Skocz do zawartości

Polecane posty

asmodan28    7

jak tam u was z zasiewami pszenicy? w promieniu 50 km od mojej wioski stoi jakieś 50 % pól. pada i pada. dzisiaj przerwa ale potrzeba ze 3 dni słonecznej pogody żeby wjechać w pole siewnikiem

Posiane - łódzkie

Powschodziło ale problem z zabiegami bo pada..

zuber    3

Stanowisko bardzo dobre. Ph uregulowane 270 x 3 rozkrzewienia 810 kłosów jak zostanie 700 to i tak wystarczy. A presja chorób dużo niższa.

grego    218

Ja jako, że stanowiska po rzepaku to w tym roku pryskałem Glean + Legato 600 (coś wszyscy zapominają o tej całkiem niezłej mieszance), na próbę dałem też sam Glean + DFF, Tam gdzie chaber pójdzie CTU + DFF.

Wiadomość z agroFakt.pl

stasiu3512    3

Koledzy mam takie pytanie. Czy oprysk Expert Met nie zaszkodzi na skiełkowane ziarniaki które są nie przykryte ziemią? To skutek siania w mokrą glebe i opadów. Te nieprzykryte to tylko troche w koleinach. Jeżeli zaszkodzi to ktorym śr. pryskać bo duża presja chwastów i sam. rzepaku.

andrzej1988    102

Pszeniczka dzis opryskana w dawce 2l Tolurex i 8g Glean. Pogoda sprzyjała, wiatru nie było, mokro tez nie jest, ziemia wilgotniawa ale na jednym polu zauważyłem miejscami przebarwioną pszenice. Dużo tego nie ma ale gdzie niegdzie trafia sie takie cuuś.... Co to jest? Brak czegoś?

post-16312-0-64295400-1477581888_thumb.jpg

konio1011    12

Pszenica w fazie szpilki opryskana dzis Expert Met 0.3kg + 0.2l Dff . Dzis byl jedyny dzien na opryski od 3 tyg. Ok 9stopni i slaby wiatr.. od jutra mocne wiatry i znowu deszcze a pozniej chlody zapowiadaja.

koczas    54

U mnie wypryskane boxer i IPU z dodatkami. Został jeszcze Expert Met na pszenice, które dopiero wschodzą/mają wschodzić i mam nadzieję, na ciepły listopad bo nie uśmiecha mi się ani inwestować dodatkowo w tolurex-y czy też wiosenne zabiegi. Dawno nie pamiętam tak kapitalnych warunków do oprysku jesiennego, no może poza troszkę niską temperaturą, ale na wilgoć nie można narzekać;)

andrzej1988    102

andrzej1988

Wyczytałem w ulotce że przy dużych wahaniach temperatur może tolurex może powodować czasowe żółkniecie pszenicy.

Tylko że to w dniu pryskania zaobserwowałem miejscami takie przebarwienia.

asmodan28    7

Tylko że to w dniu pryskania zaobserwowałem miejscami takie przebarwienia.

Mszyc tam wcześniej nie było ?? To masz jakoś pojedynczo czy placami ??

andrzej1988    102

mszyc nie zauważyłem tylko dzis podczas pryskania zauwazyłem takie skaczące robaczki. Miejscami takie cos sie trafia. Moze nie ma co panikowac bo na całości wygląda tak :

[galleryimg=666586]

amatorRW    0

WItam Zawodowych Rolników. Już widzę, jak się śmiejecie czytając co piszę, ale cóż... potrzebuję pomocy, szy=ukałem  forum, gdzie ludzie są aktywni.

Najkrócej jak mogę. Kupiłem ponad rok temu 2,5 ha ziemi. 40 lat temu zlikwidowano tam gospodarstwo. Pozostały tylko resztki studni. Z budynków nie zostało nic. Trochę  niewysokich drzew, zielsko, gleba nieurodzajna (opisana jako pastwisko, ale nawet zielsko słabo rosnie). Kupiłem to myśląc o wybudowaniu domu za miastem, parku, stawie.. taka odskocznia od miejskiego życia. Niestety stracilem robotę, więc budowania nie będzie, a rząd wprowdził ustawę, która nawet nie pozwala mi tego sprzedać (jest miejscowy plan zagospod. przestrz., w którym to są grunty rolne). Nie chcę, żeby przez kolejne lata ziemia leżała odłogiem. Nie chodzi mi nawey o dochodową uprawę. Mieszkam obecnie w mieście 25 km od tego pola. Co tam mogę zrobić? Co zasiać, żeby cokolwiek się działo? A może coś niewymagającego dużo pracy i warunków glebowych? Nie wiem od czego zacząć? Nie wiem nawet, czy powinienem i jeśli tak to jak sprawdzić jakość i rodzaj gleby...

Jestem kompletnym amatorem. Dotąd wieś, to dla mnie tylko wakacje z dzieciństwa i urlop w agroturystyce...

Mogę liczyć na jakieś podpowiedzi?

bialy2005    193

oddaj w dzierżawe i zadowól sie czynszem :)  Szkoda twojego czasu i kasy bo najmujac do wszystkiego nawet najprostrzej uprawy  bedziesz w plecy :) 

andrzej78    14

Może to zabrzmi śmiesznie , ale gdzieś czytałem ,że opłacalna jest uprawa pokrzywy na susz,troche pracy potrzeba ale nakład finansowy stosunkowo niewielki, i nie wykluczone ,że może  na części areału sadzonka już jest.Tak jak kolega wcześniej zaznaczył na uprawie np pszenicy to trzeba duzo dołożyć.

Edytowano przez andrzej78

ansu    73

I opryskałem pszenicę pełne 3 liście miotły nie widać jakieś dwuliścienne miejscami wschodzą Temperatura podczas zabiegu +8C rano przymrozek -3C

Mieszanka na ponad 6ha Expert Met 2kg=350zł, Legato 1l=150zł,  Helm-Tribi 50g=50zł

W sumie na 1ha 90zł Mam nadzieje, że obędzie się bez poprawek Jak już to + 40zł

20CBR12    51

Kolego tak jak biały pisał oddaj w dzierżawę jakiemuś rolnikowi to najlepsze dla Ciebie rozwiązanie

andrzej1988    102

I opryskałem pszenicę pełne 3 liście miotły nie widać jakieś dwuliścienne miejscami wschodzą Temperatura podczas zabiegu +8C rano przymrozek -3C

Mieszanka na ponad 6ha Expert Met 2kg=350zł, Legato 1l=150zł,  Helm-Tribi 50g=50zł

W sumie na 1ha 90zł Mam nadzieje, że obędzie się bez poprawek Jak już to + 40zł

Tez jak pryskałem to było z 8 stopni na plusie. Pryskałem od 11 do 14 godz. W nocy przymrozek -2,5 stopnia. Na chlorotoluron raczej to nie przeszkadza, nie wiem jak glean zadziała?? ale raczej nie powinno byc źle

d4rek    16

Jak dff zadziała na nieskiełkowane nasiona, ktory beda pod ziemia.? Na polu zauważyłem pas dl. 3m na szerokość siewnika i wygląda jak ... myślę zajść dosiać, tyle ze opryskane dff +expert i pytanie czy dff nie załatwi wschodzącej pszenicy.

matiuss    12

darek, nie zaszkodzi pszenicy, możesz śmiało dosiać.

Amator, 2,5 ha to mało ziemi, żeby było dla Ciebie opłacalne zajmowanie się nią. Zwłaszcza że tak jak piszesz, gleba jest słaba, musiał byś dużo zainwestować. Najlepiej, dogadaj się z sąsiadami, niech ktoś weźmie to w dzierżawę długoterminową, żeby bez obaw o rozwiązanie umowy doprowadzić pole do normalnego stanu. Ty dostaniesz dopłaty do tej ziemi i dodatkowo dzierżawca opłaci za Ciebie podatek, przez parę lat doprowadzi Ci pole do dobrego stanu, i w przyszłości jeśli będzisz chciał coś tam zrobić będziesz miał wszystko przygotowane.

Edytowano przez matiuss

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.