Skocz do zawartości

Polecane posty

wilhelm    401

Pszenica po 550, a ziarno siewne 220, na dodatek w "drugim odsiewie".. Czyste sk***ysyństwo. To nieopodal mnie bezpośrednio w gospodarstwie zajmującym sie produkcją nasienną, mają Desamo, Memory i Arktisa po 1500 netto.

kr9292    60

Kupiłem arkadie 174zł za 100 kg, mtz prawie 55g, siła kiełkowania tylko 90% <_<

solek01    30

Kilimajaro najdroższa bo w tym roku nowość i chyba najlepiej plonowała. ciekawe tylko czy badania Coboru są naprawdę rzetelne, czy trochę podrasowane.

Wiadomość z agroFakt.pl

skywalker89    39

mi się udało kupić z pierwszego odsiewu kilimanjaro po 100zł zaprawioną, zastanawiałem się nad 'garstką' ostrogi czy hondii na ha, ale doszedłem do wniosku że nie będę sku****stwa sponsorował, mam 2letnią arkadię to będzie siana :)

U mnie kilimanjaro C2, MTN 39g i kiełkowanie 99% :) z wzoru wychodzi, że przy 350n/m2 trzeba siać 135kg, ale na podlasiu jakoś boję się tyle wysiać :P

Anetka1    67

Kilimajaro najdroższa bo w tym roku nowość i chyba najlepiej plonowała. ciekawe tylko czy badania Coboru są naprawdę rzetelne, czy trochę podrasowane.

wiesz ci to lobbing za fanty papier wszystko wytrzyma

wilhelm    401

Na śląsku w pobliskiej SDOO Kilimanjaro plonowała na poziomie 99% wzorca na niższym poziomie agrotechniki (A1) i 102% wzorca przy intensywnej agrotechnice (A2) Dla przykładu Linus 121% i 110%, Dacanto 120% i 112%, Hondia po 105% na A1 i na A2. A więc w moim rejonie nic nadzwyczajnego...

andrzej1988    101

Ja pojutrze planuje posiać Desamo. Dzisiaj zakupiony materiał z Agricoli MTN niecałe 41g i kiełk. 97% co przy 350 ziarnach na m2 wychodzi 150 kg ale wysieje chyba 165-170kg bo 200 kg kupiłem na 1.15ha. a w nastepnych dniach posieje Ozona z własnego rozmnozenia. Szkoda mi troche jantarki bo naprawde dobra pszenica ale trzeba próbowac innych odmian.

proxy8441    72

Zenonim co powiesz więcej o Hondii? masz zbadaną ZK?

wilhelm w jakim SDOO na śląsku, które dokładnie?

moja arkadia na 30 nasion losowo wybranych skiełkowało 24 więc postawiłem na kwalifikat z myślą o dobrych parametrach i wolnym od patogenów.

Edytowano przez proxy8441

20CBR12    47

Wilhelm nie tylko u Ciebie były takie wyniki kilimandżaro i hondii u mnie bardzo podobnie, też się zastanawiam skąd wzięły się tak dobre wyniki, w każdym bądź razie hondie mialem w tym roku pierwszy i napewno ostatni sezon u mnie z nowych będziesze testowany praktik w bym roku resztę zostawiam tak jak ostatnie dwa lata

olekjedynak    0

Kolego Andrzej 1988 proszę cię o kontakt na numer 880616064. Chodzi mi o pszenicę jantarkę czy jeszcze masz na sprzedaz

Kupię pszenicę jantarkę w kwalifikacie - proszę o kontakt 513 922 661

wilhelm    401

@20CBR12. ogólnie nie wypadły źle te odmiany, bo powyżej wzorca, ale inne plonowały wyżej.. A cena ponad 2k. za tone pszenicy w stopniu C2! to powinno być karalne, jako próba wyłudzenia.
Zamówiłem dzisiaj Memory C1 po 1575 brutto, jutro biore sie za czyszczenie swojego Arktisa.

Apacz13    2

Wczoraj kupiony Memory C1 po 1520 zł brutto ( w tej samej cenie była Pokusa i Desamo ) . Ze swojego będzie Hondia i Ostroga .

proxy8441    72

kurcze mam zamówioną Hondię po 1840 netto WILHELM jestem z okolic Tychów dasz namiar na Twojego dostawcę nasion? Bo podejrzewam że będzie taniej PILNE

jak ze zdrowotnością Hondii?

Edytowano przez proxy8441

wilhelm    401

Biore mat. siewny z firmy klimowicz bis, ale Hondii nie mają. Z tego co wiem, to został im Artist, Desamo i Memory

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się