Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej1988    293

Rozmawiałem w 4 oczy z przedstawicielem hodowli Danko Adamem Gleniem i powiedział zeby uważać na chlorotoluron w tej odmianie. Możesz zadzwonic do niego i zapytac zeby rozwiac watpliwasci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

Słabo się krzewi, bo słabo przezimował. Nie przemarzł całkowicie, ale rośliny były bardzo osłabione. Nie tylko u ciebie był w tym roku taki efekt, praktycznie każdy, kto go posiał, miał tak samo.

Sailor to dobra odmiana, ale nie na nasze warunki klimatyczne, gdzie jest możliwość wystąpienia silnych mrozów, nawet przez kilka tylko dni w zimie.

 

 

może i masz rację ale u mnie w promieniu 50 km nie widziałem żeby komuś pszenica wymarzła. a sailor już na jesień był słabo rozkrzewiony. może to wina póznego śiewu i ph ale sypałem 0,5 tony kredy w granulacie przed siewem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

Rozmawiałem w 4 oczy z przedstawicielem hodowli Danko Adamem Gleniem i powiedział zeby uważać na chlorotoluron w tej odmianie. Możesz zadzwonic do niego i zapytac zeby rozwiac watpliwasci.

 

u mnie Hondia siana 23 września jest już na wierzchu piękna zielona i puki co żadnych oznak że coś jest nie tak nie ma a została właśnie opryskana tym Lentipurem w dawce 2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chlorotoluron może obniżyć plon o 10% w pszenicy czułej na ten środek więc praktycznie ciężko to zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Chłopaki, jakie muszę być warunki, aby herbicydy skutecznie zadziałały. Prognozy nadają max 8- 10 stopni w dzień i w nocy w okolicach 2-3. W jakim czasie od zabiegu mogą wystąpić nocne przymrozki? Jestem trochę skołowany i nie wiem czy zamawiać środki. Stosowany ma być expert met, CTU, dff i boxer+ dff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    111

Jak stosujesz typowo doglebowo (w fazie 1-2 liścia), to temperatura nie ma aż takiego znaczenia, ważna jest wilgotność gleby, przymrozki też jakoś negatywnie nie wpływają na działanie środka. Gorzej jest w przypadku herbicydów nalistnych lub doglebowo-nalistnych (Lexus, Bizon, Alister), bo trzeba je stosować trochę później. Ja stosuję typowo doglebowe, głównie Expert, DFF i glean, czasami Boxer i Pendigan, najczęściej w fazie 1-2 liści- na miotłę to działa. Tylko raz zastosowałem Bizon, dziękuję, nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

W przyszłym tygodniu myślę uderzyć z zabiegiem, więc powinno być max 3 liście ( teraz najwcześniej siane jest w fazie 2-3 liścia, większość 1-2 liście). Dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Dzis bylem na polu, raczej marcus pod koniec nastepnego moze wejdziemy opady do wt-sr u nas a i tak grzesko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak stosujesz typowo doglebowo (w fazie 1-2 liścia), to temperatura nie ma aż takiego znaczenia, ważna jest wilgotność gleby, przymrozki też jakoś negatywnie nie wpływają na działanie środka. Gorzej jest w przypadku herbicydów nalistnych lub doglebowo-nalistnych (Lexus, Bizon, Alister), bo trzeba je stosować trochę później. Ja stosuję typowo doglebowe, głównie Expert, DFF i glean, czasami Boxer i Pendigan, najczęściej w fazie 1-2 liści- na miotłę to działa. Tylko raz zastosowałem Bizon, dziękuję, nigdy więcej.

co takiego działo się po zastosowaniu Bizona?w tym roku planuję nim opryskać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

@d4rek
Dzisiaj byłem na polu i muszę Ci powiedzieć że aż tak mokro nie jest. Noga raczej nie grzęźnie :D Gleba łyka wodę jak gąbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

szczypka, bizon praktycznie u każdego nie zadziałał. Poprzepuszczał i trzeba było poprawiać czym innym, u nas praktycznie każdy kto korzystał z bizona, potem poprawiał


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Też jestem ciekaw co nie tak z tym Bizonem. Rok temu opryskałem doświadczalnie 1 ha wybrałem kawałek na który mozna wiosna wjechać z racji ewentualnej pprawki. W tym roku nabyłem 5l i mam plan zwiekszyć obszar opryskany tym środkiem a tu czytam że gówno???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

jarciu, ja osobiście bizona nie stosowałem, ale u nas każdy kto to wziął, nie był zadowolony i poprawiał. I to nie sporadyczne przypadki, że np. ktoś źle opryskał, zła pogoda była, tylko praktycznie każdy


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek76    0

panowie zeszły sezon w moim rejonie to praktycznie zadne srodki nie zadzialaly na miotłe zbozowa a sam stosowalem kilka miedzy innymi lentipur jesienia a na wiosne  u sasiadow byla stosowana puma byl huzar i atlantis i zaden z tych srodkow nie zwalczyl dobrze miotły nie wiem dlaczego

teraz nabylem własnie bizona i zobaczymy co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

u nas dobrze spisuje się połączenia Expert Met + Glean albo Finish ( z tym że Glean lepiej doglebowo, a Finish nalistnie) albo Legato + Glean/Finish. Miotle bierze.

