Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    53

Bo parę lat temu krążyło wszędzie dawkowanie 0,25 expert+0,1 legato + 5 g glean-u i niby było dobrze, sam tak stosowałem. Jednak te bezśnieżne i ciepłe zimy powodowały, że te jesienne opryski różnie się sprawdzały i co rok każdy zwiększał te dawki i teraz jest jak jest :)

wilhelm    401

0,35 kg Expert Met + 0,3 l. Difilanil + kilka gram Gleanu (nie pamiętam już dokładnie, ale jakieś 6-8) Pszenica 3 liść, odmiana Arktis, ziemia ilasta. Nic się nie działo z pszenicą, zero poprawek wiosną..

d4rek    16

Co Ty gadasz. Co przejechać plecakiem, a co taczka chyba jest różnica?

Też nie wjechałem bo leje i mokro. Można było próbować w niedziele bo było słonecznie, a miało padać.

Poki co pogoda z interi sie sprawdza, w niedziele mialo nie padac do nocy i nie padalo, wiec jakis maly zbryzg zrobilem.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz222    2344

Co Ty gadasz. Co przejechać plecakiem, a co taczka chyba jest różnica? 

Też nie wjechałem bo leje i mokro. Można było próbować w niedziele bo było słonecznie, a miało padać.

Różnica taka, że podwieszany dociąża ciągnik i łatwiej mu się wygrzebać, a kołowy stawia opór + na wąskich oponach wrzyna się jak w masło i ściąga ciągnik w błoto jak mu się podoba. Póki co nawet kolein za głębokich nie robił.

W moich okolicach jak ktoś chce lub musi teraz pryskać to z prognoz wychodzi, że co najwyżej możemy próbować "kraść" pojedyncze dni z pogodą na oprysk. A chwasty rosną w najlepsze

batman17    1

Witam chciałem teraz opryskać pszenicę expert met 0,25 + 0,15legato, pszenica 2-3liście nie za późno na expert met?

Czy do tego oprysku mogę dołączyć decis mega 0,15l na mszycę których trochę znalazłem???

asmodan28    7

Witam chciałem teraz opryskać pszenicę expert met 0,25 + 0,15legato, pszenica 2-3liście nie za późno na expert met?

Czy do tego oprysku mogę dołączyć decis mega 0,15l na mszycę których trochę znalazłem???

Możesz

Oczywiście obserwuj pogodę.

tomek73    186

Decyzja podjeta na oprysk.

Expert 0,25+ alister grande 0,33 + 0,05 Gleanu  to wychodzi 87,5 zł/ha,  oczywiście na pewno bez poprawki na wiosnę. Poprawka nie wchodzi w grę.

Część pójdzie Expert 0,35 i komplet 0,25 koszt 106.

Tomek90    191

Jak można zakładać że poprawka nie wchodzi w grę? Zawsze trzeba być na to przygotowanym i lustrować pole lol. 

panczo1922    68

Kto Ci ustalił takie dawki???

Pełna eksperta plus dff i jeszcze glen???

Ile to kosztuje???

dawki takie z tego względu że 3 lata z rzędu miałem poprawki wiosenne, do tego stanowisko po rzepaku, stad też Glean

natomiast co do ceny to szybciutko podaję dane z faktury:

ExpetMet 714zł - 4kg

ExpertMet 132zł - 0,7kg

Legato 423zł - 3l

Glean 59zł - 24g

Zabieg zamknął się w kwocie 105zł/ha

wilhelm    401

Tomek73 ; jest sens do pełnej dawki Experta Met dodawać jeszcze więcej flufenacetu...? tymbardziej, że dff trochę maławo mi sie wydaje. Lepiej dołożyć do Experta samego dff, jakieś 0,2 - 0,25 l. Koszt będzie jeszcze niższy. Chyba nawet o takie rozwiązanie Tobie chodziło, sądząc po kosztach Twojego oprysku..

Artis    14

A ja poleciałem samym expert met , i czym radzicie poprawić na wiosnę?

mustang forte 0,8l wydaje mi się, że pozamiata to co tam zostało :)

250gr experta pozamiata samosiewy rzepaku? Mam zamiar pryskać na szpilce

Edytowano przez Artis

Taurus83    84

jak tam u was z zasiewami pszenicy? w promieniu 50 km od mojej wioski stoi jakieś 50 % pól. pada i pada. dzisiaj przerwa ale potrzeba ze 3 dni słonecznej pogody żeby wjechać w pole siewnikiem

wilhelm    401

U mnie obszarowiec będzie jeszcze siać pszenicę po warzywach, jakieś 150 ha. a tak poza tym to większość ozimin się zieleni w polach.. Mokro jest, warzyw nie można kopać, z opryskiwaczem w oziminy też nie bardzo bo koleiny sie robią jak cholera..

tomek73    186

Expert z kompletem mieszam bo mi kompletu z poprzednich lat zastało i chcę go wykorzystać, po drugie takie dawki opracowali w Osadkowski-Ceculski.

Po opryskach jesiennych tylko raz jeden kawałem poprawiałem na przytulię tylko, a pryskam już z 10 lat tylko jesienią.Nawet 4 lata temu co przesiewałem pszenicę ozimą po wymarznięciu, to nie pryskałem nic jarkę.

Ulman    275

Chcę pryskać pszeniczkę 2l IPU + 0,15 DFF. Ma być bez wiatru, da radę wjechać ale psiakość zapowiadaja 0 stopni na nockę mimo ze w dzień ok. 6-7 ma być . Warto próbować? I chciałbym i boje się ;)

wilhelm    401

Tak jak młoda dziewica... chciałaby, a boi się :D. Ja bym sie nie zastanawiał, tylko brał się za robotę i pryskał, jeśli da rade wjechać w pole "uczciwie "

Ulman    275

Na IPU minimum to chyba jest zero czyli łapie sie w przedziale, gorzej DFF

W przedziale wiem ze się łapie ale jak sprawy maja sie w praktyce? Przebarwienia, fitotoksyczność, słabsze działanie? Do tego jak przewiduja 0 to moze być i -1 co sie dzieje wtedy? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się