Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    101

znalazłem diflanil w necie za 130 zł. Mozna tanio zrobić zrobić snajpera w cenie 80 zł na ha - 1.5l Tolurexa i 0,3l Diflanil = 1.5l Snajpera

KULAWA_KOZA    88

Tolurex ja leciałem 1,5 l i ok 14 gr Gleanu zwykłego ,strong coś słabszy bo zdecydowanie tanszy ,to nie wiem ile dać ,jak polecę to samym Tolurexem albo Lentipurem 2 litry ,i wiosna Galmet albo Trimax  całość ok 110 zł

ja na wiosnę lecę 2.5l Tolurex + 2l TRIO i w polu nie ma nic prócz pszenicy :)

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaszm    10

Hondia siana 26 września nie jest jeszcze opryskana, bo najpierw było sucho, a teraz za mokro. W poniedziałek jak nie będzie wiatru to pryskam Boxer+Glean, bo pszenica już będzie pewnie wchodzić w fazę dwóch liści i za niedługo na Boxer będzie za późno. Jutro sprawdzę dokładnie jaka faza, bo dzisiaj cały dzień padało.

Kula07    137

To ja mam o 1/3 czyli o 50zł taniej jesienią i też spokój do żniw. Bynajmniej w ubiegłych latach tak było.

soltys48    315

oprysk wykonany ekspertem w znacznie późniejszej niż zalecenia producenta i na wilgne rośliny wydaje się być,że zaczyna skutkować na dwuliściennych już ładnie widać-pryskane we wtorek

później dodam zdjęcie

robson132    0

Witam.

Moja pszeniczka aktualnie jest w fazie rozwojowej jak na foto, myśle prysnąć ją Tolurexem 2l +10g gleanu nie zaszkodzi jej? Podobno Tolurex może powodować źółkniecie liści.

Odmiana desamo siana 20.09

Zdjęcie też może objaśni niektórym dlaczego nawóz pod pług;d (korzeń miesiąc po siewie ma już 13cm)

post-11057-0-99463500-1477166688_thumb.jpg

Edytowano przez robson132

andrzej1988    101

wychodzi trzeci liść. Ja bede pryskał 2 l Tolurexu i 8g gleanu. Nic nie powinno sie dziać. Stosuje juz go od kilku lat i wszystko jest ok. A jaka to jest odmiana bo niektóre odmiany sa wrazliwe na chlorotoluron.

Edytowano przez andrzej1988

marian2011    111

Jak wszystkie rośliny tak wyglądają to możesz pryskać ,ja siałem 20 września i ok 80% tak mam jednak 20% ma 2 listka albo szpilka i jeszcze nie pryskam w pażdzierniku ,,tolurex może tym słabszym zaszkodzić

Kula07    137

Witam.

Moja pszeniczka aktualnie jest w fazie rozwojowej jak na foto, myśle prysnąć ją Tolurexem 2l +10g gleanu nie zaszkodzi jej? Podobno Tolurex może powodować źółkniecie liści.

Zdjęcie też może objaśni niektórym dlaczego nawóz pod pług;d (korzeń miesiąc po siewie ma już 13cm)

Pszenica Tacitus, siana 09.09.2016. W technologii bezorkowej. Nawóz Caldena MacroSpeed (P i K bez N) dawany był przed siewnikiem.

Korzenie mają od 13 do 15 cm długości . Dodam jeszcze, że pozytywnie zaskakuje ilość dżdżownic w glebie.

Edit. Te białe plamy na liściach to nie mącznik tylko woda.

741c4418ded5ea97med.jpg

Edytowano przez Kula07

robson132    0

Kula07  widze że już pięknie rozkrzewiona, kiedy była siana i co to za odmiana?

W lubelskim ostatnie dwa tygodnie to temperatura bliska 6st i deszcz efekt spowolniony rozwój.

j

andrzej1988

Moja odmiana to desamo

mojo

Edytowano przez robson132

mraukot    23

Przecież kol. Kula wyraźnie podał termin siewu :) Apropo dżdżownic; jak jest ich zbyt dużo, to pewnie będą uszkadzać rośliny i zabieg będzie trzeba robić... Też niedobrze :D

kapec22    26

co to za szkodniki w pszenicy ozimej skacze po polu, szare ze skrzydełkami i objawy (chyba ich żerowania) nadgryzione liście i podeschnięte w tym miejscu co to jest bo to chyba nie mszyce ?? groźne to jest??

wilhelm    401

Witam po tygodniowym "urlopie" Szanowne gremium. Panowie, jak tam opryski chwastobójcze, pryskacie już ?

koczas    53

Mi się dzisiaj udało wypryskać jeden opryskiwacz mieszanką taką, że aż strach tu pisać. Zobaczymy co wyjdzie z tego, zebrane wszystkie resztki oprysków z magazynu, co dało nam Izoherb 1,5 l+Toto 0,37 g+ Sencor 70 wg 30 g+Galaper 0,05 l. Reszta pójdzie expert met lub boxer w różnych kombinacjach z dff i tribenuronem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się