 

Bizona strasznie reklamuja w tym roku, właśnie dlatego ze w tamtym roku wogole nie działał i my nawet go nie zamawialiśmy w tym sezonie bo ludzie tego nie biorą, nie chcą brać.


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Bizona polecał mi gość z Agroloka ,raczej inną mam koncepcję ,jednak dobry znajomy leciał zeszłej jesieni Bizonem ok 30 ha i był zadowolony bez poprawek wiosną ,kolega inny w tym roku kupił tylko Bizona 118 zł litr i zobaczymy co wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Jeśli jednoliścienne załatwione to poprawką wiosną na dwuliścienne żaden problem 30-40zł. Przy samym Expercie jesienią wychodzi poniżej 100zł/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ktoś coś jeszcze o tym bizonie? Bo mam zamiar w tym roku go zastosować? Jaka temp. jest wymagana dla niego o ile jest?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Odnośnie temperatur stosowania preparatu bizon i przeciwskazań do jego zastosowania:

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI I ZALECENIA STOSOWANIA ZWIĄZANE Z DOBRĄ PRAKTYKĄ ROLNICZĄ
Środka nie stosować:
- na rośliny osłabione lub uszkodzone przez choroby, szkodniki, przymrozki, suszę,
- w temperaturze powietrza poniżej 5°C i powyżej 25°C,
- po nocnych przymrozkach oraz przed spodziewanymi przymrozkami,
- w zbożach z wsiewką roślin motylkowatych,
- na rośliny pokryte szronem,
- przed spodziewanymi silnymi opadami deszczu,
- podczas wiatru stwarzającego możliwość znoszenia cieczy użytkowej.
Nie dopuścić do:
- znoszenia cieczy użytkowej na sąsiednie rośliny uprawne i tereny sąsiadujące z terenem
opryskiwanym,
- nakładania się cieczy użytkowej na stykach pasów zabiegowych i uwrociach.

 

Ja ze swojej strony dodam, tak jak pisałem wcześniej, że u nas w Hrubieszowskim bizon nie sprawdził się w ogóle. Ciężko powiedzieć dlaczego, czy za małe dawki czy coś innego miało wpływ, ale w tym roku nawet go nie sprzedajemy. Ba, jadąc samochodem na okrągło słyszę reklamy w radiu, widać słaba sprzedaż.

 

Dorzucę jeszcze link do tematu z tamtego roku w którym użytkownik przedstawia użycie i skutki "po" bizonie.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/80527-czy-herbicyd-bizon-jest-bezpieczny/

Edytowano przez matiuss

Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiuss    12

Maniek, generalnie dla Experta muszą być temperatury dodatnie, najlepiej w godzinach południowych żeby zdąrzyło się wchłonąć, przed spadkiem temp. wieczorem


Wnioski o dopłaty, modernizacje, ornitologia - Zajmujemy się wnioskami do ARiMR, ponad 250 obsługiwanych rolników. Pewnie i bez poprawek.

Środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze - Doradztwo, sprzedaż. Hrubieszów i okolice.

Tylko oryginalne środki, prosto od producenta, faktury terminowe,DOWÓŻ DO KLIENTA GRATIS, doradztwo i pełna obsługa.

Zapraszam do kontaktu PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Minimalna temperatura dla Experta to 8 stopni. BIZON wychodzi drogo a do tego bardzo kiepsko działa solo tak samo jest z Trinity 590 którego dawałem w dawce 1,7 + 0,8 l chlorotoluronu + 5 g gleanu. Zróbcie sobie sami mieszanki trochę więcej zabawy jest ale będziecie mieć czysto. Uniwersalna mieszanka EXPERT MET 0,25 kg/ha + STAKATO (diflufenikan) 150 ml + TOLUREX (chlorotoluron) 1 l + 4 g GLEANU. Sprawdziła się ta mieszanka na polach z chabrem i fiołkiem. Expert met 350 g/ha + STAKATO (diflufenikan) 150 ml + GLEANU 4 g przepuściło chaber na polu którym nie było go nigdy dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, pytanie do znawców dzików.

Mam jedno pole, wykopany burak, zjeżdżone głęboszem i czeka na siew. Wiadomo, zostało trochę buraka itp. I teraz jest pytanie jak zrobić lepiej, żeby dziki nie ryły za resztkami buraków. Zaorać żeby resztki poszły głębiej, czy wpaść tylko agregat+siewnik bez orki (efekt będzie git bo na polu gdzie nie ma dzików już tak było zrobione). Pomijamy kwestie finansowe, bierzemy pod uwagę tylko które rozwiązanie spowoduje mniejsze szkody przez dziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

A co powiecie o tym nowym gleanie strong? U mnie czesc pszenicy jeszcze nie wyszła przez ta pogode. Co roku stosowalem expert met plus glean. Ciekawy jestem tego nowego. W przyszłym roku qq po pszenicy planuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj