Polecane posty

masa24    2344

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Glean to ścierwo zalegające w glebie jedynie co siekierka na samosiewy rzepaku, tyle że u mnie bez niego czysto z tym chwastem. 

Co prawda 7g to nie szkodzi roślinom następczym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

a co myślicie dać na jesień expert 0.35kg+diflanil 0.2+glean 8g...Będę próbował w tym roku tak zrobić granice 140 zł czyli koszt jak na wiosne...ktoś ma jakieś zdanie na temat takiej mieszaniny.

Jeżeli nie masz ciężkich gleb to 0,25 Experta będzie git. Dawkę DFF też można zmniejszyć jeżeli nie ma niewiadomo ile przytulii. 

 

a polaczenie expert + chlorotoluron  nie ma sensu? lepsze jest expert + dff+ glean ?    mam experta ale nie wiem co mozna by tu dodac jeszcze zeby bylo skutecznie. nie wiem jakie chwasty sa klopotem bo sieje pierwszy raz na tych polach

Połączenie takie ma sens jak masz problemy z chabrem. Jeżeli nie jesteś pewien co do zachwaszczenia to poczekaj do 1-2liścia- większośc chwastów już wzejdzie. Wtedy można kombinować. Połączenie Lentipura z DFF też jest ciekawe, ekonomiczne i w miarę pewne. Kwestia tylko chwastów problematycznych

7g gleanu jak sie ma do roslin nastepczych ? Łubin sadze ze bezproblemu a rzepak???

Zależy jaka zima, problemy mogą być. 

 

Można naciągnąć expert met'a 700g na 2.1ha = 333g/ha bo mi nie wychodzi i tak muszę coś innego dokupić na 40a

Jak gleba nie ił ani glina to 0,25-0,3 będzie OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja bym dał 2 l chlorotoluronu w fazie 2-3 lisci a na wiosne jakis mustang albo cos podobnego i skutecznego na dwuliscienne i pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie w jakielkolwiek mieszaninie sprawdza sie dawka 150g. dff, czyli 0,3 l. środka zawierającego tą s.a. Mniejsze dawki zawsze powodowały konieczność poprawek wiosną. Np. 0,35 kg. Experta Met + 0,3 l. dff + 5g. Gleanu, a na polach z chabrem zamiast Experta, 1000g. chlorotoluronu.
Apropo's ceny Skagena w stopniu C2, to mam nadzieję że nie znajdzie się idiota, który im to kupi w takiej cenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jak to jest, jezeli expert zwalcza samosiewy rzepaku to jaki jest sens dodania jszcze gleanu??

 

czyli robiac mieszanke na chwasty dobieramy srodki np tak:  expert( miotla) + dff jezeli przytulia lub ctu jezeli chaber?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Expert zwalcza samosiewy w fazie 1 liścia- im wczesniej tym gorzej dla chwastów dwuliściennych. Jednak przy większej ilości sulfonylomocznik trzeba dać, nawet prosty Galmet czy większe dawki tribenuronu. Ogólnie Expert met to kat na jednoliścienne nie szczędząc przy tym dwuliściennych, są naprawdę porządnie przydławione metrybuzyną i startują powoli na wiosnę. Ogólnie mówiąc to tak jak piszesz- DFF-przytulia, fiołek, chaber, CTU- chaber, jasnota. U mnie w galerii jest zdjęcie po Expercie solo- poprawka na wiosnę-fiołek i chaber- dobiłem zwykłym tribenuronem. Koszt 2 zabiegów zmieścił się 90zł, a drugi zabieg mozna łączyć z T1

 

Chlorotoluron nie wycofali?
4 g glenu na samosiewy rzepaku wystarczy

IPU będzie wycofany tak jak linuron. CTU dzielnie się trzyma

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

tak przegladam swoje zapasy i na czasci po pojdzie  4 l maratonu + o,35 expert met 

 a na czesci  0,35 expert+ o,2 legato 500+ glean 8 g  

 

nie za mocne mieszanki ?   poporstu takie mam srodki i chce to wykorzystac bo terminy mi mina za rok, co o tym myslicie? ma to sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

co proponujecie na jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy ?

Myślę dać Experta na jednoliścienne ( w tamtym roku sprawdził się bdb) i co do tego dorzucić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

tak przegladam swoje zapasy i na czasci po pojdzie  4 l maratonu + o,35 expert met 

 a na czesci  0,35 expert+ o,2 legato 500+ glean 8 g  

 

nie za mocne mieszanki ?   poporstu takie mam srodki i chce to wykorzystac bo terminy mi mina za rok, co o tym myslicie? ma to sens?

Opcja z Maratonem i Expertem za mocne. Druga mieszanka OK, dawka DFF i Experta możliwa do zejścia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25488

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

 

Kolego to jest polityka Monsanto. Oni otrzymali przedłużenie stosowania na oryginalny roundoup do 2017 i na chwilę obecną ponoć wstrzymali sprzedaż.  Jak na razie chyba żaden z konfekcjonerów glifosatu nie podjął się próby przedłużenia rejestracji na swoje produkty, wskutek czego jest duże prawdopodobieństwo, że po sprzedaży zapasów, na rynku pozostanie tylko produkt oryginalny. W sklepach ogrodniczych już jest mowa, że wiosną cena wystartuje od około 350 zł/20l i będzie się gwałtownie piąć w górę. Obecnie właściwie już glifosat jest na zapisy, a każda dostawa o kila - kilkadziesiąt zł droższa na bańce 20l. Ja jeszcze kupiłem Agrosar po 220zł/20l.

 Ogólnie będzie coraz drożej i kłopot z dostępnością. A dodatkowo panika napędza ruch i cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ale maraton + expert za mocne  i co moze sie wiazac  z tym ze tak prysne ? to zostawic sam maraton?czy zejsc z dawka experta tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

co proponujecie na jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy ?

Myślę dać Experta na jednoliścienne ( w tamtym roku sprawdził się bdb) i co do tego dorzucić ?

Zależy co masz do zwalczenia, zwykle DFF i Glean czyszczą dobrze. Pola chabrowe- 500g CTU, fiołki- 0,05l DFF, przytulia 0,2l. 8-10G Gleanu podniesie skutecznośc wobec wiekszości chwastów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

czyli dać 0,3 Experta + 1l  Legato a tam gdzie rzepak był dorzucić 10g gleanu ?

U nas najwięcej kłopotów w zbożach jest z chabrem i rumianem, chociaż ostatnio fiołek pojawią się częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

poproszę o opinię na temat środka trinity 590 sc - mam ofertę 96pln brutto za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

legato bardziej kolo 0,2 l , kolego uwazaj zebys nie przedobrzyl:)

koeldze wczesniej chodzilo bardziej  nei o 0,05 l   a   0,1   i  0,2 l.     te 0,05 to przeliczyl dawke czystego dff    

takze legato 0,1-0,2 zastosuj

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

ale maraton + expert za mocne  i co moze sie wiazac  z tym ze tak prysne ? to zostawic sam maraton?czy zejsc z dawka experta tam

Skumulowanie takiej ilości IPU i metrybuzyny może zniszczyć pszenicę, młode rośliny mają małe możliwosci rozłożenia takiej ilosci substancji. Druga sprawa ze nie jest to ekonomiczne. Jeżeli łączyć Experta z Maratonem- 0,2kg+2-2,5l lub 0,25+2l. 

czyli dać 0,3 Experta + 1l  Legato a tam gdzie rzepak był dorzucić 10g gleanu ?

U nas najwięcej kłopotów w zbożach jest z chabrem i rumianem, chociaż ostatnio fiołek pojawią się częściej

1l Lentipura, na rzepak styka 5g ale mozesz dac 10g

 

poproszę o opinię na temat środka trinity 590 sc - mam ofertę 96pln brutto za litr

Za 2l chyba. Trinity OK, ale w dawce 2,5l. Standardowe 2l to często za mało na glebach cięzszych

Edytowano przez Tomazi3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

to ja dam  expert 0,35+  legato 0,15-0,2 + glean 8 g

i maraton 4 l+ glean 8 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj