Skocz do zawartości

Polecane posty

koczas    54

Co do chwastnicy to glifosat 2 tygodnie przed zbiorem i po problemie.

Fungicydy u mnie Arkadia

t1 capalo 1,5 litra lub zenit 1l+atak 0,8

t2 Difenokonazol 0,5 l + azoksystorbina 0,5 l + chlorotalonil 1 l

t3 Starpro 430 (tebukonazol) 0,6l

Ogółem wyszło ok, pokazała się po ostatnich deszczach septorioza na liściach w średnim nasileniu i  troszkę też przyjarało liście po t3. Następny raz dam coś typu osiris na t3. Ten cały Porter czyli difenokonazol, który dostałem bo niby nie można było dostać na szybko Safir-u nawet nie wyszedł tak tragicznie jak myślałem. Jak szukacie oszczędności na triazol-u to nawet mogłoby być

Sailor

t1 Zenit 0,8+ atak 0,7l

t2/3 Difenokonazol 0,5 l +azoksystorbina 0,5 + chlorotalonil 0,5 l

O dziwo pszenica zdrowa praktycznie do tej pory, ale niestety tutaj plonu już nie będzie za ciekawego. Trochę rzadko wyszło, siew 24 październik, mróz z 10% przetrącił. Pewnie coś koło 6 ton uleci.

Jacolino    3

U mnie przypalenia były po falkon na t2 a po tebu + topsin na t3 żadnych przypaleń nie zaobserwowałem . Tylko co mi się stało to to że kłosy się tak jakby złamały ale już jest z tymi kłosami dobrze czyżby to od tego tebu . A tak ogólnie to deszcza potrzeba . 

złamane kłosy T2 poszło troszkę za późno, w trakcie kłoszenia(?) i mogą być takie efekty-obniżki plonu raczej nie powoduje. Ja też tak miałem w ubiegłych latach.

pasio    1

T1  Bumper + lotus 1l+ 0,4

T2 Duett ultra 0,6, na części Safir 1l

T3 Tebu + Gwarant 0,6 + 0,6

Polecam

Odmiany: Arkadia, Estivus, Elixer

Przedplon; ziemniaki, QQ, pszenica

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    102

T1 - Tilt Turbo 0,7l + Atak 0,7l

T2 - Duet Ultra 0,7l

T3 - Mystic 1l

Koszt 300 zł

Na jantarce bardzo dobrze fungicydy zdały egzamin natomiast w ozonie trzeba robić troszke lepszy zabieg na T2 bo pojawiały sie plamki ale tragedii nie było. Ogólnie jestem zadowolony.

azzadek    1

Kiedy najlepiej prysnąć Roundup na perz? Przed żniwami czy na ściernie? Aha i czy są jakieś dobre zamienniki dla Roundapu? Jak np Agrosar360sl?

pawstrong    1

witam 

panowie mam pytanie 

te nie wykształcone kłosy pszenicy ozimej - bamberka to efekt suszy? czy jakaś choroba?

załączam miniakurki

post-118872-0-69662400-1467483056_thumb.jpg

witam 

panowie mam pytanie 

te nie wykształcone kłosy pszenicy ozimej - bamberka to efekt suszy? czy jakaś choroba?

załączam miniakurki

Nie za póżno tu poszła dawka N  ? Były w ogóle warunki na rozpuszczenie saletry czy leżała na słoncu długo ?

pawstrong    1

Z bocznych rozkrzewien tylko jakies 160 kg N dostala 220 kg rsm i 200 kg saletry 34 przed samym deszczem poli 6 przesiewnie 300kg przedplon buraki cukrowe,

wilhelm    401

Azotu nie mogło jej zabraknąć przy takim nawożeniu.. Moze zabrakło wody, albo zbyt gęsty łan był, w pore nie zredukowała słabych pędów.. Jesli po buraku, to jest to jak najbardziej prawdopodobne..

ogar118    62

Moim zdaniem to są najsłabsze pędy których rośliny nie odrzuciły z powodu zbyt wysokiej dawki N1 i być może zbyt wczesnej N2 .

Anetka1    69

to chyba jakiś wirus poraził że kłos skorłowaciał /nie siej tym materiałem kup kwalifikat/ muślę iż ta odmiana pamięta jeszcze adolka

pawstrong    1

No jest gęsta material siewny rok po centrali siana pod koniec października 220 kg/ha w borowinie

andrzej1988    102

U mnie troche przyhamuje podpalanie pszenicy. Pada i to w miarę dobrze. Ostatni deszcz był kilka dni temu ale krótko padało.

AleksanderX    106

A jaka odmianę pszenicy ozimej polecacie na zasiew w tym roku  bo te o niskiej zomnotrwałości odpadają zbyt dużo chłopów je odsiewało w tym roku ja też prawie wszystko odsiewałem a miałem linusa a arkadia mi nie odpowiada podatna na grzyba

Edytowano przez AleksanderX

tomekZ058    75

ja z pewnością będę siał ponownie Arkadie,Memory i Patrasa

Edytowano przez tomekZ058

damaxyz    16

Ponawiam pytanie:

Czy można jeszcze pryskać pszenicę ozimą na stokłosę np. Apyrosem? Czy zabieg ten coś da?

Pozdrawiam,

ogar118    62

to chyba jakiś wirus poraził że kłos skorłowaciał /nie siej tym materiałem kup kwalifikat/ muślę iż ta odmiana pamięta jeszcze adolka

Choroby wirusowe nie przenoszą się przez organy generatywne (ziarniaki). 

hardkor113    19

A jaka odmianę pszenicy ozimej polecacie na zasiew w tym roku bo te o niskiej zomnotrwałości odpadają zbyt dużo chłopów je odsiewało w tym roku ja też prawie wszystko odsiewałem a miałem linusa a arkadia mi nie odpowiada podatna na grzyba

Pszenice z najwieksza zimotrwaloscia to bohemia smuga i hondia.

Moze sa i jeszcze jakies ale innych nie znam.

andrzej1988    102

Hondia 5,5

Arkadia 6

Jantarka 5,5

Desamo 5

Ostroga 6

Wystarczy troche przeszmuglować internet po hodowlach roślin i juz wiadomo jaka zimotrwałość. Ja staram sie wybierać aby nie miała mniej niż 4 pkt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.