Polecane posty

witam 

panowie mam pytanie 

te nie wykształcone kłosy pszenicy ozimej - bamberka to efekt suszy? czy jakaś choroba?

załączam miniakurki

Nie za póżno tu poszła dawka N  ? Były w ogóle warunki na rozpuszczenie saletry czy leżała na słoncu długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

Z bocznych rozkrzewien tylko jakies 160 kg N dostala 220 kg rsm i 200 kg saletry 34 przed samym deszczem poli 6 przesiewnie 300kg przedplon buraki cukrowe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Azotu nie mogło jej zabraknąć przy takim nawożeniu.. Moze zabrakło wody, albo zbyt gęsty łan był, w pore nie zredukowała słabych pędów.. Jesli po buraku, to jest to jak najbardziej prawdopodobne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Moim zdaniem to są najsłabsze pędy których rośliny nie odrzuciły z powodu zbyt wysokiej dawki N1 i być może zbyt wczesnej N2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

to chyba jakiś wirus poraził że kłos skorłowaciał /nie siej tym materiałem kup kwalifikat/ muślę iż ta odmiana pamięta jeszcze adolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawstrong    1

No jest gęsta material siewny rok po centrali siana pod koniec października 220 kg/ha w borowinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie troche przyhamuje podpalanie pszenicy. Pada i to w miarę dobrze. Ostatni deszcz był kilka dni temu ale krótko padało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

A jaka odmianę pszenicy ozimej polecacie na zasiew w tym roku  bo te o niskiej zomnotrwałości odpadają zbyt dużo chłopów je odsiewało w tym roku ja też prawie wszystko odsiewałem a miałem linusa a arkadia mi nie odpowiada podatna na grzyba

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja z pewnością będę siał ponownie Arkadie,Memory i Patrasa

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Ponawiam pytanie:

 

Czy można jeszcze pryskać pszenicę ozimą na stokłosę np. Apyrosem? Czy zabieg ten coś da?

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

to chyba jakiś wirus poraził że kłos skorłowaciał /nie siej tym materiałem kup kwalifikat/ muślę iż ta odmiana pamięta jeszcze adolka

Choroby wirusowe nie przenoszą się przez organy generatywne (ziarniaki). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A jaka odmianę pszenicy ozimej polecacie na zasiew w tym roku bo te o niskiej zomnotrwałości odpadają zbyt dużo chłopów je odsiewało w tym roku ja też prawie wszystko odsiewałem a miałem linusa a arkadia mi nie odpowiada podatna na grzyba

 

Pszenice z najwieksza zimotrwaloscia to bohemia smuga i hondia.

Moze sa i jeszcze jakies ale innych nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Hondia 5,5

Arkadia 6

Jantarka 5,5

Desamo 5

Ostroga 6

 

Wystarczy troche przeszmuglować internet po hodowlach roślin i juz wiadomo jaka zimotrwałość. Ja staram sie wybierać aby nie miała mniej niż 4 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Smuga 6,5
Bohemia 5,5
Julius 5,0

Tylko niewiem czy smuge gdziekolwiek znajdziesz bo to dosyc stara odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Czy dało by rade zwalczyć czym innym chwastnice przed żniwami niż glifosat ? Po tych deszczach to zaczyna na słabszej pszenicy coraz bardziej być  zielono . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hondia 5,5

Arkadia 6

Jantarka 5,5

Desamo 5

Ostroga 6

 

Wystarczy troche przeszmuglować internet po hodowlach roślin i juz wiadomo jaka zimotrwałość. Ja staram sie wybierać aby nie miała mniej niż 4 pkt

 

6 ma też m.in Legenda.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a która z odmian łączy w sobie zimotrwałość bardzo dobrą i plenność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

tak na ogół mi se wydaje że wszystkie są plenne w dobrym stanowisku na dobrej glebie ala która jest najplenniejsza to właściwe pytanie na które nie znajdziemy odpowiedzi

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

6 ma też m.in Legenda.

wąłśnie o Legendzie słyszałem pochlebne opinie tylko ta jej wysokość......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj