Skocz do zawartości

Polecane posty

wilhelm    401

Ale "nasz" Świerkot młóci na Rumunii aż huczy.. Będzie co importować do kraju :D

Kula07    141

No tak w tym roku po 60 ale jak twierdzą na tym forum to i tak się bardzo oplaca uprawiać zboze stosując oczywiście SOR a najwyższej półki

A czy Pani Anetka policzyła kiedyś ile kosztują te środki środki z najwyższej półki (co nie oznacza że muszą być najdroższe)

Przy drogiej ochronie i wysokim nawożeniu, osiągając plon 8t/ha po 600zł/t w dalszym ciągu jest się w granicy 600-1000zł na plus.

Za raz zaczną się dywagacje, że nie każdy dostanie 8t/ha, logicznym jest, że trzeba znać dobrze swoje pola i wiedzieć gdzie można pojechać drożej aby więcej zebrać.

Nikt chyba nie stosuje drogich środków produkcji tam gdzie zboża ostatnimi laty dawały 4-5t.

Do wszystkiego dochodzi się małymi kroczkami.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

master20002    157

Cena nie będzie dobra bo już jedzie do nas zboże z Węgier i Rumuni, a poczekajmy aż skończą budować centra przeładunkowe na zboże z ukrainy. Wtedy będzie jeszcze ciekawiej... Przecież od nich ma unia odbierać setki tysięcy ton...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    102

bedzie wtedy pszenica po 300 zł tona u nas tak jak ładnych pare lat temu jak sasiad sprzedawal pszenice po 250-300 zł a jego ojciec juz swietej pamięci rzucał czapką o ziemię

Edytowano przez andrzej1988

damianzbr    994

Cena nie będzie dobra bo już jedzie do nas zboże z Węgier i Rumuni, a poczekajmy aż skończą budować centra przeładunkowe na zboże z ukrainy. Wtedy będzie jeszcze ciekawiej... Przecież od nich ma unia odbierać setki tysięcy ton...

No i co to za straszna ilość setki tysięcy? Ile tych setek trzy setki czy siedem setek tysięcy ton. Przecież to jakieś ochłapy.

Zacznijcie myśleć samodzielnie, bo na razie to łykacie propagandę jak młode pelikany.

A z rumuni to jest bliżej do innych mórz niż Bałtyku czy w ogóle PL. Bo na dole PL to my wcale nie kulejemy z produkcją zboża (wrocław) a hodowla oparta na paszach zbożowych jest skupiona w centralnej PL powyżej W-wy. I w to miejsce to ani z UA ani z rumuni na razie się nie opłaciło sprowadzać zboża paszowego. Zaczęto by sprowadzać gdyby w PL był totalny nieurodzaj i zboża by brakło. Ale na to się nie zanosi.

Pszenica w PL będzie trochę niższa od ceny na giełdach światowych i żadna UA, rumunia i świerkot nie mają na to wpływu,

Kondziu1832    180

Pszenica po 300zł/t to też nie dawno była. Ja pierdziele 7t * 300zł/t = 2100zł przychodu. Na 7t to sam koszt produkcji wchłonie przychód i dalej suma może być na debacie. HARDCORE

master20002    157

No i co to za straszna ilość setki tysięcy? Ile tych setek trzy setki czy siedem setek tysięcy ton. Przecież to jakieś ochłapy.

Zacznijcie myśleć samodzielnie, bo na razie to łykacie propagandę jak młode pelikany.

A z rumuni to jest bliżej do innych mórz niż Bałtyku czy w ogóle PL. Bo na dole PL to my wcale nie kulejemy z produkcją zboża (wrocław) a hodowla oparta na paszach zbożowych jest skupiona w centralnej PL powyżej W-wy. I w to miejsce to ani z UA ani z rumuni na razie się nie opłaciło sprowadzać zboża paszowego. Zaczęto by sprowadzać gdyby w PL był totalny nieurodzaj i zboża by brakło. Ale na to się nie zanosi.

Pszenica w PL będzie trochę niższa od ceny na giełdach światowych i żadna UA, rumunia i świerkot nie mają na to wpływu,

Ty to naiwny jesteś jeżeli myślisz, że naprawdę sprawa zakończy się na tym co ustalono. Ile zboża przyjeżdza do kraju po cenach dumpingowych po to żeby tacy jak Ty czy ja przestali siać bo poprostu się nie opłaci. Ale o tym nikt głośno nie mówi, tak jak było np ze stoczniami itp...  Miesiąc temu wywoziłem pszenice po 630, teraz już jest po 520 u tego samego odbiorcy.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

wilhelm    401

@Damianzbr - Co Ty mozesz wiedziec gdzies tam na wschodzie, czy.uj wie gdzie... U nas na poludniu paszarnie i mlyny zdecydowaną większość pszenicy "ciągną" może nie aź z Rumunii, tylko z Czech i Słowacji!

