Skocz do zawartości

Polecane posty

losktos    119

jeżeli wiosna będzie "normalna" to ja nie widzę zbytnio powodów to jakiegoś szczególnego gonienia do dokrzewiania.

Jak wygląda u Ciebie obsada że chcesz aż tak mocno gonić wiosną?

SawekBraczyk    14

Nie zdążyłem cześci pól opryskać od chwastu i pytanie co byście polecili w miare dobrego na miotłe na wiosne ? Na dwuliścienne pójdzie mustang forte . 

Wiadomość z agroFakt.pl

jahooo    254

Axial najlepiej jest dawać w osobnym zabiegu, pewniej działa. Granstar plus Starane to sprawdzona mieszanka, ale nie na wszystkie chwasty, najpierw trzeba sprawdzić, co masz na polu.

ogar118    62

Ile dajecie fenopropidyny jesienią? Dawka wiosenna to 0,75 l/ha na szkoleniu korbas mówił o możliwości zmniejszenia dawki w jesiennym zabiegu do 70%.

Może macie jakieś sprawdzone substancje do stosowania jesienią?  

ahten    9

Axial + Granstar + Alosypyr(starane) i masz czyściutko Koszt niecałe 140zł 

W jakich dawkach, ze wychodzi Ci 140 zl za taka mieszanke?

Tomek90    191

Ahhh wiosna 20g grodyl + 20g granstar + 0.4-0.6 Atlantis + adiuwant zawsze kosa, a w tym roku wyrzuciło masę miotły  :(

Glebą glebą, a sprzęt do d*py to napewno to w kwesti tego gęstego siewu. 

asmodan28    7

Siana 230 kg/ha http://pics.tinypic.pl/i/00840/v5tpywizwv7z.jpg

jak by była zasiana 250kg/ha było by na pewno lepiej.

A nie daj Boże jak by była zasiana 200kg/ha -obraz nędzy i rozpaczy.

Odmiana Hondia siana 1.10

Kurczę

Wyglada jakbyś ja kosem siał. Ja tez siałem Hondie w tym roku mtn 52. Dałem 220 kg/ h.

Na razie jest dobrze. Ale niestety nie zdążyłem na wszystkich kawałkach opryskać na chwasty.

Czym to siałeś ?? Może za głęboko ??

asmodan28    7

Nie zdążyłem cześci pól opryskać od chwastu i pytanie co byście polecili w miare dobrego na miotłe na wiosne ? Na dwuliścienne pójdzie mustang forte .

W tym roku dawałem mustang 306 SE i Apyros . Niestety nie za bardzo się sprawdził.

Zima mi trochę przerzedziła pszenice i może to był powód..... Nie wiem .

Po kilk latach wróciłem do mustanga i znowu jakiś klocek... Może mam do niego pecha po prostu...

Ph 6.7

zasobność w fosfor i potas dobra

Najładniej wyglada Delawer , julius też ok , ale Julius najrzadszy .

Na wiosne trzeba lecieć CCC i ostro z N.

Powinno być OK.

2 lata temu siałem Poznaniakiem na B2 i było lux a ta Amazonka coś nie bardzo......

Wygląda na to, że Poznaniakiem siałeś płyciej i dlatego było lepiej. Amazone wchodzi głębiej i masz kiepskie wschody. Tak mi się wydaje

kapec22    26

Ja miałem siewnik na 200kg ustawiony ale odjąć poślizg i zdolność to wychodzi 150kg i dodatkowo mi się trochę zagłęboko posiało i trochę niemrawo wchodziła, teraz ma 2-3 liscie i leży pod śniegiem, siana miarę wcześnie bo 24.09 to ją troche ratuje chyba, ile jej dać na wiosnę saletry żeby to dobrze ruszyło ?

KlimekPL    122

Jeśli chodzi o Lancet Plus to stosowałem go w ostatnim sezonie, wiosną, jak rośliny zaczęły strzelać w źdźbło. Padły wszystkie chwasty jakie miałem - chaber, fiołek, miotła, no perzu nie ruszył ale to wiadomo. Myślałem, że do żniw mam spokój z zielskiem ale jakie było moje zdziwienie jak miesiąc przed żniwami łan był przerośnięty chabrem a niemal połowę plantacji całkowicie wyparł. Co prawda pole było w kiepskim stanie, miałem je pierwszy rok w dzierżawie po innym gospodarzu ale czy to możliwe, że tego chabru mogło być tak dużo, że lancet mógł sobie z nim do końca nie poradzić? Po żniwach jeszcze był oprysk glifosatem a i tak tego chabra na jesień znowu wywaliło jak wysypkę. I teraz na jesień był zabieg Tolurexem, moja walka z pięknym chabrem trwa.

SawekBraczyk    14

U mnie zaś na wiosne dałem dicurex flo + mustang forte i sprawdziło się było czysto tylko tuż przed samymi żniwami wylazła chwastnica w rzadszych miejscach . Tylko mankament że mialem na końcach popalone od chlorotoluron na pszenicy julius . Więc chyba zdecyduje się na axial . I pytanie w jakiej dawce lecieć axial ? 

ahten    9

Ja dawałem 0,6l Axial + 40g granstar + 0,4l Aloksypyr

Albo masz tak dobre ceny, albo juz o srednio 20 zl podrozalo...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się