Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    53

Ten rok był też specyficzny, ale masz kolego rację oczywiście. Sailor siany 19.10.2015 r czyli nie tak wcale późno oddał 5,5 tony przy 180-190N, a jara siana 22 marzec czyli dla mnie bardzo późno oddała 6 ton, a siana 6 marzec ok. 6,5 tony obie przy Azocie w ilości 120-130 N na podobnych glebach i stanowisku.

Zenonim    47

Jarki też dają 8t więc nie byłbym taki pewny ozimej przy tej pogodzie jeszcze -7. chyba , że w marcu wam wzejdą to wtedy powodzenia w plonie

Renault85-15TX    167

Jak teraz jest błoto to przy -3 ziemia zmarznie i jak chcesz zasiać ,no chyba na sztuke ,a na wiosne przesiew

Normalnie zasiejesz, ruszysz agregatem taką ziemię to zobaczysz jak się rozsypie i będziesz siał jak by były idealne warunki. 

Bzdury z tym 100% jara w tym roku sypała tyle samo co ozima i parametry młynarskie były super wysokie,czego nie można napisać o ozimej.

Ja już siałem jarą i dziękuję bardzo nigdy więcej bynajmniej na moich ziemiach, wolę późną ozimą niż wczesna jarą. 

Wiadomość z agroFakt.pl

renovoltage    72

A ja pierwszy raz zasiałem w tym roku jarą i bardzo na +,  teraz już się jej bał nie będę i jak coś będzie nie tak bez wahania przesieje...

Jedyny problem to że późno z pola schodzi... warto dodać że tniemy koszta na chwasty i grzybówkę 

Ludzie piszą że zbierają po 10 ton ozimej a jara im nie wypala... coś tu nie gra

S-Piotr    48

Po przymrozku zrobi się totalne błoto, przy takich ilościach wody i takim przebiegu pogody,siane na siłę mija się z celem , spytaj ojca lub dziadka czy w takie błoto siali oziminy ? 

Jara taje plon gdy trafi na dobry rok,w mojej okolicy większość już odpuściła siew ozimego (błoto na polu),liczą na wczesne zasiewy jarej(przewódki).

Zenonim    47

No i tu masz powód jarki mają słabszą MTZ i to zdecydowanie za dużo. w tym roku siałem 380sztuk= 8t/ha i 450 sztyk = 6,5t. a po wyglądzie odwrotnie bym obstawiał.

Renault85-15TX    167

Być może i tak ale jednak ja zostaję przy ozimej nawet w późnym siewie lepiej się sprawdza jak dla mnie. Ale nikomu nie narzucam swojego zdania i niech robi jak mu lepiej i wygodniej i niech sieje co chce. 

Kula07    137

No i tu masz powód jarki mają słabszą MTZ i to zdecydowanie za dużo. w tym roku siałem 380sztuk= 8t/ha i 450 sztyk = 6,5t. a po wyglądzie odwrotnie bym obstawiał.

A nie zawsze jest to prawda. Siałem Tybalta, 250kg/ha 420szt/m2 plon ok 8t/ha. Wszystko zależy od partii danego materiału siewnego,warunków, gleby itp.

galan99    24

Ukraina ma bardzo dobre pszenicę...Tak pszą...                                                                                                                                                                                                          

http://www.agrofoto.pl/finanse/mrirw-zboze-z-ukrainy-jest-bez-zarzutu,67924.html

miwigos    80

Normalnie zasiejesz, ruszysz agregatem taką ziemię to zobaczysz jak się rozsypie i będziesz siał jak by były idealne warunki. 

Ja już siałem jarą i dziękuję bardzo nigdy więcej bynajmniej na moich ziemiach, wolę późną ozimą niż wczesna jarą. 

Chyba na piachu ,a nie na glinach,a jara w tym roku sypała lepiej od ozimej

hardkor113    19

Ja juz widzie ze pszenica siana okolo 15 pazdziernika beda u mnie do przesiania.
Siedzia w ziemi juz prawie miesiac i nic nie schodzi jak rozgrzebalem ziemie to ziarno wogule nie kielkuje.
Pszenice siane okolo 20 wrzesinia wygladaja bardzo ladnie.

azzadek    1

Nie jest dobrze ;/, 1800kg pszenicy wciąż leży w workach, nie da rady posiać. Jak długo ta zaprawiona pszenica może poleżeć w workach? Zaprawiana KintoDuo+PrimusB.

asmodan28    7

Nie jest dobrze ;/, 1800kg pszenicy wciąż leży w workach, nie da rady posiać. Jak długo ta zaprawiona pszenica może poleżeć w workach? Zaprawiana KintoDuo+PrimusB.

U mnie czasami i rok leżała..

I różnicy potem nie widziałem we wschodach.

marian2011    111

Spece mówią że zaprawiana powinna być wysiana w roku zaprawiania ,worek dwa to na drugi rok wymieszasz i ok ,jednak masz 2 tony to tylko przed siewem 2017 musisz sprawdzić siłę kiełkowania

Cihu    123

Czy jest taka możliwość, że ziarno pszenicy posianej w błoto, na którą od 2 tygodni pada deszcz może po prostu zgnić? Dziś z ciekawości zajrzałem na pole sąsiada a tam ziarno tak jak posiane tak leży. Ziarniaki na wierzchu trochę kiełkują ale to co w ziemi nie ma nawet chęci puścić kiełka.

melon10641    158

Nie wiem jak z pszenica ale z 7-8lat temu ojciec posial fasole i lalo potem strasznie to powschodzila tylko ta na wierzchu ta co byla glebiej zgnila i przesiewalem ja. Bylo juz za pozno na siew i do pazdziernika byla zielona. I skonczylo sie na talerzowce.

Cihu    123

Kolega stronę wcześniej też opisuje sytuację, gdzie większość ziaren po prostu zgniła

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się