Skocz do zawartości

Polecane posty

ogar118    62

Czy zabieg przeciw rolnicom (decis karate) można wykonać w dzień (działanie żołądkowe) czy trzeba czekać do godzin żerowania?

SawekBraczyk    14

Jak w zbożach tak w rzepaku też musze opryskać na mszyce bo naprawde nie ciekawie to wygląda no ale z tą pogodą o nie możliwe . Jaki insektyd lecieć decismega , karate zeon , bi58 . 

mraukot    36

Rolnice najlepiej zwalczać po ciemku. Wtedy są najbardziej aktywne na powierzchni. Dodałbym chloropiryfosu, kilka lat temu w ziemniakach tak zrobiłem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Mari82    10

U mnie w pszenicy na razie nie ma prawa być bo jeszcze nie wzeszła,ale w jęczmieniu zaczynam zauważać mszyce,czekam na pogodę bo na razie nie ma szans wjechać i trzeba ją zwalczyć albo chociaż ograniczyć,widziałem już plantacje która była zaatakowana jesienią przez mszyce,i to u dużego gospodarza który przymknął na to oko a wiosna i latem mina zbrzydła bo ciągła walka z chorobami a plon masakra,dobrze ,że tylko na jednym polu,i w innym terminie siewu,więc coś w tym jest,

masa24    55

ile po terminie mozna uzyc srodek i bedzie on dzialal?  bo ja w oprysk juz zaczynam watpic. mam  expert z dara produkcji 2014. termin waznosci 2 lata. nada sie to za rok?

slonju77    12

Pryskałem sekatorem 2 lata po terminie ważnosci,zadzialał bardzo dobrze nie był otwierany ani przemarznięty

Kula07    139

Masa co Ty tak przeżywasz? W temacie i PROW robisz wrażenie człowieka spokojnego, opanowanego a w przypadku rzepaku i w tym temacie nie masz za grosz cierpliwości. Poczekaj z miesiąc i dopiero się okaże czy będzie pogoda na wykonanie zabiegu czy nie. A Ty już się martwisz czy środek Ci w przyszłym roku zadziała jak jeszcze obecny się nie skończył. Znam ludzi co w listopadzie/grudniu pryskali (nawet na forum ktoś tak robił) i zabieg był skuteczny, więc spokojnie nie przeżywaj.

mraukot    36

30 listopad 2011, Komplet 0.5 l/ha. W tym roku mam zamiar pryskać pszenicę Tribunilem.
Przez kilka lat stosowaliśmy w kuku Azoprim z początków lat dziewięćdziesiątych. Ostatni alachlor (Lasso) w rzepaku, stosowany był w 2012, a data jego produkcji 2002. Panowie, przecież np. w Niemczech ŚOR nie mają określonej daty ważności! Termin przydatności- bezterminowo, te same preparaty!

marian2011    111

Pawel podobnie leciałem zeszłego roku ,poprawka wiadomo wiosną ,w tym roku nic nie kombinuję jak będą warunki lecę samym Tolurexem 2l albo 2l Lentipur i wiosną 40-60 zł max i czysto

andrzej1988    102

Ja tez jeszcze nie pryskałem. Dzisiaj cały czas pada. Do zimy jeszcze daleko więc znajdzie sie jakieś okienko aby opryskać Tolurexem a to jest dobry środek bo mozna pryskać nawet jak jest 0 stopni a nawet na minusie.

marian2011    111

Tolurex ja leciałem 1,5 l i ok 14 gr Gleanu zwykłego ,strong coś słabszy bo zdecydowanie tanszy ,to nie wiem ile dać ,jak polecę to samym Tolurexem albo Lentipurem 2 litry ,i wiosna Galmet albo Trimax  całość ok 110 zł

mraukot    36

Nie wiem Panowie jak tam u Was w innych rejonach, ale na płd. zach. Polski raczej trudno zrezygnować ze zwalczania dwuliściennych jesienią, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z takimi "zimami" jak dwie ostatnie.. Oczywiście są i tacy, którzy wogóle jesienią nie pryskają, na wiosnę robią po 2-3 zabiegi, a miotła, fiołki, chabry rosną w najlepsze...

andrzej1988    102

najtaniej i najlepeij to jesienią mozna zwalczyć miotłę i troche dwulisciennych przy okzaji a na wiosne jakaś popraweczka tania na przytulię i inne które nie zostały zwalczone na jesieni. Zawsze mam chęć opryskac na raz snajperem na jesieni tylko boje sie poprawek wiosną w razie "W" a wiem że sie zdazaja poprawki i po snajperze. Niby w moich stranach ludzie nie narzekaja no ale....

mraukot    36

Snajperem może się udać bez poprawek wiosną (z wyjątkiem maku, jeśli na danym polu występuje). Osobiście robiłem tak, że mieszałem 2l. Lentipuru + 0,3 diflufenikanu (Diflanil, Legato, Sempra). Koszt podobny do 1,5 l. Snajpera, z tym że 250g/ha więcej chlorotoluronu niż w 1,5 l. Snajpera. Na miotłę i chabra, fiołka i przytulię nie było bata. Jedynie szła poprawka wiosną na maki.

icek1    178

taka pogoda że już chyba nie opryskam pszenicy od chwastów w tym roku a na wiosne będzie drogo/drogie harbicyda/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.