Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
slonju77    12

40 arów ,nie chodzi mi o jakiś zadawalający plon tylko kupiłem 100 kg z centrali i szkoda żeby przeleżała do następego roku ,najpierw była susza ,potem nie miałem czasu ,rozmawiałem z facetem to mówi że sieje po burakach nawet i w grudniu i mu sie udaje tak więc chyba zaryzykuje

Kula07    137

To słucham :)

Napisz jak mam to zrobić na wiosnę .......chętnie posłucham twej rady :)

A no właśnie chodziło o jesienny zabieg.

Tak wychwalasz środki które stosujesz wiosną a można to zrobić równie skutecznie ale zdecydowanie taniej jesienią.

Powiem więcej, byłem niedawno na szkoleniu z przedstawicielem Syngenyt i według ich badań jesienne odchwaszczanie jest zdecydowanie skuteczniejsze i tańsze od wiosennego, również w walce z chwastami uciąźliwymi takimi jak Wyczyniec czy Stokłosa.

Edytowano przez Kula07

ansu    73

Również się zastanawiam czy siać po 15 listopada na dzień dzisiejszy jaszcze rosną buraki

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    101

Jest sens jeszcze siać pszenice ozimą?Mam kupioną Hondię i chciałem kawałeczek zasiać na rozmnożenie dla siebie

Siej tylko gęściej. Rok temu jeden gospodarz siał w listopadzie i miał ładna pszenice. Wiadomo była różnica między tą sianą końcem września ale źle wcale nie wyglądała.

jahooo    251

Po 15 listopada możesz posiać przewódkę i nie tracić czasu wiosną.

ansu    73

W ubiegłym sezonie przewódka (tybalt) siana w połowie listopada wymarzła, ozima ledwo wyszpilkowała i ładny plon dała

drobny    0

2 lata temu siałem przewódkę 15 listopada (arabella) w ilości 320kg zdołała tylko wyszpilkować do zimy, plon o dziwo lepszy od ozimej 6,5t a ozima 5,5t 

melon10641    158

W tamtym roku ostatnia pszenica była siana z początkiem grudnia był to Tybalt (2 kawałki). W marcu na obu dopiero zaczęła szpilkować i to dość nie równo i jeden przesieliśmy z tego względu, że glina zrobiła się gładka jak stół i w razie suszy zrobiłaby się skorupa. W efekcie końcowym oba kawałki dały lekko pow. 6t ale ten siany w grudniu lepiej się prezentował.

Ozima siana była w październiku i połowie listopada po burakach i też źle nie było. Moim zdaniem lepiej zasiać nawet późną jesienią niż siać jarą na wiosnę bo nawet jak przed zimą nie wyjdzie na wierzch to zawsze puści korzeń i jest do przodu w stosunku do jarej. 

Taurus83    84

ja mam jeszcze do zasiania 4 hektary, czekam na przymrozki w przyszłym tygodniu bo teraz nie można w pole wjechać. a tak to posieję z rana i będzie git. mam nadzieję ...

Zenonim    47

a ja nie siłbym już zimowej raz , że są zbyt niski temp, do tego przymrozki chyba że coś zmieni się w pogodzie. i  zbyt duża wilgotność. przerabiałem to 3 lata temu zasiałem w identyczne warunki 12listopada na wiosnę wyszło 50-100szt/m2 reszta ziarna zgniła. poszedł N  na dokrzewienie i w połowie kwietnia jarka na tym polu została zasiana. pszenica jak nie wyszpilkuje jeszcze jesienią to każda jarka odda 2 razy lepiej. 

Edytowano przez Zenonim

20CBR12    48

Do mnie w tym roku przyszedł gość żeby mu opryskac wiosną pszenicę na nie drynowanym polu ja mu powiedziałem z gory że mogę jechać ale już tam niczym nie wjedzie...opony 600szerokie i zawieszany opryskiwac 1000l wszystko ładnie i naturalnie zestaw przeszedl tylko że na polu średnio koleiny na 50cm nie wspomnę o uwrociach jak dla mnie taki zabieg bez sesu za to właściciel mina bezcenna jak się drapal po głowie, no ale kazał jechać to jechałem....

marian2011    111

Do mnie w tym roku przyszedł gość żeby mu opryskac wiosną pszenicę na nie drynowanym polu ja mu powiedziałem z gory że mogę jechać ale już tam niczym nie wjedzie...opony 600szerokie i zawieszany opryskiwac 1000l wszystko ładnie i naturalnie zestaw przeszedl tylko że na polu średnio koleiny na 50cm nie wspomnę o uwrociach jak dla mnie taki zabieg bez sesu za to właściciel mina bezcenna jak się drapal po głowie, no ale kazał jechać to jechałem....

Zawsze pryskałem t-25 opryskiwacz 400 l ,jak wyskoczy w tygodniu pogoda chciałbym popryskać , raczej za mokro nie jest ale t-25 ma waskie koła i wpadają ale wąsko niszczą zasiew ,zastanawiam się nad zaczepieniem do FT 670 DT szersze koła  ale czy bardziej poniszcze zasiew czy poleci po wierzchu

Agrest    349

Szerokie opony radialne to mniejsze ubijanie gleby, często po paru godzinach na roślinach nie znać przeprowadzonego zabiegu.  Wąskie diagonalne to koleiny po kolana i wycięte rośliny. 

ansu    73

Mam koła 11,2 i zawsze robią się koeiny jak nie na jesień to wiosną 2x chwasty 2xazot 3xgrzyb x_odżywki

azzadek    1

U mnie też jeszcze pszenica w workach czeka na 6ha ;/. Morko jak cholera i nie zapowiada się aby podeschło. Posiałem jeszcze przed deszczami 5ha i tego nawet teraz popryskać nie mogę ;/;/

icek1    178

ja to chyba odpuszczę ozime na konto jarej po co te nerwy bagnem

losktos    118

ja jeszcze do 15-20 listopada jeżeli będzie sie dało to napewno posieje ozimą. Chociaż patrząc na obecne warunki to powoli zaczynam wątpić....

tomekZ058    75

a ja jeszcze zamierzam siać pszenice ozimą mam nadzieje że pogoda się trochę poprawi i pozwoli dokończyć zasiewy (odm,Arkadia ) czekam jeszcze z tydzień bo wolę taką póżną ozimą jak bawić się z przewódkami

koczas    53

Mnie akurat siew nie martwi, tylko co innego. Stan tego co jest obecnie na polach. Najlepiej wygląda u mnie Hondia siana 1 października, ma aż .... 2 liście. Siew w ostatni dzień popiołu na polach. Arkadia siana 4 październik gdzieniegdzie pojawia się drugi liść. Wcześniejsze siewy bezsensowne były i tak nic by nie wzeszło. To co siane 15 październik dopiero wschodzi. Dawno nie miałem takiego zboża, przeważnie siane ok. 25 wrzesień ale mimo wszystko to jest przepaść do zesżłego roku, niektóre miały po dwa rozkrzewienia o tej porze. Jeśli tak dalej będzie to 200 saletry na pierwszy strzał przynajmniej w przypadku Arkadii będzie sporo za mało.

Renault85-15TX    167

Spokojnie jeszcze posiejecie, nadają przymrozki nawet do -7 w nocy to i w dzień tak szybko nie puści więc będzie można siać oby tylko zima szybko nie przyszła to pszenice ozime te późno siane wypalą 100 razy lepiej niż najlepsza jara. 

miwigos    80

Jak teraz jest błoto to przy -3 ziemia zmarznie i jak chcesz zasiać ,no chyba na sztuke ,a na wiosne przesiew

S-Piotr    48

Spokojnie jeszcze posiejecie, nadają przymrozki nawet do -7 w nocy to i w dzień tak szybko nie puści więc będzie można siać oby tylko zima szybko nie przyszła to pszenice ozime te późno siane wypalą 100 razy lepiej niż najlepsza jara. 

Bzdury z tym 100% jara w tym roku sypała tyle samo co ozima i parametry młynarskie były super wysokie,czego nie można napisać o ozimej.

Kula07    137

Jak na razie jestem ze swoich ozimin zadowolony. Najpóźniej siane mają po 1 rozkrzewieniu a te wcześniej po 3-4.

Jeżeli nic złego się nie stanie to byłoby naprawdę fajne.

Edytowano przez Kula07

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się