Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A ktoś przysłał glikofastem w listopadzie? Przy pogodzie? Bo jeszcze mi przez myśl przeszło żeby to teraz opryski jak będzie pogoda na wiosnę zaorac i wsiac te przenice

arkadian12    0

Witam

Panowie proszę o Waszą poradę.

Miałem problem z orką pod pszenice na jednym kawałku, mianowicie był poplon pszenica ozima i gryka. Wyorałem pole ale było bardzo mokro i słabo przykryło zielone części, następnie uprawiałem kultywatorem, który jeszcze bardziej wyciągnął zielsko na wierzch i jak w końcu udało mi się zasiać teraz 30.10 to mam sporo zielonych części na wierzchu. Tak to wygląda jakbym miał zaoraną łąkę i powychodziły na wierzch kępy zielska część zielona z korzeniami.

Obecnie się zastanawiam czy ta pszenica odrośnie na wiosnę, czy przez zimę umarznie lub wyschnie. Jeszcze biorę pod uwagę wykonanie teraz oprysku glifosatem aby wszystko co zielone zniszczyć. Tylko czy to ma sens?

Pozdrawiam

Arek

Wiadomość z agroFakt.pl

Na jednym polu też było nie uprawiane 20lat zaorałem po oczyszczeniu z drzew potem łubin po łubinie rundap i orka na zimę wiosna pszenica ok 5ton/ha mi wyszło raz opryskane i raz na wozem po wschodzie

jahooo    289

W zimie gryka wymarznie, a pszenica da sobie radę. Nie wiem, po co na poplon pszenica ozima, ale to twoja sprawa. Ja bym nic nie ruszał. Opryskaj od chwastu już teraz, będziesz miał lepszy start na wiosnę.

Edytowano przez jahooo

Agrest    527

Oprysk glifosatem na zimę wykazuje rewelacyjne efekty nawet przy niższych dawkach. Powoli jest on wraz z asymilatami przemieszczany do korzeni i ma czas na działanie. Oczywiście optyczne efekty działania są zauważalne po dużo dłuższym okresie czasu niż podczas wysokich temperatur. W sadownictwie oprysk zimowy glifosatem jest najskuteczniejszym zabiegiem. Warunek jest jeden - misi mieć co pobrać ten oprysk, czyli żywa część nadziemna.

jahooo    289

Wszystko ładnie i pięknie, tylko napisał - zasiana pszenica, więc glifosat odpada.

Agrest    527

Wszystko pięknie tylko odpowiedź tyczyła postu SawomirBaata ;)

A nawet jeśli chodzi o post arkadian12 to nie widzę przeciwwskazań do zastosowania glifosatu, skoro posiał 2 dni temu.

wilhelm    401

Jakoś w moich stronach od conajmniej 20 lat nie znajdzie się ugór 25 ha porośnięty chaszczami :D

soltys48    491

A ktoś przysłał glikofastem w listopadzie? Przy pogodzie? Bo jeszcze mi przez myśl przeszło żeby to teraz opryski jak będzie pogoda na wiosnę zaorac i wsiac te przenice

tak dość często to praktykuje-praktycznie zawsze jak mam orać na wiosnę i super efekty , śmiem twierdzić,że tak lepiej opryskać niż np wczesną jesienią

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

przemo89    6

Czy stosował ktoś expert-meta wiosną? Od kilku lat nim robiłem, ale w tym, roku się chyba nie uda bo zima w prognozach, a mam go kupionego i nie wiem czy nie musi zostać do przyszłego roku.

marian2011    111

Ja moim FT spalam ok 12-13 litrów ,znajomy 120 konnym MF zrobi to szybciej ale potrzebuje od 15-do 18 litrów ziemie bez gliny

SawekBraczyk    14

Czy mozna opryskać pszenice w fazie 1 liścia expert met i czy dałby rade przy temperaturze 8 a 10C . Bo tyle widze w prognozach na sobote bo na przyszły tydzień głoszą mróz i śnieg . Czy jednak dać se spokój i nie ryzykować . 

koczas    60

Raczej, że można-nawet trzeba w tej fazie. A co do tych prognoz długoterminowych różnie z nimi bywa, loteria.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)