Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    54

Jak masz kwalifikat to sobie policz. Zalecana obsada dla tej odmiany 380-400 szt/metr kw. razy Masa Tysiąca Ziaren z Etykiety i dzielisz przez zdolność kiełkowania z etykiety i masz idealnie ile masz wysiać. To są podstawy kolego:)

Wiadomość z agroFakt.pl

koczas    54

I powiedzmy, że pszenica ma MTZ 37 g i zdolność kiełkowanie 97% a równie dobrze może mieć 50 g i kiełkowanie 90% i co jest warta twoja porada? Masz swoje przekonania ok, ale to napisz mu , że tej odmiany według Ciebie trzeba siać więcej i przyjmij 450 roślin na metr jak lubisz gęste siewy lub twoje gleby tego wymagają, ale nie wal na oko ile ma siać.

lonoh    30

to sianie na oko to wywalanie pieniedzy w błoto. Ja sieje poczatkiem pazdziernika na słabszych ziemiach i kolo 20 na lepszych polach. Nie sieje wiecej niz max 340 i na plony nie narzekam.

Edytowano przez lonoh

mirek76    0

Witam forumowiczów i mam pytanie czy ktoś z Was stosował środek BIZON do ochrony pszenicy i czy efekt po zastosowaniu był zadowalający ???

masa24    55

no wlasnie w takim prostym pytaniu mozna poznac kto kompletnie nie ma pojecia o co chodzi.  bo podawac norme wysiewu pszenicy na oko w kg to nieporozumienie.  podac ;iczbe roslin ma metrze kwadratowym to juz inna rozmowa

proxy8441    72

ja jestem z kolei zwolennikiem wcześniejszych siewów jeśli to możliwe oczywiście, zasiałem 23/24.09 pszenicę w normie ok. 350 nasion kiełkujących niby a 1,5ha na próbę 235 nasion zobaczymy, jedno jest pewne trzeba pilnować mszyc i chwastów. Zobaczymy jak powschodzi bo strasznie sucho.

waldeko016    1

Panowie jestem z mazowieckiego i jest okropna susza. Po zebraniu rzepaku zrobiłem talerzówką na jakieś 15 cm. Na początku września agregatem zniszczyłem samosiewy jeździłem wzdłuż a później w poprzek. Gdy teraz zacząłem orać to okropny bryły się wyrywają. Moje pytani czy jak bym zrobił to jeszcze raz agregatem gdzieś na 15 cm to czy można w to zasiać pszenice jake skutki uboczne będą?

machtomi    5

Panowie czy pszenica Arkadia i Kilimandżaro są wrażliwe na CTU? Pryskał ktoś te odmiany tym środkiem?

azzadek    1

Piszemy o pryskaniu więc ten Glean75+legato500 prysnę przed wschodami, ale teraz pytanie : prysnąć przed wałowaniem czy po? Po wałowaniu mogą mi zniknąć ślady po prowizorycznych ścieżkach przedwschodowych w poznaniaku. Jak lepiej, przed czy po?

wilhelm    401

A kolega ma wystarczająco wilgoci w glebie, żeby pryskać tymi substancjami przedwschodowo (doglebowo) ? Bo jeśli ziemia przesuszona, to raczej bym sie wstrzymał...

d4rek    16

Wbij tyczki jak dlugie kawalki, jak krotkie to jakies slomki z inseminacji czy cos co jak w leci w kombajn zeby nie uszkodzilo. Osobiscie wal pozniej na rowna glebe oprysk ale wilgoc wskazana srodek wsiaknie w glebe a nie tylko na "kurz", ma chronic przez dluzszy czas

marian2011    111

Większość narzeka na suszę i według mnie nie ma nawet sensu myśleć o oprysku w suszę ,ale posiali i oprysk planowany , nigdy nie pryskam zaraz po siewie zawsze pryskałem na 3 listki ,okres musi minąć miesiąc od siewu ,w tym roku  zasiałem 20 września wschody są ale bardzo nierówne to co na wierzchu będzie gotowe ok 20 pażdziernika pod oprysk jednak pasy miejsca gdzie ziarno jeszcze nie ma wilgoci i nie kiełkuje więc będzie licho w pażdzierniku ,znajomi też raczej odpuszczają już jesień i nie zamawiają oprysku

kaseton    2

Ja 2 ha posialem 21 września i jeszcze nie widac aby wschodzila. Reszta byla siana w pozniejszym terminie

miwigos    84

Panowie jestem z mazowieckiego i jest okropna susza. Po zebraniu rzepaku zrobiłem talerzówką na jakieś 15 cm. Na początku września agregatem zniszczyłem samosiewy jeździłem wzdłuż a później w poprzek. Gdy teraz zacząłem orać to okropny bryły się wyrywają. Moje pytani czy jak bym zrobił to jeszcze raz agregatem gdzieś na 15 cm to czy można w to zasiać pszenice jake skutki uboczne będą?

U mnie większość tak sieje

koczas    54

Dzisiaj kupiona na oziminy mieszanka 0,35kg expert met + 50ml diflufenikan + 7g glean, co myślicie ?

Nie wiem o co ci  chodzi z diflufenikanem, czy oprysku 50 ml czy liczysz czystą substancję. Ja pryskałem 250 g expert met, 0,12 legato 500 (dff) i 7 gr glean i było elegancko. Mi się lepiej by widziało u Ciebie proporcje 0,3+0,1+7 g. Ostatecznie może być, ale jak sporo fiołka i przytulii do bym dołożył diflufenikanu.

milanreal1    290

Kolego to jest polityka Monsanto. Oni otrzymali przedłużenie stosowania na oryginalny roundoup do 2017 i na chwilę obecną ponoć wstrzymali sprzedaż.  Jak na razie chyba żaden z konfekcjonerów glifosatu nie podjął się próby przedłużenia rejestracji na swoje produkty, wskutek czego jest duże prawdopodobieństwo, że po sprzedaży zapasów, na rynku pozostanie tylko produkt oryginalny. W sklepach ogrodniczych już jest mowa, że wiosną cena wystartuje od około 350 zł/20l i będzie się gwałtownie piąć w górę. Obecnie właściwie już glifosat jest na zapisy, a każda dostawa o kila - kilkadziesiąt zł droższa na bańce 20l. Ja jeszcze kupiłem Agrosar po 220zł/20l.

Ogólnie będzie coraz drożej i kłopot z dostępnością. A dodatkowo panika napędza ruch i cenę.

Nie do końca tak kolego jest. Komisja europejska zakwestionowała nośniki z generyków. A że wszystkie generyki mają jednakowe nośniki więc wiadomo że wszystkie wyleciały z rynku. Glifosat ma zezwolenie do końca 2017, żaden producent nie zdecyduje się na zmianę składu generyku, bo badania rejestracyjne trwają 3 lata. Monsanto nie produkuje dużo glifosatu bo najpopularniejsze były generyki, wiec wiadomo że gwałtownie zabrakło ich na rynku.

azzadek    1

Większość narzeka na suszę i według mnie nie ma nawet sensu myśleć o oprysku w suszę ,ale posiali i oprysk planowany , nigdy nie pryskam zaraz po siewie zawsze pryskałem na 3 listki ,okres musi minąć miesiąc od siewu ,w tym roku  zasiałem 20 września wschody są ale bardzo nierówne to co na wierzchu będzie gotowe ok 20 pażdziernika pod oprysk jednak pasy miejsca gdzie ziarno jeszcze nie ma wilgoci i nie kiełkuje więc będzie licho w pażdzierniku ,znajomi też raczej odpuszczają już jesień i nie zamawiają oprysku

Aha, to prysnę po wschodach, ale chciałem najpierw na chwast prysnąć by później móc prysnąć biostymulatorem (Rootstar) oraz odżywić mikro już jak 3 liście będą. Rootstar piszą by w fazie 1liścia, ale jak najpierw dam rootstar a później na chwasty to ten rootstar wchłoną też chwasty ;/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.