Skocz do zawartości

Polecane posty

piotrb14    186

podobnie jak z innymi cudami typu  UG max, Em, stymulatory. Mam znajomego który to rozprowadza i sam przyznaje że więcej w tym szumu i reklamy niż cudów. lepiej zacząć od podstaw robić dokładne badania gleby, uregulować odczyn i składniki od mikro do makro

Tomek90    191

Ureaza to wogóle co innego niż UG maxy. Tak jak pisał major przy dużych dawkach azotu pewnie się sprawdza. 100zł/ha trochę dużo, to już jest ~40kgN. W zbożu napewno odpada. 

AleksanderX    104

ja siałem 25 października ale 280 kg na ha i jest ładna krzewienie nie potrzebne pogonie  ped główny najbardziej produktywny

Edytowano przez AleksanderX

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

ja siałem 25 października ale 280 kg na ha i jest ładna krzewienie nie potrzebne pogonie ped główny najbardziej produktywny

Czyli ile to jest sztuk/m2

Edytowano przez Kula07

melon10641    158

Ureaza to wogóle co innego niż UG maxy. Tak jak pisał major przy dużych dawkach azotu pewnie się sprawdza. 100zł/ha trochę dużo, to już jest ~40kgN. W zbożu napewno odpada. 

Oglądałem o tym N-lock filmiki promujące to tylko o kukurydzy gość mówił. Może być to dobre gdy daję się N w całości jako mocznik pod korzeń ale jak kolega Tomek mówi w zbożu odpada. Raz, że za drogie a 2 że nie daje się dawek wszystko na raz tylko dzieli przez co rośliny są w stanie to pobrać i ogranicza się straty. 

Kula07    137

około 500-600 szt

No to masz rozbieżność.

Czyli ile zostanie po zimie?

Kula07    137

Wcześniej mi pisał, że kozy wyprowadza na to pszenice żeby przerzedzić.

Ty tak na poważnie?

Tomek90    191

Ty tak na poważnie?

Żartuje oczywiście, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak robił. 

Kula07    137

Żartuje oczywiście, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak robił.

No to prawda. Po jego wypowiedziach można się wszystkiego spodziewać.

icek1    178

w tym roku jednak ci co zwiększyli normy wysiewu to będą mieli większe plony bez kosztownego dokrzewiania na wiosnę

Kula07    137

w tym roku jednak ci co zwiększyli normy wysiewu to będą mieli większe plony bez kosztownego dokrzewiania na wiosnę

To się dopiero okaże. Wszystko zweryfikuje zima .

W tym roku napewno wcześniejszy siew jak na razie jest na duży + co będzie dalej to się okaże wiosną.

melon10641    158

To jest racja, że wiosna zweryfikuje w takie wszystko. Ale czy dokrzewianie wiosną jest takie kosztowne? Zwiększenie I dawki N o 30-40 kg N to niej jest koszt sam w sobie bo pszenica to pobierze i wykorzysta (no może lekko straty azotu się zwiększą). A CCC to tańszego oprysku nie znajdziemy. 

ogar118    62

Też nie rozumiem stwierdzenia kosztowne dokrzewianie. Pierwszą dawkę zwiększyć i w miarę możliwości wcześnie podać i tyle. Gdzie te koszty? 

poosa21    53

Jak ktoś się nie zna to napiszę byle co. Koszt wiosennego dojrzewania to niecałe 100 zł tyle co koszt zadszego siewu.

Samcio    4

czy dawka 300 kg polifoski 21 wystarczy na pierwsza dawke wystarczy . na pszenice Arkadie i Joker pszenice mają po trzy liście. czy zwiększyć tak żeby było 70-80 czystego składnika?

ejczbio    24

Wcześniej mi pisał, że kozy wyprowadza na to pszenice żeby przerzedzić. 

Ciekawe co na to KULAWA_KOZA ? :D;)

jahooo    251

Też dokładnie o nim pomyślałem.

Dokrzewia się to, co wymaga dokrzewiania. Najlepiej wczesną wiosną oszacować obsadę roślin na m2. Normatywnie każda z nich daje 3-4 produktywne rozkrzewienia. Przy obsadzie 200 roślin na 1m2 jest to wystarczające do uzyskania optymalnej ilości kłosów, które roślina zdoła wykarmić. A tak "na oko" to chłop w szpitalu umarł, a nie dawki nawozu szacować.

Można wsypać z wiosny od razu  400kg saletry, tylko gdzie tu rachunek ekonomiczny ? Ile będzie strat?

Roślny trzeba pobudzić jak najszybciej wiosną do wegetacji i jak już ktoś tu mądrze napisał, ważniejszy jest tu termin pierwszej dawki, a nie jej ilość. trzeba pamiętać że do przekształcenia azotu potrzebna jest temperatura i czas, około 2-3 tygodnie na pełną dostępność w temperaturze, o ile pamiętam powyżej 10stopni (temp. gruntu) , im zimniej tym dłużej. Więc wysianie 1 marca nawozu daje pełny efekt około 10-14 albo nawet  po 20 marca.

Ja staram się wiosną nie przekraczać 60-65kg N w pierwszej dawce, ale z kolei jak tylko widać wzrost roślin i pobieranie azotu, jadę z drugą dawką (mniej więcej po 3 tygodniach, zależy jeszcze od pogody). Roślina nie może czekać na azot, bo wystąpi redukowanie pędów, czyli efekt odwrotny od pożądanego. 

Co z tego, że na pierwszą dawkę wsypię 75 kg N, jak spóźnię się nawet o te 7-10 dni z drugą.

Moim zdaniem od tego ILE ważniejsze jest KIEDY sypać. I trzeba to korelować z obsadą roślin i kondycją po zimie.

ansu    73

..... jeszcze forma N Rzadkie łatwiej prowadźć, za gęste czekać aż się zredukuje lub zwiększać plon słomy tylko na ziarno wody może zabraknąć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się