Skocz do zawartości

Polecane posty

KULAWA_KOZA    88

Bo jak ktoś bzdury wypisuje to tak jest , że sieje po 140kg i zbiera 9t :lol: mogłeś jeszcze napisać że z 20 ar to by było weselej :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

TheBociek1996    515

Kulawy bzdury to Ty wypisujesz. Zasiej 500kg na hektar to może 12t zbierzesz. 240 kg/ha to dziadkowie siali konnymi siewnikami tak że do końca pola nie dojechali bo ziarna w zbiorniku brakło.

Kula07    139

Widzę kolego, że pewnych rzeczy nie rozumiesz. Powiedz szczerze, czy korzystałeś kiedyś ze wzorów do wyliczenia ilości wysiewu? Czy wiesz, że aby uzyskać plon 8t/ha wystarczy 800 kłosów/m2? Siejąc 300 roślin/m2 i zakładając, że każda roślina wytworzy 3 źdźbła kłosonośne (Julius miał średnio po 4-6 kłosów) to otrzymasz wystarczającą obsadę na porządny plon. Więc wysiew 140-160 kg jest w zupełności wystarczający.

Ale Ty zamiast trochę pomyśleć, policzyć koszty to wolisz innych krytykować.
Spróbuj sam, zobacz co wyjdzie i wtedy filozofuj, a jak nie próbowałeś to się nie wypowiadaj.

Wiadomość z agroFakt.pl

kolba77    0

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Roxer    16

Siejąc 300 roślin/m2 i zakładając, że każda roślina wytworzy 3 źdźbła kłosonośne (Julius miał średnio po 4-6 kłosów) to otrzymasz wystarczającą obsadę na porządny plon. Więc wysiew 140-160 kg jest w zupełności wystarczający.

Zakładasz ze stosowaniem CCC czy bez? :)

pawelol111    713

Widzę kolego, że pewnych rzeczy nie rozumiesz. Powiedz szczerze, czy korzystałeś kiedyś ze wzorów do wyliczenia ilości wysiewu? Czy wiesz, że aby uzyskać plon 8t/ha wystarczy 800 kłosów/m2? Siejąc 300 roślin/m2 i zakładając, że każda roślina wytworzy 3 źdźbła kłosonośne (Julius miał średnio po 4-6 kłosów) to otrzymasz wystarczającą obsadę na porządny plon. Więc wysiew 140-160 kg jest w zupełności wystarczający.

Spróbuj sam, zobacz co wyjdzie i wtedy filozofuj, a jak nie próbowałeś to się nie wypowiadaj.

Dokładnie tak jest jak kolega wyżej napisał. Tyle że trzeba brać pod uwagę warunki panujące na polu, termin siewu i klasę gleby. 

Jako ciekawostkę napiszę: obsiałem 60 arów mieszanką jarą (50%jęczmienia/50% owsa) i wyszło mi 160kg/ha. Sam się bałem że za rzadko. Namłóciłem czubatą przyczepę o ładowności 4,5tony i zrobiłem 9,5 rolki słomy. 

andrzej1988    102

Zrobiełm sobie MTN jantarki i ozona. Wynik jeden i drugiej wyszedł podobnie na poziomie 44g. Nie mam warunkow labolatoryjnych ale mozna sobie mniej wiecej wyliczyc na swoje potrzeby, wiem ze w tamtym roku ziarno było cięższe i MTN wychodziło mi około 50g Jantarki. jeszcze tylko czekam na kiełkowanie i wiadomo mniej wiecej bedzie ile siac na ha

Kula07    139

Z CCC wszystko zależy od warunków i rozkrzewienia pszenicy, ale zazwyczaj stosujemy zarówno Antywylegacz jak i Moddusa.

Kojarzy ktoś z Was artykuł z TopAgrar o rolinku (w sumie moim koledze z roku), który wysiał pszenicę w rozstawie jak do rzepaku czyli co drugą redlice redukując ilość wysiewu jak dobrze pamiętam o 30-40%. Plon miał ponad 9t/ha. Ale był niższy o ok 100kg/ha od siewu tradycyjnego. Nie pamiętam wyniku ekonomicznego obu porównywanych plantacji ale efekt niezły.

W tym roku na 3ha też chce zrobić mały eksperyment inaczej ustawić siewnik i zamierzam wysiać 250szt/m2. Zobaczymy co co tego będzie.

Edytowano przez Kula07

piotr30piotr    64

Ty kolego kosiłeś kiedyś pszenicę 800 kłosów na metr? bizonem praktycznie niewykonalne 

taka obsada to nie na 8 t a 15t z ha

w pszenicy bardzo ważna jest równomierność to nie rzepak że w jednym miejscu jest 10 roślin na metr w innym 70 a plon i tak taki sam

w pszenicy im idealniej rozmieszczone nasiona tym wyższy plon na 8 ton starczy 450 porządnych kłosów które można uzyskać z 200 nasiona, ale że pola są jakie są w jednym miejscu glina w innym piach , czasami za mokro czasami za sucho , czasami się nie krzewi czasami myszy czasami mrozi to bardzo ciężko jest uzyskać dobrą obsadę i dobrze uziarniony kłos z rzadkich siewów 

dlatego przeważnie z tych 350 nasion sianych w dobrych warunkach uzyskujemy najwyższe plony a w gorszych a tych sianych powyżej 400

Kula07    139

Pomyliłem się. Mówi się, że wystarczy 600kłosów/m2.

Moja wina.

Słuchajcie dla mnie naprawdę nie jest ważne kto ile sieje.
4 lata z rzędu sieję po 330-380 roślin/m2 zależnie od odmiany. Plony mam naprawdę zadowalające, zarówno w korzystnych jak i nie korzystnych warunkach. Oczywiście plon jest sumaryczną wielu czynników. Ale jeżeli otrzymuje wysoki plon siejac po 140kg/ha to po co mam siać 200?

Nie wiem jak Ty ale ja chodzę po polach i liczę obsadę/kłosy. A właśnie dlatego, że warunki nie są idealne przyjmuje się ok 600 kłosów (zazwyczaj wystarczy mniej). A jak dobrze wiadomo nie tylko ilość kłosów jest ważna ale również parametry samego ziarna.

Bizona nie mam to nie wiem jak się kosi.

Btw. W rzepaku równomierność jest chyba jeszcze bardziej istotną niż w zbożach.

Edytowano przez Kula07

bialy2005    193

Wracajac do kolegi od bamberki 220kg to stanowczo za dużo. Bamberke wysiewa sie 150kg/ha jest to odmiana silnie krzewiaca. Szczególnie w tym roku gdy ogólnie brakuje gestosci wiec ilosc nasion w kg bedzie duzo wieksza niz w poprzednich latach ( niskie MTZ).  Wiadomo że najlepiej policzyc MTZ i  siłe kiełkowania ale  orintacyjnie mozna tez cos oszacowac :)   

Dużo tez bedzie zalezało od pogody, zimy itd. U mnie siana w 2015 150kg/ha tam gdzie nie przemarzła to  poległa przy 2 krotnym skracaniu, ta odmiana  ma skłonnosc do wylegania to kolejna jej cecha.

piotrdd    8

Zgadza się miałem to samo pisać co kolega powyżej pszenica ma ogromne możliwości krzewienia się nieraz widziałem z jednej rośliny 10 dorodnych kłosów co nie zmienia że jest to tylko możliwe na dobrych stanowiskach w dobrej kulturze.

loquito    14

A czy dobrym stanowiskiem można nazwać stanowisko po zbożu na którym był poplon ścierniskowy facelia, gorczyca, rzodkiew oleista ?

piotr30piotr    64

ja pisałem 200 nasion a nie kilogramów u nas optymalnie to 350 nasion na metr a późno i na ciężkich glinach powyżej 400

oczywiście że pszenica się krzewi ale im idealniej rozmieszczona tym wyższe plony , a to dlatego że 3 pierwsze kłosy mają swoje korzenie przybyszowe reszta na doczepkę , i kolego nie ma raczej szansy aby z tych 10 kłosów z jednej rośliny uzyskać tyle samo ziarna co z 10 kłosów z 5 roślin przy tej samej gęstości łanu , 

idąc dalej równomiernego łanu nie trzeba tuczyć azotem latać z ccc i innymi cudami 

ja nie znam rośliny uprawnej innej niż rzepak z większymi możliwościami wyrównywania obsady i dającej wysokie plony z mizernej obsady

Kamilo1888    30

Mam pytanie na temat opini odmian Abakus F1 i Aleksander F1 woj swietokrzyskie  klasa III-IV jak sądzicie jak sie sprawdzą ? macie jakies opinie uwagi ? 

galan99    26

Jarą sieję 250 kg na 1 ha i plon mam 7.5 do 8 t z 1 ha tylko, ze jara słabiej sie krzewi bo ma zazwyczaj od 2 do 5 rozkrzewien ...

Tomek90    196

Jarą sieję 250 kg na 1 ha i plon mam 7.5 do 8 t z 1 ha tylko, ze jara słabiej sie krzewi bo ma zazwyczaj od 2 do 5 rozkrzewien ...

Kpisz?? 

macio9554    19

Pszenica jara od 2 do 5 rozkrzewień?? Hah dobre 

jahooo    263

U siebie w tym roku zaobserwowałem w jarej po 2-3 rozkrzewienia, z czego zostało max po 1, czyli pęd główny i rozkrzewienie. Przy zakładanej obsadzie wysiew około 210kg/ha, plon 5,5t.

Rozkrzewiła się tak na oko 1 roślina na 10.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.