Skocz do zawartości

Polecane posty

marian2011    111

Tylko chłopaki za bardzo nie chwalcie się plonami jarej ok 6 ton i narzekacie że lipa ,zimową 6-7 ton i lipa  ,punkty skupu tez to czytają i ceny pójdą w dół

jacek1296    63

z jarej pszenicy prawie 6 ton uzyskać i lipa?!?! Ty chyba nie wiesz co mówisz

W moim przypadku lipa, a te 5,7t to tylko dlatego, że było podlewane.

Wiadomość z agroFakt.pl

vvojtas1    25

Takiego roku jeszcze nie było, żeby 26.07 zakończyć żniwa. Sama pszenica jara po wymarzniętej ozimej. Plon lipa ok.5,7t.

Też żniwa skończyłem, nawet słoma już zebrana.

Średni plon jęczmień jary, pszenica i przenżyto co najmniej 5,5 t/ha czyli w porównaniu do średnie z ostatnich 3 lat brakuje co najmniej 3 t/ha. Podsumowując do tego co zboża sobą prezentowały do żniw nie jest źle - obawiałem się że będzie gorzej. Przeważnie plony na Kujawach oscylują na poziomie 4-5 t/ha - pszenice jare wyglądają dużo, dużo lepiej, ale plon niewiele wyższy.

damianzbr    976

To mnie pocieszyłeś, bo ozima tragedia 6t/ha nie przekroczyła w ogólnym rozrachunku z 15ha, jeszcze 3 ha zostało do wycięcia i prawdopodobnie wyjdzie 5,5t/ha średnia z 18 ha. A jara w przeciwieństwie do ozimej wygląda kapitalnie, jeszcze nie miałem tak pięknej jarej, jeszcze plewki zielone i kosić będę dopiero w sierpniu, po cichu liczę na ponad 6,5t/ha ale sam nie wieżę w tą swoją nadzieję, bo jara to tylko jara ^^

masa24    55

no wlasnie ale jakie macie doswiadczena z jara? jak to plonuje?  bo moja tez pieknie wyglada

obsada kolo 600, po 40-50 ziaren w klosie i tez dopiero zaczyna brazowiec

Edytowano przez masa24

damianzbr    976

W tamtym roku mi dał 5,5 t/ha i to był rekord na całą okolicę. Ja z resztą też nie dowierzałem aby u nas w okolicy na tak słabych ziemiach jara dała 5,5t. Z tego co się słyszy po ludziach to 2-4t/ha.

A tego roczna wygląda dużo lepiej niż ubiegłoroczna która i tak wtedy wyglądała kapitalnie.

jacek1296    63

Moja wyglądała całkiem ładnie, niestety tylko wyglądała, bo w zbiorniku przybywało powoli. Jarkę miałem zasianą po raz trzeci , w tym drugi raz po wymarzniętej ozimej. Poprzednio w 2012 r plonowała bez podlewania ok. 8t, rok wcześniej raz podlana dała ponad 9t.

bizon1    18

Pszenica ozima wymłócona plon 6t/ha ogólnie mniejszy o tonę niż w ubiegłym roku i to przy lepszej ochronie fungicydowej.

Anetka1    67

dziś skoszona pszenica ozima plon 9,3 ton z ha odmiany zmieszane/arkadia banderola bamberka

damianzbr    976

anetka, jaki region PL i jaka kl. gleby? 9,3t/ha w tym roku z tego co widzę to nie lada wyczyn.

JD1188    70

U mnie Asano koło 9 t/ha kręci, na razie żniwa dopiero zaczęte i z pierwszego pola wyszło 8,7 t/ha, ale najważniejsze jest to że parametry na konsumpcyjną łapie :D

vvojtas1    25

Moja wyglądała całkiem ładnie, niestety tylko wyglądała, bo w zbiorniku przybywało powoli. Jarkę miałem zasianą po raz trzeci , w tym drugi raz po wymarzniętej ozimej. Poprzednio w 2012 r plonowała bez podlewania ok. 8t, rok wcześniej raz podlana dała ponad 9t.

W 2012 miałem prawie 9 t/ha pszenicy jarej - posiana po wymarzniętym rzepaku - nawożenie tylko to co pod rzepak + dobre odżywki.

Poza tym moim zdaniem należy się cieszyć jak przekracza 6 t/ha. Moim zdaniem najczęstszym błędem jest zbyt gęsty siew - ale w tym temacie całkiem niedawno już sie wypowiadałem.

B3Agro    85

U mnie Asano koło 9 t/ha kręci, na razie żniwa dopiero zaczęte i z pierwszego pola wyszło 8,7 t/ha, ale najważniejsze jest to że parametry na konsumpcyjną łapie :D

Widziałem zdjęcie w Twojej galerii i z całym szacunkiem ale w opowiadanie o 9t/ha to kolegom w gimnazjum. 

masa24    55

wojtas zbyt gesty siew to ile twoim zdaniem trzeba siac roslin na metr ?

moim zdaniem pszenica jara slabo sie krzewi i przynajmniej kolo 500 roslin trzeba wysiac

jahooo    247

A czemu ? Jeśli zna MTN to jaki problem, z kg przeliczyć na obsadę 1m2 ?

andrzej1988    101

pszenica pszenicy nie równa. Jedna bedzie miała MTN 40g i kiełkowanie 97% to wtedy i wyjdzie ze 120-130 kg a jak bedzie miała MTN 55 np jak Arkadia to i norma wysiewu bedzie wieksza bo nawet i ponad 200 kg

jacek1296    63

Jesienią barryton zasiany 120kg/ha, mtz 52g, kiełkowania nie pamiętam. 200kg to się siało 20lat temu.

JD1188    70

Kolego @B3Agro nie chcesz wierzyć to nie wierz ;) Dla mnie to też było zaskoczenie, ale liczby mówią same za siebie równe 19 ton z 2,2 ha daje 8,636 na drugim zaczętym polu (tym z galerii) o pow. 6 ha naleciało narazie +/- 44,3 t. a zostało około 1 ha do skoszenia. Znowu Linus sypał średnio 6 t/ha na najsłabszym stanowisku. Mi naprawde nie zależy żeby kogoś oszukać, tylko tak jak większość tutaj chciałem się pochwalić efektem całorocznej pracy ;)

masa24    55

kolego jahoo mozesz powiedziec co mi mowi siew pszenicy oziemj 160 kg?  nic . nie znam mtn sili kielkowania. nic mi to nie mowi

jezeli poda sie obsade to mozna sie do czegos odniesc bo podawanie w kg nic nie daje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się