Skocz do zawartości

Polecane posty

piotr30piotr    64

ja stosuję setkę legato 2 l boxera i 5 g glean jest czysto , ale nie mam problemów z przytulią jak ktoś ma chabra to chlorotoluron i tribenuron metylu ale i tak nie ma gwarancji lepiej zrobić korektę na wiosnę czasami jeszcze jakiś ostrożeń może wyskoczy

ja tam czasami i też ponad 10 z ha pszenicy koszę przeważnie na działce za domem jak mam pszenice po ziemniakach na oborniku nakłady też niskie tylko że teoretycznie działka ma 0,5 ha a praktycznie 0.65 ha ale jak sąsiad by pytał to 5 ton pszenicy z 0,5 ha a że tam droga zaorana i rów zasypany to kto to pamięta

macio9554    19

Mieszanina jak najbardziej ok, u siebie zwiększyłbym dawkę Legato do 0,25-0,3l. ze względu na silną presję przytulii na cięższej ziemii..

Rozmawiałem z doradcą i on mówił że dla niego dawka 0,3 legato jest zbyt "ekstremalna" i że 0.2 starczy tylko że ja akurat problemu z przytulią nie mam :)

Wiadomość z agroFakt.pl

wilhelm    401

To samo zawsze wmawia mi kolega, u którego zaopatruję się w chemie.. 100 g. czystego dff, to max. w mieszaninie z np. chlorotoluronem, lub z Boxerem. Ale ja nie zaobserwowałem jak narazie, żadnych skutków ubocznych po zast. 150g. Fakt, ziemie dosyć ciężkie, zawsze jakieś grudki na powierzchni zostają, tak że ja sie nie obawiam takiej dawki. Na średnich i lżejszych glebach, spokojnie powinno wystarczyć 100-120 g/ha dff.

d4rek    16

Bralem dzis expert, kobieta powiedziala ze 0.35 exp + 100 ml legato (50 dff) i ponoc sprawdzone jakis rolnik stosuje i jest ok. Sprzedawczyni tez nie z pierwszej lapanki jakby co ;-)

marian2011    111

Nie obrażając tej kobiety ale ona tylko sprzedaje i co i jak wie z książek ,doradca ustali tobie mieszaninę ale cena wysoka on za to nie płaci , jeden rok środek działa ,innego te same dawki zero efektu ,więc ostatnimi laty planuje jesień i poprawka wiosenna ,da się zrobić ok 120-130 zł

d4rek    16

Kobitka praktykuje na swoich polach, jesli chodzi o praktyke: uprawiaja pszenice, rzepaki itp itd z reguly ma srodki tansze bo wie co jest w srodku i zamienniki bierze. Interesuje mnie czy to ma sens, to 100ml czy odpuscic i samym exp jechac i wiosna dwu za 60 zl zalozmy mustangiem 0.5l. Jesienia musze jechac bo wiosna moze byc roznie w dolach i sciezki wole ubic na jesien.

soltys48    315

u mnie pójdzie

0,26 expetra+0,12 stokato(dff)+0,7helm flurox(fluroksypyr)

wyszło mnie to  110 brutto jak myślicie dobrze dobrane i cena??

Edytowano przez soltys48

koczas    53

No jestem ciekaw jak ci wypali z tym fluroksypyrem na jesieni, dawaj znać. Ale nie za bogato tego fluroxa? 0,5 litra przy dobrych warunkach starcza na przytulię spokojnie wiosną, a tu taki ogień, aż 0,7?

soltys48    315

0,7 wyszło mi na max bo tak mam opakowania kupione

w ubiegłym roku miałem

1,5lentipur(ctu)+0,15legato+12ghelm star(tribenuron metylowy) i było czyściutko

koczas    53

Czyli presji przytulii nie masz za wielkiej z tego wynika w teorii, bo szału nie było na przytulie z tą mieszanką. Tym bardziej 0,7 tego a'la galapera wydaje mi się stanowczo za dużo. I pamiętaj, że to oprysk typowo wiosenny, działa mega ale musi być te 8-10 stopni minimum.

soltys48    315

przytulię mam tylko  na jednym kawałku a co temp to wiem dlatego czekam......

taką mieszaninę zasugerował mi znajomy, stosuje ją na sporych powierzchniach,p

masa24    55

witam panowie, mam dylemat, zamierzam pryskac expert+ legato+ glean.  zboze mam dosc nierowne, miejscami 2 lisc, miejscami dopiero zaczyna wschodzic

czy moge juz tym pryskac?  poczekalbym az powschodzi calkiem ale u mnie jest taka kwestia ze temperatura jest max 8 stopni a w nocy kolo zeara( mazury) obawiam sie ze jak poczekam temp spadna jeszcze nizej a chyba dff,glean i expert maja tem minimalna  kolo 8 stopni

co robic? zaszkodzi cos/ nie podziala jak miejscami zboze dopiero wschodzi i nie ma jeszcze tego 1-2 lisci?

kapec22    26

do ch*ja z taką pogodą mokro jak ch*j jeszcze pizga wiatrem i zimo utopiłem się na polu z opylaczem a zanim mnie wydarli to noc i do ch*ja z takim czym

macio9554    19

witam panowie jak tam u was sytuacja z mszycami w zbożach ozimych ? pryskał może ktoś na to już ? 

No ja właśnie się przymierzam do oprysku, dziś zakupiłem alfa-cypermetryne i tak właśnie nie mogę się doszukać jaka jest minimalna temp stosowania wie może ktoś jak to jest dokładnie? czy można tym pryskać jeżeli nocą występują przymrozki ??

krychu    43

u mnie pójdzie

0,26 expetra+0,12 stokato(dff)+0,7helm flurox(fluroksypyr)

wyszło mnie to 110 brutto jak myślicie dobrze dobrane i cena??

Fajna mieszanka, jestem ciekaw jak się sprawdzi. Ja wkońcu postanowiłem czym w tym roku będę jechał. Tam gdzie w 2015 szedł expert dam chlorotoluron 750 g + 100 g diflufenikanu + 10 g helm tibi natomiast gdzie był dawany chlorotoluron w 2015 pójdzie expert 300 g + diflufenikan 100 g + helm tribi 10 g. Za rok na wszystko dam Boxera aby substancje na miotłe się nie dublowały.

mds212    150

Dzis sialem pszenice ale wysiało mi sie za mało niz chciałem, załuje ze nie zrobilem proby kreconej. Chcialem tak 250-260 a wysiało mi sie jakies 220, i to troche za mało poniewaz pszencia jest bardzo gruba a i termin juz pożny i ziemie dośc tłuste. Teraz mnie to męczy ;/

ansu    73

Jak za rzadka to można więcej N dać wczesną wiosną jak za gęsta to już nic nie zrobisz.

Jesienią miotła i fiolek a na wiosnę chyba wrócę do jakichś chwastoxów pielików ... bo po tych nowoczesnych wynalazkach np pochodnych sulfonylomocznika jakieś dziwne chwasty mi zostają

Edytowano przez ansu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się