Polecane posty

TOREZ    35

Zakładając hipotetycznie

320 ziaren X 45g /90% = 160 kg/ha

520 ziaren X 45g /90% = 260 kg/ha

W pierwszej dawce daj wapniowej saletry canwilu yara can.

W drugiej mocznik.

Pierwszą dawkę daj w "normalnym" terminie, nic nie opóźniaj bo narobisz więcej szkody niż pożytku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W listopadzie mniej sieje i jest OK.

No własnie 260 to jest znacznie za dużo. Z siły kiełkowania i MTN wychodziło 160kg. Siałem ją 8 października. Tą 210kg 29września ale to inna odmiana więc inne kiełkowanie i MTN. 

 

 

TOREZ dzięki za rady. Myślałem żeby ją przegłodzić żeby nie pokrzewiła się bardziej a nawet żeby odżuciła część rozkrzewień. Dlaczego saletra wapniowa i to jeszcze z yary? Jaką dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Powschodzi to będziesz widział co dalej robić.

Ja bym zapodał w terminie listopad-grudzień sól potasową 100 kg/ha bądź korn kali 150 kg/ha.

Można by było posypać Yara nitrofoski.

Na przełomie luty-marzec saletrosan 200 kg.ha + 150 kg saletry amonowej i będzie git.

 

A w jakim celu takie kombinacje? Przecież to jest normalnie prawidłowo zasiana pszenica a jeżeli okaże się że jest za rzadka to nic zlego, dobrze, że nie za gęsta. Rzadki łan dużo łatwiej się prowadzi i kontroluje. Więc nie ma co kombinować, tym bardziej że nie wiadomo co mam przyniesie pogoda.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Wilhelm dobrze mówi co z tego że siane rzadko jak pzw (polowa zdolność wschodów) do d*py. Ja mam miejsca że jest 10% i tych miejsc jest w tym roku naprawdę mało. Bywało że hektarami wypadało. Ktoś sieje 200szt/m^2 fajnie, znam co sieją poniżej 100szt, ale jest wszystko na fest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszenica Linus mtz 43 siła kiełkowania 90 ile wskazane by było teraz wysiać

 

Według hodowcy w opoznionym terminie Linusa nalezy wysiac od 350 do 400 ziaren na m2 czyli przy tych parametrach które napisałes to wychodzi od około 170 kg do 191 kg. Podejrzewam żę tą górną granice śmiało możesz wysiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to w piątek posiałem linusa  230 kg na ha siła kiełkowania 85 % ale tyci ziatna na powierzchni nie pokryte glebą bo siew po kukurydzy slabo zaoranej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Zostało mi trochę gleanu z tamtego roku i chciałbym go wykorzystać, pytanie co do niego dodać samo legato (Dff) czy legato 600 (dff+izo), duży problem jest z fiołkiem i przytulią, tą mieszaniną chciałbym pryskac juz teraz czyli od pierwszego liścia. Inne pola z uwagi na chabra chciałbym pryskac dff+ctu tyle, że tam zalecają dopiero od 3 liścia...listopad mnie złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Witam,czy taki zestaw legato + lexus mozna zastosować na wiosnę w pszenicy ozimej,bo teraz warunki niezbyt sprzyjają i nie wiem czy uda mi się jeszcze wykonać oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak myślicie czy jak posianą pszenicę wypłukał deszcz i leży na wierzchu a ma puszczone korzonki to da radę powschodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    421

Pszenica dopiero co powschodziła w fazie 1 liścia . Czy można w tak wczesnej fazie pryskać na chwasty Expert Met czy czekać aż będą 3 liście . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

jak myślicie czy jak posianą pszenicę wypłukał deszcz i leży na wierzchu a ma puszczone korzonki to da radę powschodzić? 

 

bez problemu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Pszenica dopiero co powschodziła w fazie 1 liścia . Czy można w tak wczesnej fazie pryskać na chwasty Expert Met czy czekać aż będą 3 liście . 

Pryskaj i się nie zastanawiaj


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

jak myślicie czy jak posianą pszenicę wypłukał deszcz i leży na wierzchu a ma puszczone korzonki to da radę powschodzić? 

 

 

bez problemu

 

dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mieszanka expert met z dff i gleanem od jakiej fazy.
Izoproturon plus dff i glean jakie dawki i jaka faza

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

flufenacet jak najwcześniej, idealny oprysk expert met + dff w fazie szpilkowania. Temp. mniej ważna, bardziej istotna wilg. gleby, a tej raczej teraz nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

szpilkowanie/1 liść możesz pryskać śmiało i jednym i drugim.

Co powiecie o takiej mieszance Izoherb 1,4 l+Toto 40 gram+ Galaper 0,15 l ? Szczerze mówiąc to czyszczę magazyn i tylko dlatego te środki i dawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Teoria mówi 8-10 stopni dla tej mieszanki, moja praktyka mówi 6-8 stopni. Przy glebowych ma to mniejsze znaczenie niż nalistnych, ale ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2227

u mnie pszenica bamberka zasiana 23 września okolo 190 kg/ha wyglada na prawde ładnie, opryskalem expert met faza 2-3 liscia. Zobaczymy jak przezimuje ta odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

koczas o mieszance powiem Ci tyle. Mieszanka chmirolu ☺ flufenacet + metrybuzyna czyli expert met potrzebuje minimum 8 stopni tego zawsze przestrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

koczas o mieszance powiem Ci tyle. Mieszanka chmirolu ☺ flufenacet + metrybuzyna czyli expert met potrzebuje minimum 8 stopni tego zawsze przestrzegam.

 

Dobrze wiem, że to mieszanka Chemirol-u, bo wiem gdzie kupowałem:). Tylko, że to leży już u mnie ze 2 lata i w końcu muszę się tego pozbyć. Kiedyś kupiłem te produkty jak szukałem oszczędności gdzie tylko się dało i coś tam zostało i muszę się tego pozbyć, szczególnie tego ipu i toto , bo ogólnie nie stosuje tego typu produktów.

Co do experta masz rację oczywiście, ale ja stosowałem w zeszłym roku gdzie temperatura oscylowała w granicach 6 stopni z dodatkiem setki legato 500 i efekt był  elegancki. Dlatego zaznaczyłem, że to moje prywatne spostrzeżenie, chcesz ryzykuj w obniżonej temperaturze- mi zadziałało, ale jak będzie u kogoś innego to się zobaczy...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka lat temu pryskałem pszenicę 30 listopada Kompletem (fluf. + dff) temp. trochę pow. zera i efekt 100% Od tamtej pory nie patrze na temp. dla tych substancji, byle by ciecz w rozpylaczach nie zamarzała :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj