Polecane posty

d4rek    66

Kobitka praktykuje na swoich polach, jesli chodzi o praktyke: uprawiaja pszenice, rzepaki itp itd z reguly ma srodki tansze bo wie co jest w srodku i zamienniki bierze. Interesuje mnie czy to ma sens, to 100ml czy odpuscic i samym exp jechac i wiosna dwu za 60 zl zalozmy mustangiem 0.5l. Jesienia musze jechac bo wiosna moze byc roznie w dolach i sciezki wole ubic na jesien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

u mnie pójdzie

0,26 expetra+0,12 stokato(dff)+0,7helm flurox(fluroksypyr)

wyszło mnie to  110 brutto jak myślicie dobrze dobrane i cena??

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

No jestem ciekaw jak ci wypali z tym fluroksypyrem na jesieni, dawaj znać. Ale nie za bogato tego fluroxa? 0,5 litra przy dobrych warunkach starcza na przytulię spokojnie wiosną, a tu taki ogień, aż 0,7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

0,7 wyszło mi na max bo tak mam opakowania kupione

w ubiegłym roku miałem

1,5lentipur(ctu)+0,15legato+12ghelm star(tribenuron metylowy) i było czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Czyli presji przytulii nie masz za wielkiej z tego wynika w teorii, bo szału nie było na przytulie z tą mieszanką. Tym bardziej 0,7 tego a'la galapera wydaje mi się stanowczo za dużo. I pamiętaj, że to oprysk typowo wiosenny, działa mega ale musi być te 8-10 stopni minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

przytulię mam tylko  na jednym kawałku a co temp to wiem dlatego czekam......

taką mieszaninę zasugerował mi znajomy, stosuje ją na sporych powierzchniach,p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2338

witam panowie, mam dylemat, zamierzam pryskac expert+ legato+ glean.  zboze mam dosc nierowne, miejscami 2 lisc, miejscami dopiero zaczyna wschodzic

czy moge juz tym pryskac?  poczekalbym az powschodzi calkiem ale u mnie jest taka kwestia ze temperatura jest max 8 stopni a w nocy kolo zeara( mazury) obawiam sie ze jak poczekam temp spadna jeszcze nizej a chyba dff,glean i expert maja tem minimalna  kolo 8 stopni

 

co robic? zaszkodzi cos/ nie podziala jak miejscami zboze dopiero wschodzi i nie ma jeszcze tego 1-2 lisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

do ch*ja z taką pogodą mokro jak ch*j jeszcze pizga wiatrem i zimo utopiłem się na polu z opylaczem a zanim mnie wydarli to noc i do ch*ja z takim czym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

witam panowie jak tam u was sytuacja z mszycami w zbożach ozimych ? pryskał może ktoś na to już ? 

No ja właśnie się przymierzam do oprysku, dziś zakupiłem alfa-cypermetryne i tak właśnie nie mogę się doszukać jaka jest minimalna temp stosowania wie może ktoś jak to jest dokładnie? czy można tym pryskać jeżeli nocą występują przymrozki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

u mnie pójdzie

0,26 expetra+0,12 stokato(dff)+0,7helm flurox(fluroksypyr)

wyszło mnie to 110 brutto jak myślicie dobrze dobrane i cena??

Fajna mieszanka, jestem ciekaw jak się sprawdzi. Ja wkońcu postanowiłem czym w tym roku będę jechał. Tam gdzie w 2015 szedł expert dam chlorotoluron 750 g + 100 g diflufenikanu + 10 g helm tibi natomiast gdzie był dawany chlorotoluron w 2015 pójdzie expert 300 g + diflufenikan 100 g + helm tribi 10 g. Za rok na wszystko dam Boxera aby substancje na miotłe się nie dublowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2120

Dzis sialem pszenice ale wysiało mi sie za mało niz chciałem, załuje ze nie zrobilem proby kreconej. Chcialem tak 250-260 a wysiało mi sie jakies 220, i to troche za mało poniewaz pszencia jest bardzo gruba a i termin juz pożny i ziemie dośc tłuste. Teraz mnie to męczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak za rzadka to można więcej N dać wczesną wiosną jak za gęsta to już nic nie zrobisz.

Jesienią miotła i fiolek a na wiosnę chyba wrócę do jakichś chwastoxów pielików ... bo po tych nowoczesnych wynalazkach np pochodnych sulfonylomocznika jakieś dziwne chwasty mi zostają

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Teraz, to siąść na d... i czekać. Mogę ci zagwarantować, je jeśli ziarno jest właściwie przykryte, to nie zobaczysz różnicy między 220 a 260kg/ha, chyba że na plus. W tym fachy potrzebna jest cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

260 kg/ha ? Nawet jeśli by ta pszenica miała MTZ 60g! to i tak było by to gęsto posiane. Wiadomo, liczy sie jeszcze siła kiełkowania, uwzględnić trzeba polową zdolność wschodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Dzis sialem pszenice ale wysiało mi sie za mało niz chciałem, załuje ze nie zrobilem proby kreconej. Chcialem tak 250-260 a wysiało mi sie jakies 220, i to troche za mało poniewaz pszencia jest bardzo gruba a i termin juz pożny i ziemie dośc tłuste. Teraz mnie to męczy ;/

Jesli masz uregulowane Ph a  będzie dostatek wilgoci sypniji na pszeniczkę wiosną azotu a okarze się że zasiałeś za gęsto

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Pszenica siana 24 września czy mogę jechać już ekspertem? Jak na razie jest jeden liść gdzie nie gdzie jeszcze małe szpilki,chwasty już zeszły
Miałem dawać CTU ale do trzech liści przy tych temp to chyba będzie trzeba do listopada czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Dzis sialem pszenice ale wysiało mi sie za mało niz chciałem, załuje ze nie zrobilem proby kreconej. Chcialem tak 250-260 a wysiało mi sie jakies 220, i to troche za mało poniewaz pszencia jest bardzo gruba a i termin juz pożny i ziemie dośc tłuste. Teraz mnie to męczy

Powschodzi to będziesz widział co dalej robić.

Ja bym zapodał w terminie listopad-grudzień sól potasową 100 kg/ha bądź korn kali 150 kg/ha.

Można by było posypać Yara nitrofoski.

Na przełomie luty-marzec saletrosan 200 kg.ha + 150 kg saletry amonowej i będzie git.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam odwrotny problem. Zostało wysiane 260kg pszenicy odmiany hondia, a powinno być 160kg. Zrobiłem próbę kręconą i pojechałem do pracy, siał ojciec i nie wiem jakim cudem tak wyszło. Siewnika nie przestawiał. Siewnik to stary poznaniak, do tej pory wychodziło wszystko dobrze. Tydzień wczesniej wysiałem 210kg i wszystko się zgadzało. Pomijając problem z siewnikiem jak teraz prowadzić łan? Wystarczy opóźnić azot i dobrze skrócić/usztywnić? Mierzę w 7-8t, gleba klasy IIIb i IVa, stanowisko po ziemniakach i czosnku na oborniku, trochę po grochu, pH uregulowane. Przedsiewnie dostała 300kg NPK 3-19-29 oraz 50kg siarczanu magnezu granulowanego

Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj