2,4D.  Z produktami  zawierającymi, tribenuron , metsulfuron, fluoksypyr ( to jest fenoksykwas) , tritosulfuron, frolasulam można mieszać bez większych przeszkód. Na dobrą sprawe w zbożach te rozwiązanie można stosować do liścia flagowego. Lecz wiadomo im wcześniej tym lepiej. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się