Tomek90    213

Może i będzie po 300zł, ale gdzie indziej zarobisz tyle jak na gospodarce  :D  :lol:

Podpisujcie szybciutko kontrakty jeszcze po 600 netto do wyrwania na luziku  :rolleyes:

soltys48    496

a my poczekamy ^^

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

masa24    55

a jak wasze pszenice jare wygladaja ? bo u mnie zielona a sasiadow juz zolta ,a siana w tym samym terminie. pewnie ochrony fungi nie dawali ale boje sie ze bede we wrzesniu kosil::)

damianzbr    994

@Damianzbr - Co Ty mozesz wiedziec gdzies tam na wschodzie, czy.uj wie gdzie... U nas na poludniu paszarnie i mlyny zdecydowaną większość pszenicy "ciągną" może nie aź z Rumunii, tylko z Czech i Słowacji!

I co w tym dziwnego po pierwsze, a po drugie jaki to ma wpływ na resztę PL. Wy na południu jesteście stratni nie ma co ukrywać. Bo jak przedsiębiorca ma możliwość kupić z UA czy Słowacji taniej niż od ciebie to nad czym będzie się zastanawiał. Ale przedsiębiorca z centralnej PL taniej już nie kupi z UA niż od sąsiada rolnika, bo transport zje całą różnice ceny z pola.

Ty to naiwny jesteś jeżeli myślisz, że naprawdę sprawa zakończy się na tym co ustalono. Ile zboża przyjeżdza do kraju po cenach dumpingowych po to żeby tacy jak Ty czy ja przestali siać bo poprostu się nie opłaci. Ale o tym nikt głośno nie mówi, tak jak było np ze stoczniami itp...  Miesiąc temu wywoziłem pszenice po 630, teraz już jest po 520 u tego samego odbiorcy.

To może zmień odbiorcę, albo nie wywoź pszenicy w przed dzień żniw.

Wytłumacz mi z jakiego powodu UA miała by sprzedawać do PL taniej zboże skoro może sprzedać na kontrakty do arabi czy innego egiptu po cenie kontraktów światowych? Po za tym do arabi czy egiptu to ładuje sobie na statek w morzu czarnym i heja, większość czarnoziemów leży właśnie na wschodzie UA czyli przy morzu czarnym. A do PL to musi gonić pociąg do granicy, tam przeładować na łódki, a łódki za podwózkę do centralnej PL to sobie życzą minimum po 60 zł/t. Więc po ile ta UA ma to sprzedawać aby było dla naszych handlarzy opłacalne, za pół darmo?

Po za tym sprzedaż do UE jest ograniczona. To nie jest przypadkiem 2mln ton? a czasem my nie wywieźliśmy przez Bałtyk w tym roku już 4 mln ton?

Kupujesz mieszankę ,,ee panie, zboża mało na świecie, ukraina blisko ale granice pozamykane to i mieszanka droga,,

sprzedajesz zboże ,,ee panie, zboża od cholery na UA, cały czas pociągi przychodzą to drożej ci nie zapłacę,,

wilhelm    401

No widocznie k**wa ma! Południe sprowadzi z południa, wschód ze wschodu, a zachód z zachodu!

damianzbr    994

Co ty bredzisz, jaki zachód z jakiego zachodu. W niemczech zawsze zboże droższe niż w PL a ty go będziesz do nas sprowadzał?

wilhelm    401

Polak jest skłonny nawet drozej zapłacić, zeby tylko "swojemu" nie dać zarobić. Taka już przewrotna nacja.

pietrek1    1

Panowie szukam opinii o pszenicy Joker siał ktoś tą odmianę jak wygląda u niej tolerancja na choroby ,osypywanie, porastanie itd?

szymon91    9

skagen tylko lubi się wyłożyć trzeba dobrze skracać albo arktis mam w tym roku zasiany 

AleksanderX    128

w tym roku mam desamo i linusa jakoś nie jestem zadowalony

Edytowano przez AleksanderX

Kula07    141

Mam Juliusa kolejny raz, u mnie sprawdza się bardzo dobrze. W tym roku też go zasieje na ponad 50% pól przeznaczonych pod pszenicę oz, do tego biorę również Tacitusa.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)